Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Vészhelyzet van, hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vészhelyzet van, hogyan tudnám ráébreszteni a Kedvesemet, hogy gondolja át újra a vagyonmegosztást az exnejével?

Figyelt kérdés

Több éve élünk együtt, még nem vált el papíron az extől, de nem miattam jött el otthonról. Olyan vállalkozásuk volt, amelyben Kedvesem vegyi anyagokkal foglalkozott napi 16 órában, nej csak "asszisztensként" működött közre a cégben, nevelte a gyereket és a közösen épített, nagy értékű luxusházba telepítette a saját szüleit. Kedves ezt a házat és a saját, gyerekkori nyaralóját is rájuk hagyta. Nej szüleinek van még egy használaton kívüli lakásuk is, de mégcsak ki sem adták...

A közös kp. tartalékokat megfelezték, csak egy kb 60 nm-es lakást tartott meg, ebből és a maradék kp-ból vidéki házat vett, itt élünk most.

Kedves olyannyira pancser, hogy ezek után még a vagyonmegosztás költségeit is felezi exnejjel. Nem problémáztam ezen, örültem, hogy exnej lassacskán felhagy az én folyamatos fúrásommal, 3 idegtépő év után ez nagy dolog. Ebből az amorf, exnejben gazdag életből nem tudtam kilépni, (szerettem!)horror-időszak volt, összeszedtem egy csini depressziót, amely közben mindenemet elveszítettem, adó- és banki tartozásokat halmoztam fel.

A helyzet nem változott, végre kiléptem. Fél év nyüstölés után Kedves rendezte a gondolatait, visszakönyörgött.

Gyereket, családot akar tőlem, amit még sosem... Exnejnek nem hagyja, hogy fúrjon, a pótmamaszolgálat is befejeződött.


...amíg meg nem tudtuk, hogy a Kedves beteg lett. A régi vállalkozás vegyi anyagai miatt (igazolhatóan) lett rákos, betegsége folyamatos kezelést, költséges étrendkiegészítőket igényel. Azzal, hogy én vidékre költöztem hozzá, tudta, hogy nehéz, csaknem lehetetlen lesz ismét elhelyezkednem a szakmámban. Illetve bármit dolgozom, a tartozásaimat vonni fogják keményen. Ő élete állására készül, mindig erre vágyott-minimálbérért cserében. A terv az volt, hogy a házat, amit vett, ahol élünk, amit imádunk, a túlélésünk miatt bárhogy szeretjük, eladjuk, ebből az én tartozásaimat és az ő jelzálogát kifizetjük, és veszünk egy kicsi házikót. De a mostani időkben még mélyen ára alatt sem sikerül eladni a házunkat.

Fogalmam sincs, mi lesz, egyet tudok, hogy Kedves elzárkózik attól, hogy legalább a gyerekkori nyaraló árát esetleg elfelezze a nejjel. (Igaz, egy balatoni nyaralót eladni szintén nem könnyű.)

Annyit még, hogy a betegsége miatt természetes úton nem lehet gyermekünk, és tudni kell azt is, hogy exnej megint kezd anyáskodni, napi telefonok, stb, de az nem jut eszébe, hogy ha annyira szereti a volt férjét, mint mondja, akkor esetleg ebben a helyzetben nem tartana meg mindent...


Ti hogyan állnátok fel, mit tennétek ebben a helyzetben? Köszönöm.


2009. febr. 21. 08:11
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
75%

OFF: Miért nem válik el az extől a párod, hm?

Felelőtlen dolognak tartom, hogy nem az alapdologgal kezdtétek még anno: a törvényes válással és akkor nem lenne ez a kec - mec az "enyém - tied - övé" dolog körül.

Ezzel még akkor számolnod kellett volna, nem "eső után köpönyeget venni."

Nekem az az érzésem, hogy Te leginkább a féltékenységeddel nem tudsz, mit kezdeni.

2009. márc. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 A kérdező kommentje:
Ez esetben nem jól érzed.
2009. márc. 12. 07:06
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!