Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha "apuka" a bíróság által...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha "apuka" a bíróság által meghatározott gyerektartást fizeti ami fix 10000ft. Ez mikor emelhető?

Figyelt kérdés
Ezt 2 éve fizeti. Mikor emelhető? És arra a bíróság nem kötelezheti, hogy tanévkezdéskor, vagy a gyerek szüli vagy névnapján, vagy karácsonykor egy kicsival többet fizessen? Mert amúgy soha egy fillérrel nem ad többet, nem is látta a gyerekét már 5 égész éve!!!!! Erre nincs valami jogszabály, Mármint a fizetésre?
2009. febr. 13. 12:49
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
56%
Lepontozás lesz a vége mert a negatív véleményért azt szokás itt....De,ennyire szeretted,hogy gyereket szültél tőle,de elnézed,hogy elárverezik a házát mert 9 hónapja nem fizet?Mondjuk számomra ez furcsán hangzik,mert másnak milliós közműtartozás miatt max ráterhelik a házra/lakásra és nem árvereznek.Érdekes,és felettébb rendes dolog.
2009. febr. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Mondd,Te normális vagy utolsó válaszoló???Talán nem érthető amit írt az anyuka?Az apja nem is kíváncsi a gyerekére,és nem fizet gyerektartást.Szerinted a semmiből is el lehet tartani egy gyereket?Szerelemből is meg lehet élni?Miért lenne tekintettel az apára amikor az a saját gyerekére sincs?Milyen ember,aki megcsinálja a gyereket,aztán nem tartja el?Ezt Te normálisnak tartod?És ha az anya is azt mondja,hogy neki sincs miből eltartani?Akkor mi van?Minden gyerekről a szüleinek kötelessége gondoskodni.Otthont teremteni a számára és eltartani.Az apukáknak is,még az elvált apukáknak is.

Aki meg olyan emberrel köti össze az életét akinek gyereke van,az tudomásul vette,hogy a párja el van kötelezve egy életre.Egy gyereket nem lehet csak úgy félredobni,mert most éppen nem vagyok alkalmas mondjuk apának,mert éppen nincs pénzem...stb...LEGYEN!!!!!a gyereke számára mindig legyen.A gyereke mindig a gyereke marad minden épeszű embernek,és ennek megfelelően viselkedik vele,és mindig az első helyen van az életében.

Egyébként a jog kimondja,hogy gyerektartás megfizetésére a saját megélhetése kárán is kötelezhető a külön élő szülő.És ez így jogos.Nem csak gyereket kell tudni csinálni,hanem eltartani,felelősséggel gondoskodni is kell tudni róla!!!!!

2009. febr. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
47%

A nem normális válaszló vagyok:)

csak hogy más oldalát is lássad a dolgoknak.Nem mindíg közös akarat egy baba.

Egyik ismerősöm ugy lett apuka,hogy a csaj "szedett" gyógyszert és egyszer a szakításuk után fél évvel beállított,hogy kb 2-3 hét és gyerekük lesz...Hát nála nem a fiu nem védekezett...És kibékültek a gyerek miatt,és élnek egymás mellett és eltartja őket a fiu,mert van benne ennyi.Helyzet hozza mindig a dologkat,és a hozzászólónál nem tudunk semmi előzmény.


A kérdezőnek válaszolva pedig panasznapon menj be arra a bíróságra ahol anno a gyermektartás díj összegét megállapították és add be ott írásban a panaszodat,díjmentesen kivizsgálják az ügyet.


Hogy ne csak annyit láss belőlem,hogy fekete vagy fehér dolgok léteznek szerintem.

2009. febr. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

És???Akkor most mi akar a mondandód lényege lenni?

Ha van egy gyerek,teljesen mindegy akarták vagy sem,akkor is létezik.És akkor is kell tartaniuk a szüleinek.Az a gyereke nem tehet a létezéséről.De a szülei igen!Apja anyja egyaránt.Aki nem akar gyereket az gondoskodjon megfelelő védekezésről.De ha már van,késő bánat.Talán a bíróság elfogadja,hogy nem akarta apuka a gyereket?Ne írj már ostobaságot,nem változtat semmin.Aljas dolog megpróbálni kibújni a felelősség alól.Akire rá lehet bizonyítani a biológiai apaságot,az kötelezhető a gyereke után tartásdíj megfizetésére.És ez teljesen jogos.Bárcsak kötelezhető lenne a gyerek érdemben való felnevelésére is.

Gondolom teljes normális családban nőttél fel.Ezért nem tudod elképzelni sem,hogy milyen lehet egy gyereknek apa nélkül felnőni.Vagy csak olyan pasid van akinek van gyereke,és sajnálod tőle ami megilleti a gyereket,mert neked annyival kevesebb marad.

