Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nem tudok dönteni, kivüállók...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudok dönteni, kivüállók tanácsára lenne szükségem! Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
A történetem igen hosszú, de dióhéjban annyi, hogy van egy 14 éve tartó házasságom, és egy közel 7 éve tartó szeretői viszonyom. Nem akartam soha, hogy a már meglévő gyerekeim nyugalmának a róvására menjen bármi, ezért amit lehetett csak türtem a férjemtől! A két terhesség után, sajnos nem tudtam visszanyerni a régi alakom (45 kg) és maradt rajtam egy kis felesleg, a melleim óriásak maradtak, emiatt gyakran csúfolt és hájasnak nevezett, egy idő után én sem találtam magam már vonzónak, így nem kezdeményeztem én sem nála szexuálus aktust, de néha még élni sem volt kedvem, bár igyekeztem mindent tökéletesen megcsinálni, a háztartásban, a gyerekek körül, miután lejárt a gyes, újra elkezdtem dolgozni, ahol csakis pozitív visszajelzéseket kaptam mindenkitől, kezdtem újra magamra találni. Ekkortájt ismertem meg azt a fiút is akivel szeretői viszonyba bonyolódtam. Minden itthoni teendőmet, ha lehet még nagyobb kedvvel végeztem, lendületet adott az életemnek ez a kapcsolat, ismét nőnek éreztem magam, ő egyidős velem, minden teljesen jól működik köztünk. A legelején én az önbizalom hiányomból adódóan nem hittem el, hogy ő komolyan gondol rám, ezért nem is vettem komolyan őt, ő elkezdett nyomozgatni utánam, emiatt én ezen nagyon megsértődtem, és egy egész évig nem szóltam hozzá. Közben ő megismerkedett egy másik lánnyal akinek szintén családja volt,de időközben ő elvált és egy másik megyébe költözött, hétvégén tudtak csak találkozgatni és a gyerekek miatt az sem tudott túl jól müködni, a gyerekek nagyon kötödtek az édesapjukhoz, őt nem tudták elfogadni. Mivel egy munkahelyen dolgozunk, nem volt nehéz újra egymásra találnunk, immáron neki is volt párkapcsolata, nekem pedig a családom. Én el tudtam fogadni ezt a helyzetet, bár néha nagyon rosszul esett, hogy a panaszok ellenére hétvégén újra és újra nála köt ki. Így telt el csaknem 3 év. Egy idő után én elviselhetetlennek éreztem ezt a helyzetet és szakítani akartam vele bármi áron. Ő végső elhatározasra jutott és szakított a másik lánnyal. Azóta csak én vagyok az életében, ennek már több éve. Csodálatos évek voltak ezek így, tavaly viszont egy malőr folytán a férjem tudomást szerzett a kapcsolatunkról, felvette a kapcsolatot vele és közölte, hogy nem maradhatok tovább a házban (ami egyébként az én és a két gyerekem tulajdona) ígéretet tettünk neki, hogy amint megfelelő helyet találunk elhagyom. Eltelt több hónap mire megfelelő albérletet találtunk. Már a foglalás időpontját is megbeszéltük a kiadó ház tulajdonosával, amikor teljesen őszinte kiborulás kiséretében közölte velem, hogy inkább mégse próbáljuk meg a közös életet egymással, mert ő nem tudja magára vállalni 4 ember sorsát, mert mi van ha újra azzal kell szembesülnie, hogy alkalmatlan egy "idegen" családbavaló beilleszkedésre. Ő az édesanyjával él, egy több szobás lakásban kettesben, közelebb van a negyvenhez mint a harminchoz már, a neveltetésének köszönhetően elég magábazárkózó típus. Szeretettel, szerelemmel gondolok rá. A férjemre is szeretettel gondolok, amiért viszonylag higgadtan és türelmesen viselte a kialakult helyzetet, gondolom ebben a gyerekeinknek is volt szerepe. Nekik egyikünk sem akar rosszat.A férjem amióta kiderült, a kettős életem (azt nem árultam el neki, hogy több éves a kapcsolat, csak hogy pár hónapja kerültem az illetőhőz közelebbi viszonyba)teljesen megváltozott, foglalkozik a gyerekekkel, nem tesz megjegyzéseket rám, igyekszik normálisan viselkedni velem, de szex csakúgy mint az elmúlt 8 évben ugyanúgy nincs köztünk, úgy élünk mint a testvérek. Nem tudom mi tévő legyek, próbáljam-e a szerelmemet más gondolatok felé terelni, hogy lépjen túl a kétségein, vagy próbáljam meg a férjemmel fenntartani ezt a házastársinak nem mondott, de nyugodt viszonyt a gyerekek nyugalma érdekében? kérem csak azok válaszoljanak akik nem moralizálni akarnak, hiszen pontosan tudom, hogy mikor és mikben hibáztam...
2011. márc. 15. 10:45
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
89%

Ez már kényszerkapcsolat, akkor is, ha nem repkednek tányérok. A gyerekek miatt nem vállalnék fel egy boldogtalan kapcsolatot.

