Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Exnej folyamatosan terrorizálj...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Exnej folyamatosan terrorizálja a gyereket, aki emiatt már nem is mer velem találkozni. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Fél év múlva nagykorú lesz a párom lánya. Vele jóban vagyok, ha ő nem kedvelne, akkor szó nélkül háttérbe húzódnék.

Viszont az anyja folyamatosan terrorizálja - ha tudja, hogy velem (és az apjával) van, akkor telefonon ordít vele mondvacsinált indokok miatt. Hirtelen akkor lesz beteg, hirtelen eszébe jut, hogy nem tette be a zokniját a szennyesbe - tehát tényleg valótlan és/vagy banális indokokkal terrorizálja. Ez otthon is előfordul, nem csak az én "kedvemért".

Évek óta nyeltem a békát, nem akartam olajat önteni a tűzre azzal, hogy visszaszólok vagy visszavágok - úgyis végül a gyereken csattant volna.


Nemrég össze is házasodtunk, a lány is ott volt, örült neki. Viszont még mindig fél hármasban programokat csinálni, mert 99%-ban valamilyen balhéval elrontja az anyja a napját. Egyrészt nem harcos típus, másrészt ő él az anyjával, így egyfajta passzív tehetetlenségbe süllyedt, inkább kerüli a konfliktusos szituációkat.


Párom is egyre nehezebben viseli, hogy bár a lánya szívesen találkozik velem, ritkán mer a fentiek miatt. Mondtam, hogy ültesse le az exet és próbáljon meg beszélni vele, mert ez hosszútávon nem fog működni. Bólogatott, bár vonakodik, mert hiába ígértetne meg vele bármit, néhány nap múlva ugyanúgy folytatná a balhékat.

Valószínűleg mentálisan nem teljesen stabil az ex, mert számos más helyzetben is dührohamot kap, több nyilvános helyről kidobták már a viselkedése miatt. Így az érveléses vitának vajmi kevés esélyét látom...


Nincs valakinek ötlete, hogy mit lehetne tenni a helyzet megoldása érdekében?


2010. nov. 27. 17:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A lány, ha betölti a 18-at hozzátok is költözhet.
2010. nov. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor hogy került hozzá a váláskor?
2010. nov. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezt most komolyan írom ne pontozzatok le: szájbavágod! Utálom ha nőket ütnek, de most ez más! neked kell cselekedned! odamész és jól pofánvágod! akkor magához tér!
2010. nov. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

"A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:02"

Úgy, hogy a bíróság nem igazságos!

2010. nov. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Felmerült ez a verzió is, még lakás eladás-vételbe is belementünk volna, mert most egy kicsi lakásban élünk. De ebben az esetben várhatóan vagy elrabolná az iskolából vagy telefonon fenyegetné vagy nálunk rugdosná az ajtót.

Persze lehet rendőrt hívni, de a párom nem merte ennek kitenni a gyereket, hiszen a tényleges lezárása az ügynek évekig is elhúzódhatna.

2010. nov. 27. 18:03
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

És ha kikapcsolná a telefonját, amikor nálatok van?

Vagy nézzen ki magának egy kollégiumot és hétvégente meg hozzátok menjen haza.

2010. nov. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%
Purgerius, én felpontoztalak. Igaz, még csak egy kis 16 éves senki vagyok, de én is ezt tenném. Utálom ha ütik a nőket, sőt volt már hogy verekedésbe bonyolódtam, mert előttem ütöttek meg egy nőt. De ennek saját kezemmel verném cipósra a száját, amivel ilyeneket mond!
2010. nov. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

A válás előtt inkább a férjén élte ki az agresszióját, a gyerekkel semleges volt. A válás után borult rá a bili, mivel a volt férj egyre inkább "radaron kívülre" került.


Valaki javasolta, hogy vágjam szájba. Fejben már meg is gyilkoltam többször, de ténylegesen nem szeretnék ilyen eszközökhöz nyúlni. Egyrészt nem legális, másrészt csak eldurvulna a helyzet, nem javulna ettől.

2010. nov. 27. 18:06
 9/19 anonim ***** válasza:
Amíg nem úgy vered meg hogy 8 napon túl gyógyul, addig legális.
2010. nov. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Párom is javasolta a telefon kikapcsolását, illetve azt, hogy mondjon mást az anyjának. De annyira meg van már félemlítve, hogy hazudni se mer és a telefont se meri kikapcsolni.

Tudom, nem szép dolog hazudni, de a jelenlegi helyzetben bocsánatos bűnnek tartanám.

Viszont a lány annyira retteg az anyjától, hogy kideríti, hogy mi van, hogy apró dolgokban sem mer füllenteni.

Egyszer volt olyan, hogy kutyasétáltatás közben nem hallotta meg a lakásban csörgő mobilt. Akkor fél órán belül ott termett az anyja és a hatodik szomszéd is hallotta az ordibálást, illetve ezzel a lendülettel becibálta a kocsiba, majd ott folytatta a "nevelést"...

2010. nov. 27. 18:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!