Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Lejárt gyermektartásdíj...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lejárt gyermektartásdíj megfizetését ki fizeti ki, vagy hova kell fordulnom, hogy kifizessék, ha nincs vagyona/tulajdona/munkahelye stb. a tartásdíjra kötelezett édesapának?

Figyelt kérdés
Mi 2008. nyarán költöztünk szét, akkor beadtam a keresetlevelet, 2010.-ben mondták ki a válást, és megállapították a gyerm.tart.díjat havi fix összegben és az addig felhalmozott elmaradásra,(mert ugye 2008 óta nem fizet az apuka a gyerek után) részletfizetést engedélyeztem (bírónő azt mondta, ha egy részlet elmarad, akkor egy összegben kérhetem az egész elmaradást), amit egyáltalán nem fizetett a kötelezett apuka . Így újra a bírósághoz fordultam kértem a visszamenőleges és a folyamatos állam általi megelőlegezést, kaptam a bíróságtól egy levelet, hogy végrehajtható a kérésem, ezekután a gyámhivatalhoz és a végrehajtóhoz fordultam. Most jött meg a foglalási jegyzőkönyv a végrehajtótól, hogy 660.000 Ft az elmaradása az eddigi hónapig az apukának és nincs semmijen vagyona/tulajdona/munkahelye stb., amin be lehetne hajtani. Ezzel a papírral elmentem a gyámhivatalhoz és azt mondták, hogy a folyamatost most kapni fogom a mai naptól, de a visszamenőlegest nem, az a végrehajtókra tartozik. Kérdezem én, hogy akkor mit tudok tenni, hova kell fordulnom, hogy megkapjam az eddigi elmaradást, vagy ha soha sem lesz semmi a nevén, s nem lesz munkahelye az apának, akkor sosem lesz behajtható és elúszott ez a pénz számomra?Én nem tehetek róla, hogy évekig tartott a válás és hónapokig a végrehajtó ügyintézése, a gyermeket ezalatt a 3 év alatt is el kellett tartani, s ez a pénz akkor sosem lesz már meg, ez jogilag normális, hogy csak attól a naptól jár, amikor kiállítják a foglalási jegyzőkönyvet,s elúszik a visszamenőleges?
2011. febr. 18. 21:37
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Te mit csinálsz ha nem itélkezel? Birom, hogy mindig az apát védik aki olyan gerictelen, hogy inkább vállalja, hogy nem lesz nyugdíja, mint hogy a gyerekén segitsen.
2011. febr. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Ha munakanélküli sajna cseszheted nincs miből behajtani. Bocsi de ha az apuka nem fizet senki nem fogja helyete eltartani az ő gyerekét.
2011. febr. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
57%

tegnap 23:24-es: EZT komolyan gonolod?!!??

"aki olyan gerictelen, hogy inkább vállalja, hogy nem lesz nyugdíja, mint hogy a gyerekén segitsen."


TE képes lennél éhenhalni, csak azért, hogy a másnak ne legyen meg mindene? Mert ha igen, akkor elég buta vagy.


Ugyanis OLYAN ember NINCS, aki saját magával kitol azér, hogy másnak nem legyen jó dolga.


Egyébként meg sok ember van, aki ugyan dolgozik, de nem kap rendes fizetést, viszont napi 10-12 óra után már mikor tudna valami mást is csinálni? Különösen vidéken elég rosszak a fizetések, viszont ha meg Pestre mennének, akkor a többletet odafizetik a drágább albérletre, stb.

2011. febr. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

07:27!


