Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nagyon dühös vagyok, de nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon dühös vagyok, de nem tudom érdemes-e szóvá tennem?

Figyelt kérdés

Kicsit zavaros a történet, de megpróbálom átláthatóan leírni - a terjedelemért elnézést.


Férjem előző házasságából van egy 17 éves lánya. Az exfelesége agresszív, arrogáns, manipuláló. A lánya többször hívta fel sírva, hogy éppen valamilyen mondvacsinált indokkal üvölt vele az anyja, vagy éppen korlátozza, mindenféle következetesség nélkül. (Egy értelmes, jól tanuló lányról van szó.)

A férjemmel is ahol tud, kitol, a gyereket pajzsként tartva maga elé. Visszavágni nem tud, mert úgy alakítja a helyzetet, hogy a gyereken csattanna, nem rajta.

Férjem többször jött haza fújtatva, hogy szíve szerint megfojtaná, utálja, stb.


Többször javasoltam, hogy ha törvényes kereteken belül akar maradni, akkor egyszerűen legyen következtes és ne hagyja, hogy a ex irányíthassa. Olyan egyszerű dolgokra gondolok, mint ahárom lépés távolság megtartása. Nincs közös "üzletelés", nincs haverkodás, amikor két szemétkedés között éppen mézesmázos stílusban adja elő magát.

Azért, mert ezzel azt az üzenetet közvetíti felé, hogy "bármit megcsinálhatsz, ajándékokkal és nyalizással jóvá teheted".

Nem fogadunk egy tőle semmit, nem teszünk neki szívességet - ezt megtartjuk azoknak az embereknek, akikkel valóban jó viszonyban vagyunk és kölcsönös is a dolog. Nem kell vele bunkón viselkedni, csak megszabni a határt. Diplomatikusan, kissé hűvösen, távolságtartóan viselkedni.

Engem is többször támadott, de pont a fenti viselkedéssel elértem, hogy már vagy egy éve nem mer belém kötni. Nem vettem fel a kesztyűt, nem fogadtam el a "lekenyerező ajándékokat", nem lágyultam el, ha egy lek*rvázás után hirtelen nyalizásra váltott.

No meg a lányának is jót tenne ezzel, mert kevesebb lehetősége lenne az exnek őt használni bábuként a játszmáihoz. (Lelki terror)


Néhány napja, mikor ismét fújtatva jött haza, mondtam, hogy ugye karácsonykor nem fogadsz el tőle semmit, mert az ismét baráti gesztus lenne. Ami a jelenlegi helyzetben nem helyénvaló. Légy udvarias, küldj egy sms-t, ennyi. Igen, igazam van, tényleg nekem működik, persze.


Ezek az előzmények, most a konkrét dolog, amin kiakadtam: betegség miatt itthon kell maradnom (ágyban fekvés orvosi utasításra). Ma a lányával átmentek az ő lakásában, 24-én hozza vissza. Feljöttek, kérdeztem, hogy meddig maradnak lent. 24-én jönnek, de az exnél marad pár órát, mert haza kell vinnie a lányát, utána vesznek fel engem és megyünk a családjához gyerekestül, majd utazunk el az én szüleimhez.


Fennakadt a szemöldököm, hogy miért is kell ott maradni az exnél? Mert kérte, hogy várja meg a lányát.

Könyörgöm, tíz percre lakunk onnan, miért nem lehet hazajönni? Miért kell átmenni kutyába és ismét lehetőséget adni az exnek, hogy a legközelebbi alkalommal, megint úgy kelljen táncolni, ahogy ő fütyül?


Kiemelném, hogy nem a lánya kérése volt. Ő ugyanúgy szenved az anyja hülyeségei miatt, pszichológushoz is jár, sőt, nem szereti, ha egy légtérben van a két szülő, mert 5 perc és veszekedés van. Velem jól kijön, ha az anyja ócsárol, el is mondja, pedig előtte sose hozom szóba a témát - de amikor elmondja, engem próbál védeni.


Mit csináljak? Szívem szerint megmondanám a férjemnek, hogy tegye zsebre a tökeit, mert úgysincs rájuk szüksége, az egyetlen esélyét dobja kútba, hogy ellen tudjon állni a zsarolásoknak.


Ha normális lenne az ex, semmi kifogásom nem lenne a dolog ellen, hiszen mindketten a szülei. De a viselkedése miatt nem tartom jó ötletnek a haverkodást, hiszen évek óta megy a zsarolás, terrorizálás. Férjem szenved. Gyerek szenved. Én meg hallgatom a panaszkodását (mármint a férjemét, a gyereknek nincs lehetősége tenni az anyja ellen). Többször mondtam, hogy vagy húzza meg a határokat, vagy ha hagyja pórázon vezetni magát, akkor ne panaszkodjon, egye meg, amit főzött.


Mit tegyek?