2009. febr. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Én nem a pontozás miatt írtam ide ez az egyik,a másik nem tudod mert nem fejtettem ki életem borzasztó szakaszát a verést stb...amit 8 évig tűrtem.Igen vele!Szegénykém...itt nem erről szól a dolog.Nem vagyok szemét ha azt gondolod és azt sem tudod hogy 1-szer már 2 évig nem fizetett amit elnéztem neki és ezzel visszaélt többször is.Röviden ennyi és mire megkérdeztem mit tehetek addigra négyen már ráhajtottak az ingatlanra mert 2 millával tartozik ide-oda-Én azt mondtam volna hogy köszi nem én nem kérem a pénzem!Így kellett volna?Ne ítélkezz míg nem ismered a helyzetet légyszíves,és most lepontozhatsz de előtte kívánom hogy sose kerülj ilyen helyzetbe mint én.Szép napot!
2009. febr. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
85%
Köszönöm annak aki megvédett és elfelejtettem mondani hogy szerelemgyerek a lányunk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2009. febr. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
74%
Mindig felháborít mikor egy gyerekről úgy beszélnek mint valami tárgyról,mint egy felesleges nyűgről amit jobb lenne elfelejteni.És az ilyen nőket nem tudom megérteni.Milyen anya lesz vajon belőlük?Összeszed egy olyan pasit akinek gyereke van és nem bírja elviselni,ha esetleg nem Ő áll az első helyen a pasi életében.Azt meg,hogy anyagi vonzata is van a gyereknek nem bírják megemészteni,mindenképpen szeretnének megszabadulni ettől a tehertől,vagy minimálisra csökkenteni.Tartsa el az ex amiből akarja.Én ezt nagyon undorítónak találom.Miért nem keres az ilyen nő független embert magának?Ha meg tényleg szereti,akkor felelősséget kellene neki is érezni a szeretett férfi gyerekéért.Nekem nem kellene olyan pasas aki nem gondoskodik megfelelően és lelkiismeretesen a gyerekéről.Mit várhatnék a közösről akkor hogyan gondoskodna?Aki a sorsára tudja hagyni a saját gyerekét,nem törődve azzal miből él meg,az egy lelkiismerelten aljas jellemtelen ember.Ha én valaha elválnék a férjemtől,igenis inget gatyát lehúznék róla a gyerekeimnek az tuti.Miért érdekelne,hogy miből kezd új életet?Én talán kezdhetnék független új életet?Ez marhaság.A gyerek elkötelezettség,és egy életre szól.Talán jobban meg kellene gondolni a pasiknak is,hogy mikor mivel gondolkodnak.
2009. febr. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
60%

Az én helyzetem a következő...

Páromnak van előző kapcsolatából egy kisánya. Ez a gyerek úgy jött össze,mint ahogy valamelyik hozzászóló írta,hogy a lány "szedte" a fogamzásgátlót. Mivel nem éltek együtt,a párom nem láthatta hogy beveszi e vagy sem. Dehát az ember ilyen esetbe bízik a másikba,nem kérte számon rajta a gyógyszer mennyiségét. Mi májusban összejöttünk,ugye ők az utóbbi időben nem voltak meg valami fényesen így szétválltak útjaik. A lány júliusba jelentette be hogy terhes. A párom "örült" neki nagyon. Hiszen egy olyan nő szült neki,akit már a végén gyűlölt,mert folyamatosan csalta. Ilyen esetben,miért kell az apát számon kérni,hogy miért nem tartja a kapcsolatot?

Én is anya vagyok vagy egy kislányunk,tudom mi az apa szerepe... Mi is havi 10e Ft-ot fizetünk egy pár éve. Mi tartjuk vagyis tartanánk az ünnepeket,de a kislány közelébe nemmehetünk,így csomagként adjuk fel az ajándékokat,és arra is azt a választ kapjuk,hogy miért nem inkább az árát küldtétek.

Amúgy én úgy tudom,hogy 2 évente emelhető az összeg. És én nem lehurrogni akartalak,de ha nem akarja tartani a gyerekkel a kapcsolatot ne erőltesd,annál inkább nem fogja tartani.

A páromnak könyörögtem hogy másszon át a kislányhoz egy fél órára legalább,de nem hajlandó,csúny ilyet mondani semmi szeretetet nem érez iránta,hiszen az a gyerek csak rá van erőltetve. Például mi el is vagyunk tiltva tőle.

Valamilyen szinten jogos a kérdésed,de egy kicsit nézd a másik szemszögéből is...

2009. febr. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Egy normálisan gondolkozó ember nem tud haragudni egy ártatlan gyerekre akármilyen körülmények közt is fogant.Az az apa,akit nem érdekel a gyereke nem is nevezhető embernek!!!!Egy jellemtelen senkiházi.

Lehet,hogy egy r..anc a gyerek anyja,lehet,hogy igazatok van mindenben,de a gyerek akkor sem tehet semmiről,és ezt egy épeszű felnőtt felfogja.És akkor is kötelessége gondoskodni az apának a gyerekéről.A felnőttek tudnak undorító módon viselkedni,de a gyereknek mi köze ehhez?Igen,aljas dolog valakit apává tenni az akaratán kívül,de ha már megvan az a szerencsétlen gyerek,akkor megilletné,hogy tisztességesen nőjön fel,és ismerhesse szerethesse az apját,és viszont.Elég szomorú,ha valakit úgy kell kényszeríteni arra,hogy tartson a gyerekével kapcsolatot.Akit meg nem is lehet,hát nagyszerű jellem.Hogy lehetnek emberek ennyire embertelenek?Az a gyereke ugyanúgy gyereke mint amelyiket másik nő szülte.Miért csinálta meg,ha elutasítja?Mert csak ott volt nem?Miért d.g olyan nőt akit utál???Szóval talán apuka is tehet a gyerek létezéséről.

Számomra valahogy agyilag nagyon korlátoltnak tűnik az ilyen ember.Az biztos,ha az én férjemnek lenne gyereke más nőtől nem hagynám,hogy ne foglalkozzon vele.Ha megtenné akkor feltételezhetném,hogy a közös gyerekeink is csak annyit érnek neki.

2009. febr. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
79%
Az utolsó előtti vok. Mi amúgy is elvagyunk tiltva tőle,akkor minek erősködjünk?
2009. febr. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!