Idézem neked a Családjogi Törvény gyermektartásdíjra vonatkozó első mondatát:

"69/A. § (1) A szülő a saját szükséges tartásának rovására is köteles megosztani kiskorú gyermekével azt, ami közös eltartásukra rendelkezésre áll. "


Tehát akkor is köteles gondoskodni róla, ha magára már nem marad. Tisztelet a kivételnek, de a külön élő apukák többsége azért nem fizet, mert nem akar. Azt hiszi, a gyerektartásdíj azért kell az anyának, hogy magára költse. Az átlag gyermektartásdíj havi 15-20e forint. Vegyünk egy átlag anyukát, aki keres 70e nettót, kap 13.700.- forint családipótlékot és 15e gyerektartást. Így havi 98.700.- a jövedelem, amit be kell osztania. Lakjon a saját lakásában -és legyen hitelmentes az egyszerűség kedvéért. A rezsiköltség -víz, fűtés, villany, gáz- nálunk e hónapban ez 38e volt (panel, központi fűtéssel). Hagyjuk ki a telefon, tv, internet költségeket, mert az ugye nem kell az élethez alapesetben. Az ebédpénz a gyereknek 10e havonta. Marad a befizetések után 50e.A havi osztálypénz 500.- forint, vinni kell tisztasági csomagot (wc papír,papírzsebkendő, szalvéta), járnak színházba, kötelezően venni kell egy oktató gyerekmagazint havonta, ez összesen 2000.- havonta. A fennmaradó 48.000.- forintból kell megélni átlaganyukának. Gratulálok annak, aki ennyiből képes bevásárolni, megvenni a szükséges háztartási dolgokat (mosószer, fogkrém, mosogatószer, stb) és a gyereknek a szinte havonta, de minimum kéthavonta szükséges ruhát, cipőt.

Az, aki szerint ehhez elég egy ember jövedelme, nem ezen a földön él....

2011. febr. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
44%

Két dolog van, amiben el vagy tévedve:

1. A gyerektartás max. a fizetés fele lehet, MERT ha a tartásra kötelezett szülö éhen halt, akkor nincs, aki fizessen - tehát az, hogy a saját megélhetése háttérbe kell, hoyg szoruljon a gyerek érdekeivel szemben, nem egészen reális, és nem akármilyen mértékben érvényes. (Csak a jövedelen feléig)

2. Ha ugyanez azt anya nem lenne elválva az apától, akkor még ennyi sem jutna a gyerekre/gyerekekre, mert akkor nem lenne magasabb családi pótléka sem. Ilyen esetben nem hözöng senki, hogy kevés pénzt jut a gyerekre, csak ha a feleség otthagyta az apát (mert a válások nagy többségét a nök akarják, mivel azt hiszik, hoyg utána nekik minde jó lesz, kapják a sok pénzt - és éppen ebben csalódnak)

Viszont a válással az apa jövedelme is igen erösen csökken, mert neki is kell valahol laknia, tehát ugyanannyi pénzböl KÉT háztartást kell kifizetni. (Mert az azért te sem gondolod, hogy az apának nincs szüksége lakásra - albérlet, nem saját - kajára, fütésre)

3. Elég sok olyan esetet ismerek - rokonok, ismerösök, ahol a volt férj csak úgy tud megélni valahogy, hogy valakik befogadják a lakásukba lakbér nélkül, mert ha lakbért kellene fizetnie, akkor nem maradna ennivalóra.

2011. febr. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

" Kedves utolsó! Te mit csinálsz ha nem itélkezel? Birom, hogy mindig az apát védik aki olyan gerictelen, hogy inkább vállalja, hogy nem lesz nyugdíja, mint hogy a gyerekén segitsen."


Olvasd már végig a hozzászólásomat! Leírtam, hogy az apa is lehet hibás, vagy azt nem láttad? Akkor olvasd el még egyszer. És ez nem ítélkezés, ti vagytok, akik ítélkeznek ismeretek nélkül.

2011. febr. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
69%

11:59!


