Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 1994 és 2004 között együtt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

1994 és 2004 között együtt éltem egy hölggyel, azonban ez a kapcsolat megszakadt. Most 2 hete megjelent a hölgy és követel. Jogos-e a követelése? Ha bíróságra vinné a dolgot, ő nyerne-e?

Figyelt kérdés
Ó mindennek az 50%át követeli, a kocsinak, ő igényt tart bizonyos elektronikus dolgokra (tv, stb). Ez azért érint rosszul mert mindent én vásároltam, csak enyém a lakás is, autó is, minden ő csak "haszonélvező" volt és most mégis mindenből követel. Házasság nem köttetett.
2009. febr. 4. 22:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%

Es mi van a volt parod fizetesevel? O minden honapban azt felrerakta?

Na ne viccelj mar, gondolom 10 even keresztul nem tartottad el a parodat.

Szallj magadba, akarmennyire nehez is, es add neki a reszet, akkor nem kell birosagra sem mennetek. Nyilvan nem hulye a birosag, gondolod hogy erdekli hogy mindent te vettel? Es hol van a parod penze?????? O kamatoztatta azt a bankban? Nem hiszem.

Talan nyaralni pedig o vitt tegedet, nem?

Gondolkodj, es ne legyel gerinctelen!

Ha nem osztoztok bekessegben, akkor majd a birosag igazsagot tesz, fog kapni a volt parod is termeszetesen a kozosen szerzett vagyonotokbol.

2009. febr. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Én nem értek a jogi dolgokhoz, de nő létemre úgy elhajtanám a "hölgyet" hogy csak úgy lesne. Szerintem csak próbálkozik. Ennyi erővel nyugodtan követelhetnél tőle te is bármit. Ha meg tévedek, akkor vigye csak bíróságra, ott majd megmondják mi jár neki.
2009. febr. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem csak a közösen szerzett vagyonból juthat annak a fele neki... a te lakásodhoz semmi köze, az autódhoz sincs. (Feltéve ha nem közös pénzből van) Ez olyan mintha egy házasság előtti dolgodnak a felét próbálná lenyúlni. Valamennyi kártérítést biztos fog kapni gondolom, de miért 4-5 év után jutott ez eszébe? :)
2009. febr. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
illetve nem hiszem, hogy kap valamit is. Kicsi rá az esély főleg ennyi idő után (utolsó válaszoló) de ha kap is valamit, kiszúrhatja vele a szemét, ezen ne aggódj:)
2009. febr. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
HA semmi sincs a nevén akkor akár bíróság elé is mehet de 'veszteni' fog.Tulajdonképpen ez olyan mintha én most bemennék a szomszédhoz hogy"Add ide a tv-d!".---eltekintve attól hogy együtt éltetek ez nem hatalmazza fel semmire
2009. febr. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%

azt hiszem, 3 ev egyutteles utan szamit kozos vagyonnak.. de csak az iranyaban lephet fel kovetelessel, amit egyuttelesetek alatt szereztetek..

bar nem tudom, hogy mennyit szamit, hogy 2009 van már..

nem tudom, mennyire gondolja komolyan, ha nagyon, mindenkeppen ugyvedet javaslok

2009. febr. 5. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Az ilyen szálljmagadba embereknek üzenném, hogy azért egy ilyen követelés jogosságát a követelő félnek kell bizonyítania. Még egy friss szakítás esetén, a közösen vett dolgokból kérhetné a jussát, de 5 év múlva? Ez nagyon életszerűtlen. Én elküldeném melegebb éghajlatra...
2009. febr. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%
Remélem mindenről van számlád,minden a Te neveden van.Az együttélés alatt a nő dolgozott?Volt egyáltalán jövedelme?Tudod,ha ilyen gátlástalan,legyél Te is az!Senki(szomszéd pld.)nem fog tanúskodni amellett,hogy valóban egy háztartásban éltetek.Biztos járkálnak majd a Bíróságra.Mondd azt,hogy csak laza kapcsolatban voltatok,néha nálad aludt,de NEM lakott ott.Hacsak nem az volt a bejelentett lakcíme.Erre nem számít majd,köpni-nyelni sem tud majd a Bíróságon!Még akkor is mondhatod,hogy max. a rezsibe+kosztpénzbe szállt be-magyarán kifizette,amit fogyasztott-,és a kiadások tetemes részét még így is Te finanszíroztad.Nem tudja bizonyítani,hogy nem így volt.Az is lehet,hogy csak beijesztés ez részéről,hátha olyan naív vagy,h kisajtolhat belőled valamennyi zsét.Én meg rögzíteném a beszélgetéseinket,hátha felhasználható momentum adódik...és feljelenteném zaklatásért,ami ezévtől komolyabban elítélendő cselekedet.Simán!Hajrá!!!
2009. febr. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%
Ne viccelj már, semmi nem jár neki, ez csak egy undorító próbálkozás volt a részéről, de sajnos sikerült elbizonytalanítania.
2009. febr. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,


az igazság az előttem szólók véleményének "közepén" van: nem jár neki fele-fele, mert nem voltatok házasok (ez csak házasságnál van így kötelezően és akkor is vannak kivételek), de azt sem lehet kategorikusan kijelenteni - csak a körülmények mérlegelése és számbavétele után - , hogy nem jár neki semmi.


Az élettársak viszonya ugyanis az együttlakáson kívül egy érzelmi-gazdasági közösséget is jelent.

Ezért úgy rendelkezik a Ptk., hogy az élettársak is közös vagyont szereznek, de ez a közös vagyon a szerzésben való közreműködés szerint illeti meg őket.

Tehát ha az egyikük háromszor többet keres, mint a másik, akkor az arány 1/4-3/4.

És így tovább.


Ha további segítségre van szükséged, állok rendelkezésedre emailben.

2009. febr. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!