Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szerintetek csináltassak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek csináltassak külön vagyonnyilatkozatot esküvő előtt? Hogy működik ez? Kihez forduljak?

Figyelt kérdés

Esküvő előtt állok, van egy lakásom amit már évek óta egyedül törlesztek!

Esküvő után nem szeretném hogy közös vagyon legyen...

Esetleg ha történik velem valami vagy válásra kerülne a sor akkor maradjon az én tulajdonom..

Elég ha írok róla papírt?

Vagy forduljak ügyvédhez?

Van ebben valakinek tapasztalata?


2011. jan. 8. 18:11
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 A kérdező kommentje:

1.) Külön kasszán vagyunk a törlesztést csak az én pénzemből megy!


2) ne legyen halál, ha gyerek lesz akkor az övé lesz minden asszonyé a haszonélvezet..

2011. jan. 8. 19:28
 22/62 anonim ***** válasza:
90%
nagyon érdekel, hogy hogyan működik a külön kassza együttélés, házasság esetén... kérlek magyarázd már el :)
2011. jan. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 A kérdező kommentje:

Valójában 3 fele megy a pénz..

enyém, övé + van egy közös is!


A közösből megy a rezsi+kaja..

Összes többi pedig külön.. például ha én el akarok menni Afrikába vadászni, akkor kifizetem..

nem várom el a páromtól hogy befizessen egy ilyen útra

+ így van fordítva is..

2011. jan. 8. 20:00
 24/62 anonim ***** válasza:
35%

Ne hallgass rájuk, írd meg azt a szerződést aztán cső!

Ha szeret elfogadja, ha nem akkor meg tuti a lóvéra megy!

Amúgy meg második hozzászóló vagyok, nézd meg, h a sok retek, h lepontozott:D

Szal ebből is láthatod, h ezeknek azt kellene, h te kicsengesd a házat,utána meg ők majd rárakják a mancsukat:)

De ezt ne hagyd;)

2011. jan. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
77%

és ez a külön kassza akkor is működni fog, ha a feleséged Gyesen, gyeden van, amikor 30-110 ezer között fog kapni havonta? akkor is meg fog ez neki felelni?

Ne haragudj, de ebből jönnek ide az olyan kérdések, hogy

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Sok nő azt hiszi, hogy akkor egyenjogú, ha nem függ a férjétől anyagilag. De saját csapdába esnek. Mert a külön kassza jó nagy átverés a gyes-gyed idején. Ő ugyanis akkor nem fog tudni félrerakni. Minden pénze el fog menni a közös ügyekre és a gyerekre. Annyira le fog csökkeni a bevétele. És általában itt szokott a dolog megbukni. Amúgy a bíróságot ez nem fogja érdekelni. Mindkettőtök külön félretett pénze közös lesz a szemében és felezni fogjátok. Mert a házasság alatt szereztétek mindketten.

A külön kassza csak ILLÚZIÓ házasság esetén. Ha ettől ennyire rettegsz, akkor ne nősülj. Akkor mondd meg a párodnak, hogy te rettegsz ettől, és maradjatok élettársak. Szakításkor ebben az esetben is nagyon sok gondotok lesz, de neked megmarad a lelki békéd. Az meg hogy ő hogyan éli meg, neked úgyis valszeg mindegy :)

2011. jan. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
Én is lepontoztalak, pedig én fiú vagyok.
2011. jan. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 A kérdező kommentje:

20:11


Bevételem havi 1.2M

Barátnőmé ennek csak a töredéke


Ha nem adnának gyes-t Gyed-et akkor is megélnénk!

Hétköznapi megélhetésünk nincs veszélyben, bőven van tartalék.. ne ilyenekre gondolj!

2011. jan. 8. 20:31
 28/62 anonim ***** válasza:
67%
Ez esetben érthető. Akkor sztem nyugodtan írjatok szerződést. Biztos ő is megérti majd.
2011. jan. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
65%
Pontozzatok le, nem bánom, mea culpa, de pont ilyen okok miatt soha az életben nem fogadtam el gazdag pasi közeledését. Micsoda bonyodalmak! :D
2011. jan. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
Milyen szférában dolgozol?
2011. jan. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!