"1. A gyerektartás max. a fizetés fele lehet, MERT ha a tartásra kötelezett szülö éhen halt, akkor nincs, aki fizessen - tehát az, hogy a saját megélhetése háttérbe kell, hoyg szoruljon a gyerek érdekeivel szemben, nem egészen reális, és nem akármilyen mértékben érvényes. (Csak a jövedelen feléig)"

Így van, a jövedelme felééig kötelezhető a tartásdíj fizetésére. A saját megélhetését is veszélyeztetve, mert apuka lehet hogy csak a minimálbért keresi, ami 60körül van, annak az 50%-a meg ugye 30e forint...De akkor isveszélyeztetve van a megélhetése, ha 100ezret keres, amiből az albérlet és a rezsi levonása után marad kb 40 ezre: ebből még ki kell fizetnie mondjuk 15 e gyerektartást. A törvényt nem érdekli, hogy oldja meg, fizessen. Szerintem ez rendben is van, hiszen a gyerekcsináláshoz két ember kell és bizony ha én nem akarok gyereket, akkor nekem nem is lesz...Ha már van, akkor kötelességem gondoskodni róla. Lehet, hogy én inkább a híd alatt aludnék és kenyeret ennék mindennap, de a gyerekemnek megadnék minden tőlem telhetőt.


"2. Ha ugyanez azt anya nem lenne elválva az apától, akkor még ennyi sem jutna a gyerekre/gyerekekre, mert akkor nem lenne magasabb családi pótléka sem. Ilyen esetben nem hözöng senki, hogy kevés pénzt jut a gyerekre, csak ha a feleség otthagyta az apát (mert a válások nagy többségét a nök akarják, mivel azt hiszik, hoyg utána nekik minde jó lesz, kapják a sok pénzt - és éppen ebben csalódnak)

Viszont a válással az apa jövedelme is igen erösen csökken, mert neki is kell valahol laknia, tehát ugyanannyi pénzböl KÉT háztartást kell kifizetni. (Mert az azért te sem gondolod, hogy az apának nincs szüksége lakásra - albérlet, nem saját - kajára, fütésre)"

A magasabb családipótlék az 12ezer helyett 13.700.- forint-hát tényleg hülye az anya, hogy ennyiért elvállt...Az apa kiadása nem fog a válás miatt duplázódni, lévén neki csak egy meghatározott tartásdíjat kell fizetnie -ami a mai gyakorlatban 10-20e/hó.


"3. Elég sok olyan esetet ismerek - rokonok, ismerösök, ahol a volt férj csak úgy tud megélni valahogy, hogy valakik befogadják a lakásukba lakbér nélkül, mert ha lakbért kellene fizetnie, akkor nem maradna ennivalóra."

Én meg elég sok olyan anyát ismerek, aki a munkahelyén megkeresett minimálbért alaklmi munkával kénytelen kiegészíteni, hogy a gyereknek jusson élelmiszerre.


Te vagy egy a tartásdíjat nem fizető "igazi" apuka vagy, vagy egy ilyen apuka új nője, de hogy gyereked nincs, az biztos.

Ha majd lesz, akkor rájössz, hogy magasról le van xarva az én, mert a gyerek a fontosabb. Már ha lesznek valódi szülői érzelmeid....

2011. febr. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

"ha soha sem lesz semmi a nevén, s nem lesz munkahelye az apának, akkor sosem lesz behajtható és elúszott ez a pénz számomra?"


Pontosan ahogy mondod.

Ha egyszer lesz BEJELENTETT munkahelye, akkor abból a fizetésből lehet vonatni.

Ha lesz tulajdona arra rá lehet küldeni a végrehajtót.


De amíg egyik sincs addig neked esélyed sincs.

2011. febr. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
59%

ma 13:40-es: a 11:59-es vagyok, de se nem apuka, se nem új nö, hanem csak egy olyan valaki, aki nem elfogult a nökkel szemben. (Egyébként 25 éve élek házasságban ugyanazzal a férfivel)


Ami meg a válaszodat illeti, nem fogtad fel, hogy mit irtam.