2010. dec. 22. 15:19
 1/9 anonim ***** válasza:
3%
Tegnap, vagy tegnapelőtt már feltetted ezt a kérdést, válaszoltak is rá egy páran.
2010. dec. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%
nem tudom mit lehet egy ilyen degenerált barommal kezdeni tiszta szégyen az ilyen
2010. dec. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Na akkor nagyot koppant a kérdező, ha rájöttek, hogy már egyszer ezt megkérdezte, mert még egyszer nem biztos, hogy kap választ.
2010. dec. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

a férjed bizonyára az a típus, aki lelke mélyén szeret szenvedni, mazochista beállítottságú, irányítható típus.

ha már erre rájött, hogy csinálhatná jobban is, lehetne távolságtartóbb is, de mégsem, akkor ő ilyen, nem is akar igazán változtatni, így érzi jól magát. megváltozni úgysem fog.

ne törődj vele. ha meg annyira elviselhetetlen ez a tulajdonsága, keress mást.

2010. dec. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen, tettem már fel hasonló kérdést, de ez a fejlemény friss. Nagyon felhúztam magam rajta, mert nem erről volt szó.

Nem szeretnék emiatt veszekedni, de nagyon idegesítő egy olyan probléma közepén lenni, amit nem áll módomban megoldani.


Köszönöm a válásos tanácsokat, de attól, hogy probléma van, nem akarok rögtön elválni. 98%-ban jó tulajdonságai vannak, ez az egy a 2%.

Ha valaki tud konstruktív ötletet adni (aki objektíven tudja nézni a helyzetet, mert én most éppen érzelmileg kicsit túlfűtött vagyok), megköszönöm.


A kérdés leegyszerűsítve: szóvá tegyem, vagy nyeljem le az újabb békát is?


Közben a lányt is sajnálom, mert áttételesen így ő is több macerálási lehetőségnek van kitéve a jövőben, mint ütköző.

2010. dec. 22. 15:39
 6/9 anonim ***** válasza:

Talán meg kellene kérdezni a férjedet, hogy kit választ, téged vagy az exét, mert már ideje lenne eldöntenie, hogy léezárta-e a múltat.

Ismerem az ilyen nőket, nekem is hasonló a volt feleségem, ahol tud keresztbe tesz, nem érdekli, hogy rámennek a gyerekek, lényeg hogy bosszút álhasson. Nemhiába szabolcsi volt. Az odavalók már csak ilyen bosszúálló fajták. Nem megy velük másként csak ha kerewsztülnéz rajtuk az ember, mintha nem is léteznének. Ezt javaslom a férjednek is, csak úgy boldogul vele, ha semmibeveszi. Elvégre már te vagy a családja.

2010. dec. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nem azt írtam, hogy válj el, hanem azt, hogy csak akkor keress mást, ha tényleg elviselhetetlen ez a tulajdonsága a párodnak.

ha nem, akkor ne törődj vele, vagyis ne szólj neki érte, hunyj szemet felette.

nagykisfiú már, tudja, hogy mit miért tesz.

ha így jó neki, nem érdemes emiatt veszekedni, elégedetlenkedni vele, hogy: már megint nem úgy viselkedtél, ahogy "kellett" volna.

2010. dec. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Utolsó: elnézést, akkor félreértettelek. Nem, emiatt meg se fordul a válás a fejemben. Nem a házasságunkkal van gond, csak ezzel a konkrét problémával.


Közben apámmal is beszéltem, ő azt javasolta (elég mélyen ismeri a szereplőket és a helyzetet is), hogy nem támadóan, inkább a lányára hivatkozva, egy udvarias sms-ben kérjem meg a férjemet, hogy gondolja át ezt a döntését, főleg a várható fejlemények fényében.

Azért sms, mert a lányával van, nem szeretnék telefonon sem vitatkozni az ő jelenlétében, illetve az sms-en tud kicsit gondolkozni, nincs kényszer, hogy azonnal reagáljon.

Talán ez a legbékésebb lehetőség, azt hiszem megpróbálom.


Szeretem a férjem és ragaszkodom hozzá, csak ez a konkrét húzása idegesített fel. Azonnal, személyesen nem volt lehetőségem reagálni, mert jelen volt a lánya is, szegény hall elég veszekedést, nem akartam én is rátenni egy lapáttal.

2010. dec. 22. 17:15
 9/9 A kérdező kommentje:
16:18 - köszönöm a hozzászólásod, örülök, hogy olyan is válaszolt, aki jár hasonló cipőben, átélt már ilyet. Próbálok békés hangnemben, de a sarkamra állni és meggyőzni. Erősködni azért nem akartam, mert pofátlanságnak tartom, ha akár házasok is, de "parancsba adnak" egymásnak valamit, ez nem az én műfajom. Inkább kérek és érvelek, minthogy ukászt adjak.
2010. dec. 22. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!