Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerektartást mikor kapok, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerektartást mikor kapok, ha már beadtam a bíróságnak a nem fizetést?

Figyelt kérdés

az apuka 152 e ft van elmaradva.

A bírósági itélet,6 hónapon át 37.500ft,és utánna 15.000ft gyerektartásdíj fizetésére kötelezte.

De ebből én 13e ft láttam.

Nem vártam tovább ,beadtam a bíróságnak,hogy nem fizet.

Ilyenkor az állam kifizeti nekem,és töle vonják???Vagy hogy megy ez!Köszönöm


2011. febr. 3. 19:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Én válaszolni nem tudok a kérdésedre, de jól tetted ne is hagyd magadat,mert annak sajnos a gyerek issza meg a levét!Sok sikert kívánok,és kitartás!
2011. febr. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
6 hónapot kifizet neked az állam rajta meg megpróbálják behajtani, utána ha nincs bejelentett mukája, saját vagyona hát sajna egyedül maradsz, de ha van honnan vonni a pénzt letiltják a fizujából.
2011. febr. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

már volt a bírósági tárgyakás,amiben az addóssága 135e ft volt,és december hónaptól az elmaradt!15e ft kellett volna fizetnie.

A számlájáról nem engedte levonatni!Azzal a cimszó alatt nem terheli meg a számláját 18 évig!

Kisfia most lesz 3 éves 12-én.


De decemberben 10 e ft kaptam,januárban 3 e ft kaptam a 37.500ft helyett.

Majd fizet.Én meg nem birom anyagiakkal.

2011. febr. 4. 18:20
 4/6 anonim ***** válasza:
A bíroság hivatalból letilthatja a fizuját mindegy ő mit szól hozzá.
2011. febr. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Ez nagyon érdekes probléma! Én úgy jártam, hogy válásunkkor közösen megegyeztünk a 10E Ft gyerektartásban(2005-ben), 2099-ben szintén közösen emeltettük 15E Ft-ra(bíróságon, hogy hivatalos legyen). 2009 szeptembertől nem kaptam egy forintot sem. Megvártuk a fél év nem fizetést, mentem a Bírósághoz, aki kiadta behajtónak. A beható szintén fél évig ült az ügyön, és kiadta az igazolást miszerint nem behajtható, ez a papír szükséges az állam általi megelőlegezéshez!!( Végrehajtó véleménye).Majd a Gyámhivatal jött, ahová kell vinni a bírósági végzést a gyermek elhelyezéséről, a gyerektartás összegének megállapításáról, a végrehajtói ítélet a behajtás lehetetlenségéről, valamint a Te (illetve ha van a párod akkor az ő jövedelméről is) jövedelem igazolására szolgáló papír(akár bankszámlakivonat is), illetve egy nyilatkozat hogy hányan vagytok egy közös háztartásban. Én a gyámügy után a rendőrségen is feljelentettem! Akkor a gyámügy megvizsgálja, hogy adható e számodra(számotokra) a gyerektartás megelőlegezése. Amennyibe az egy főre jutó jövedelem meghaladja a mindenkori nyugdíj minimumot, nem adható, ha alatta vagy(vagytok) megkapjátok, 3 évre. Ha menet közben az apa mégis fizetne valamennyit, azt azonnal jelentened kell a gyámügynek, és először a gyámügy "veszi vissza" a magáét! Visszamenőleg SEMMIT nem fizet az állam, sem a bíróság!! Ha bármi okból az egy főre jutó rész meghaladja az előírt összeget, visszavonja az állam. Nekem most februárban kell mennem a gyámügyre, ugyan fizetés emelést nem kaptunk, de az új adótörvény miatt több pénz áll a házhoz, és így már kiesünk a "rászorultsági alapon járó" állami megelőlegezésre. A rendőrség megtette a feljelentést, visszakerült a bíróságra az ügy, ahol most januárban kellett mennem tanúskodni. A Bírósági ítélet szerint 2011. jan. 10-ig 255 E Ft gyerektartási díj megfizetésére kötelezte az apát, de ebből semmit nem láttunk még. Ha valamilyen csoda folytán megkapnám ezt az összeget, ebből a gyámügy felé vissza kellene fizetnem azt az összeget, amit eddig részünkre kiutalt!


Szóval az, hogy visszamenőleg 6 hónapot kifizetnek, nem igaz! Mindenhol hülyének néztek, mikor ezt kértem, kérdeztem! Pedig én is így hallottam. Az apa boldogan él, nem kell fizetnie semmit, és senki nem csinál semmit. Nem csukták börtönbe, és még az állam is visszaveszi a megelőlegezést, mert 2000Ft-al meghaladjuk a mércét!


Sok sikert!

2011. febr. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Bocs, 2009-ben, és nem 2099-ben! :)
2011. febr. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!