Az, hogy az apának is meg kell élnie - és erre a válaszod, hogy inkább a hid alatt laknál: fogd már fel, hogy sok apa éppen ezen a szinten él, és MÉGSEM tud többet adni a gyerektartásra, mert NINCS NEKI MIBÖL.

Azt nem irtam, hogy az anya azért válik, hogy emelt családi pótlékot kapjon, viszont az apának igenis magasabbak lesznek a költségei - mert a maradék fizetéséböl kell lakbért, kaját, rezsit fizetnie, amit elötte - logikus módon nem kellett KÜLÖN, mert a családjával lakott.


Attól pedig, hogy egy anyának IS sokat kell dolgoznia, hogy a gyerekét el tudja tartani, még nem jelenti azt, hogy az az apának ETTÖL könnyebb dolga van, legfeljebb MINDEKÉT FÉLNEK sokkal rosszabb, mint ha maradtak volna a házasságban.

2011. febr. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat, a kérdésemre megkaptam a választ. Érdekesnek találtam a többi részt is. Nagy vonalakba megpróbálok válaszolni. A két év válás azért volt két év, mert először szünetelt a bíróság, aztán egyszer a bírónő beteg volt (s nem értesítettek senkit, hogy elmarad az első tárgyalás), a többin pedig a kedves apuka nem jelent meg, s a leveleket sem vette át (akadályoztatva ezzel a válást). Nem volt semmi trükközés a teherbeeséssel sem, közösen szerettük volna a picit (előzményben első babánk elvesztése után), határozottan akartuk őt mindketten. Nem az emelt családi pótlék (1500 Ft) miatt váltunk el, sem a gyerektartás miatt, szerintem ilyen meg sem fordul egy nő fejében, ha zátonyra fut a kapcsolat, igen elsőként menteni próbálja a házasságot, de amit nem lehet, akkor talán jobb külön, mert a gyereknek sem jó a feszültség, vagy ha azt látja, hogy az édesanyja sír, vagy az édesapja nem becsüli meg, bántja, stb...

A munkavállalásról meg csak annyit tudok elmondani, hogy aki akar, az talál munkát, akármilyet is el lehet vállalni, s egyébként budapesti az apuka (nem vidéki), én nem bírnák ki hónapokat tátott szájjal otthon ülni, tuti, hogy munkát vállalnék, ha nem is szakmába vágót, de valamilyet mindenképp, hogy a rezsit fizetni tudjam, hogy a gyerekem ne éhezzen, stb.., sosem voltam munkakerülő. Apuka meg megmondta régebben, hogy addigra nem lesz munkahelye, mire kimondják a válást, szóval ő lépett ki a bejelentett munkahelyéről. Azóta csak feketén dolgozgat, mikor dolgozik, de mikor van munkája, akkor sem fizet semmit a gyerekre, de nem is próbál gondoskodni róla (sem étellel, sem ruhával, semmivel nem látja el). Igen is sok a kiadás, a rezsiken kívül, a gyermek étkeztetését is ki kell fizetni, magas árak vannak mindenütt (drága a mosószer, élelmiszer, ruházat, minden), s nem veszik észre az elvált apukák, hogy ha nem fizetnek, azzal a gyerekükkel szúrnak ki, mert nem kevés pénz ellátni egy gyerkőcöt. Egy gyerekért két szülő a felelős, felelős gondoskodni róla, akkor is szerintem, ha már a szerelmével nem alkotnak egy párt, nem csak élni kell utánna a saját kis életüket (közösségi oldalakon láttam képeket, ahol apuka bulizgat, iszogatnak, cigiznek barátokkal, új barátnővel, stb.., szegény apuka érdekes, hogy ilyesmire futja neki, mikor nem dolgozik, szerintem sem őt kéne sajnálni!), a gyermek várja azt is hogy esetleg csak felhívja az apukája, vagy meglátogassa, de erről ennyit.

2011. febr. 20. 22:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!