Lehet, hogy később, ha már rendezted az életedet, akkor egy harmadik férfi lesz a megoldás.

Szerintem egy darabig csak magaddal és a gyerekekkel foglalkozz.

Az meg pozitív, ohgy a férjed a körülményekhez képest normálisan áll a helyzethez.

2011. márc. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszod! Most is csak a gyerekek az elsők az életemben, a helyszín nem mindegy. Nem tudom, hogy "rábeszéljem"-e a fiút, hogy próbálja meg velem, minden előítélete ellenére az együttélést, vagy maradjak a férjemmel és hagyjam el Őt?
2011. márc. 15. 10:56
 3/44 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem is hülyeség erőltetni a dolgot, viszont én nem értek egy dolgot. A gyerekeid ismerik a szerelmedet? Vagy úgy akartatok összeköltözni, hogy a gyerekek még nem is találkoztak vele?
2011. márc. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
50%

Első vagyok.

Miért csak ez a két opció van?

"előítéletei ellenére" - ez kb. olyan, mintha egy őzet próbálnál famászásra rábeszélni. Az előítélet annyira erős nézet, hogy arról nem lehet valakit csak úgy lebeszélni.


Én érzem csak úgy, hogy nem igazán a helyzet megoldása az elsődleges, hanem te félsz egyedül maradni?

2011. márc. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
46%

Első nagy hiba: "Ekkortájt ismertem meg azt a fiút is akivel szeretői viszonyba bonyolódtam."

Ez megvetni való dolog. Nem kufircolni kellett volna, hanem megbeszélni a férjeddel és ha sehogy sem megy, akkor pedig elválni.

...


Ez, ami hosszú évek óta zajlik hármótok között ez is elég szánalmas. El kéne végre dönteni, hogy ki mit akar. Leginkább te. Ha szereted az igazi férjed és rendeződtetek, akkor ezt a "kufircmatyit" kell kizárnod teljesen az életedből. Ha a Kufircmatyit szereted, akkor pedig a férjedet.

Bár lehet, hogy most a legjobb az lenne, ha mindkettővel szakítanál, válnál.

2011. márc. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:
A gyerekek ismerik Őt, de az összeköltözést anno úgy beszéltük meg, hogy egy átmeneti bevezető szakasz fogja megelőzni, ami abból állt volna, hogy egy-egy programra együtt megyünk, majd egyszer-egyszer átjön kajálni, majd idővel néha ott alszik...stb. A két gyerek nem vicc, nem állíthatok be egy számukra idegen férfivel, hogy na holnaptól ő velünk lakik...De megértem a felvetésedet, igazad van, hogy gondoltál erre is, mi is gondoltunk erre! "Első hozzászóló" - igen, csak ez a két opció van számomra, mivel jelenleg a családi házunkban élek a férjemmel és nincs más ingatlan ahova tudnék menni, hogy mindkét férfit kizárhassam az életemből. Albérletet egymagam nem tudnék biztos fenntartani
2011. márc. 15. 11:12
 7/44 anonim ***** válasza:
78%
Hány évesek a gyerekek? Ha a te tulajdonodad képezi a jelenlegi ingatlanotok, akkor miért te és a gyerekek költöznétek el, miért nem a férjed?
2011. márc. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
74%

Ha a tied a lakás, akkor a férjed is kereshetne albérletet. Nem kell azonnal kidobni, lehet segíteni is neki (tehát nem pártolom, hogy a válással romoljon meg a viszony).

Később meg ráérsz olyan embert odaköltöztetni, aki tényleg megfelel minden szempontból.

De akkor is azt érzem, hogy nem az ingatlan a fő ok, hogy miért nem lehetsz egy kicsit egyedül.

Mert itt most csak két rossz közül tudsz választani.

2011. márc. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
79%

Sőt, gondolj bele a két férfi helyzetébe: ők se igazán akarják ilyen-olyan okokból veled a kapcsolatot. Valamelyiket megfosztanád attól, hgoy olyan partnere legyen, aki az ő felfogása szerint minden szempontból megfelel neki.

És magadat is, hogy legyen egy sallangmentes kapcsolatod.

2011. márc. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
70%

(off: 11:33: így kerül sok rendes férfi az utcára..)


"A férjemre is szeretettel gondolok" -írja a kedves Kérdező - szeretettel legyen a megoldás is..

2011. márc. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!