Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit lehet olyan helyzetben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet olyan helyzetben tenni, amikor a gyerek nem akar láthatásokra a fővárosba utazni vidékről?

Figyelt kérdés
A kislányom nem szeret utazni és megkért, hogy én menjek a hétvégi láthatásokra hozzá, a páromat ez teljesen kikészíti. Ebbe tönkremehet a kapcsolatunk, ha nem találunk ki valamiféle kompromisszumot! Imádom a gyermekem, és nagyon szeretem a párom!!!! Annyira tanácstalan vagyok!!!
2011. jan. 27. 07:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
44%
Mi az,hogy kikészíti a párod? Mindenkinek a gyereke a fontos,legalábbis jobb esetbe.Ha ezt nem érti meg...pff...egész héten vele vagy gondolom.Nehogy már a gyerekre irigykedjen. Hány éves amúgy a lányod? Ha már nem olyan kicsi megbeszélhetitek,hogy mondjuk két hetente szánja rá magát ő az utazásra
2011. jan. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%

Nem értem, hogy a párodnak mi a baja azzal, ha te utazol a gyerekedhez. (Feltételezem, hogy az új partnerröl van szó).

Mennyi idös a gyerek?

Több megoldás van: vagy felváltva utazol te meg a gyerek, vagy a partnered is megy veled.


Igazán nem látom a problémát, ennyire féltékeny az új nö, vagy mi van?

2011. jan. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%

Gondolom már nagyobb lehet a gyerek. A férjemnek 14 éves volt a lánya, amikor összejöttünk. Sokáig bemutatni se akart neki, gondolom kivárta, hogy mennyire komoly a dolog. Én inkább ezt sérelmeztem, nem azt, hogy egy-egy napra elmegy vele. Nem tettem szóvá, de kicsit rosszul esett, hogy nem mutat be. Szerintem a lánya reakciójától is tartott.


Végül jól sült el minden, egy év elteltével találkoztam a lánnyal, az első pillanattól fogva jól kijöttünk, baráti lett a viszony. A mai napig sokat vannak kettesben, de néha én noszogatom, mert kamaszodik már (lassan 18) és talán 1-2 "apás éve" lehet még,utána úgyis elindul a saját élete és az apja is visszaszorul a sofőr-bankár szintre.

Ha hívnak, megyek velük, de nem szólok, ha ketten mennek.


Nálunk egyedül abból volt probléma, hogy a férjem szétszórt és úgy gondolta, hogy ha valamiről ő tud, akkor az az információ rejtélyes módon az én fejembe is átvándorol. Így megesett, hogy én készültem valamilyen programmal, reggel meg néztem, hogy hova pakol a férjem - ja lebeszélte a lányával. Akkor volt egy kis morgás, hogy felőlem egy hónapig is lehet vele, de könyörgöm, szóljon legalább előző nap, hogy én is tudjak tervezni a saját időmmel, ne otthon üljek, mint egy kuka, mert vele számoltam.

Végül a lányával sikerült megbeszélni és ő szól nekem, ha "viszi az apját", mert a férjem agya még mindig tésztaszűrő... Úgyhogy rendszeresen kapom az smseket, hogy "szombaton viszem" :))

Így tudom, melyik napra csináljak más programot magamnak.


Egyetlen egyszer lett miattam lemondva a lánya, amikor moziba mentek volna, de nekem felszökött a lázam, begörcsölt a vesém és be kellett vinni a kórházba. De abból nem is volt gond, a lánya jobbulást kívánt és mondta az apjának, hogy 1-2 napot halasszanak akkor, amíg emberibb állapotba nem kerülök és egyedül lehet hagyni. (Két napig a plafonnézésen kívül másra nem voltam képes, annyira szarul voltam.)

2011. jan. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de eddig is neked kellett volna utaznod a lányodhoz, nem neki hozzád!! Az én fiamhoz az apja nem jön, mondván miért költöztünk olyan messzire, de a gyerek még kicsi úgy érzem szüksége van néha az apjára ezért én utazok vele háromszáz kilómétert a szünetekben , ez megy már két éve, viszont a gyerekem azt mondta nem akar többet utazni, hosszú és fárasztó, viszont az apja nem jön, így a gyerek elkönyvelte, hogy az apja nem szereti őt.Neked pedig annyi a tanácsom, hogy igenis állj a lábadra és mondd meg a jelenlegi párodnak, hogy vagy elfogadja a döntésedet, hogy te utazol, vagy fel is út le is út, nem is értem, hogy tudsz egy olyan önző emberrel élni aki nem érti meg, hogy neked van egy előző életed is amiből gyermek született!!Hidd el, ha odaszólnál neki, elgondolkozna.
2011. jan. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
80%
szerintem az zavarja a párodat, hogy gondolom a volt feleségednél éjszakáznál meg ott lennél két hetente hétvégén... nem az a baja, hogy elmennél otthonról. Hát, vegyél ki egy szobát egy panzióban ezekre a napokra. ennyit tudok hozzátenni.
2011. jan. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
65%

Tedd vonzóvá a gyerek számára a nálad töltött időt. Csinálj olyan programot, ami érdekli és amiben otthon nem lehet része (jégpálya, vadaspark, erdőjárás, sízés, vagy épp. multiplex mozi, ugripark, kalandpark etc...). Vagy varázsolj neki egy mesebeli lányszobát baldachinos ággyal, tükrös fésülködőasztallal etc...


Az, hogy nem szeret utazni csak kifogás. Nem az utazást nem szereti, hanem a kényelmetlenséget, hogy el kell hagynia a lányszobáját és nálad gondolom csak egy kis vendégágya van...

2011. jan. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
47%

A válasz írója 68%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:42


Gratulálok. Vásároljuk meg a gyerek szeretetét...

2011. jan. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó!

Nem. De tegyük nyilvánvalóvá, hogy fontos a számunkra és kiemelt helye van az életünkben.


Te nagyon ostoba...

2011. jan. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Inkább leszek ostoba, és nem pénzzel fejezem ki a szeretetem, hanem öleléssel, figyelmességgel, érdeklődéssel, hosszú beszélgetésekkel.

Az itt felsoroltak viszont abszolút a gyerek megvásárlásáról szóltak.

Egyébként ismertem olyan embert, akit ugyanígy kezeltek a szülei. Lenézte anyját is, apját is, azok pedig megvettek neki mindenféle drága, márkás holmit, meg hurcolták mindenhova. Öntelt, egoista, élhetetlen ember lett belőle, aki nem érti a kapcsolatokat, és nem képes másokra figyelni. Váltogatja a párkapcsolatait, társfüggő. De tudod mit, igazad van. Ez a helyes út... Mindenkinek így kéne csinálnia.

2011. febr. 1. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Érzékeled az alapszitut???

Van egy apa, aki elhagyta a gyermekét. Helyette most a párja sokkal fontosabb. Annyira, hogy elvárja a gyerektől, hogy utazzon ő, mert a párját zavarná, ha fordítva lenne.

Ergo a lány nem azt érzi, hogy csupa ölelés meg szeretet minden, hanem azt, hogy ő le sincs sza.rva, a másik nő pedig mindenek felett áll. Ebben a helyzetben, ha az apuka tényleg nem akar utazni, akkor nincs más megoldás, be kell bizonyítania, hogy számít még neki valamit a lánya. Igazad van az ölelés fontosabb. De itt ez már régen félresiklott...

2011. febr. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!