Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi a jó élet folyik itt?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a jó élet folyik itt?

Figyelt kérdés

Őszintén, mi van ebben az országban? Mindenki elvál, otthagyja a gyerekét, erkölcsi romlásba taszítva őket, a család lényege elhalványul vagy megszűnik?

Mi van itt? Mi lett ezzel az országgal, világgal?

Egyszerűen borzalmas.

21 éves vagyok, átlag ember, néhány közösségi oldalon fent vagyok, ott szoktam ismerkedni, illetve a facebookot is használom. Az utóbbin több 14 éves lány jelöl be...

Néha beszélgetek velük, és egyszerűen elképesztő. 14 évesen buliznak, isznak, cigiznek, és minimum 10 fiújuk volt. Majd amikor rátérünk más témára, mind azt mondja, hogy az apja, anyja elhagyta őket, egyedül az egyik szülőjével, aki nem is foglalkozik vele, csak adja a pénzt a bulizáshoz. És ezzel az a probléma, hogy nem csak egy kettő, hanem a 98%-uk... És nem csak a 14 évesek, mások is.

Könyörgöm, mi van itt? Nincs egy normális ember se?


2011. márc. 16. 21:31
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
76%

ma 21:38


De ha tudod, hogy mi megy máshol, akkor szerinted ez az ország már mégis mitől lenne más ha az egész régióban ez megy?


Csakmert ez Magyarország?

Naivitás lenne azt gondolni.


Semmivel sem másabb csak másképp vannak retusálva a dolgok, amiről nem beszélnek az nincs is tudod.

2011. márc. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Szánalom!

Hasonló kérdések fogalmazódnak meg bennem is!

Ez a mai világ sajnos, és szerintem jobb, ha nem emésszük magunkat rajta,, mert nem tudjuk megváltani a világot.

Persze magamban megvan a véleményem róluk, néha a gyakkérdéseken is megmondom a véleményem nekik, ha valami hülyeséget kérdeznek, vagy olyat, amihez még nem lenne közük, de ez a mai világ, és valóban, a szülő rontotta el azzal őket, hogy túl lazán fogta őket, és már tizenegynéhány évesen könyvet írhatnának az egyébként szégyellnivaló életükről.

...

Nem tudom, erről majd biztos sok tanulmány születik pár év, vagy egy évtized múlva.


De nem fura, hogy mi is fiatalok vagyunk, és mégis teljesen más tinikort éltünk át? Többségünk gondolom normális családi háttérrel?


Én azt mondom, hogy mint leendő szülők kell tennünk ezek ellen, azáltal, hogy jó párkapcsolatban élünk majd, harmonikus családi hátteret biztosítunk a gyerekeinknek, és nem hagyjuk, hogy a féjszbúk, a buli meg a mielőbbi pasizás legyen a kedvenc szava. :) Biztos nagy kihívás lesz, de mi a párommal majd megpróbáljuk! :)

Mást nem tehetünk, kedves kérdező szerintem!


(Ez nyilván az én privát meglátásom, nem feltétlen kell, hogy mindenki egyetértsen vele, így remélem, nem leszek lehurrogva a véleményem miatt!)


21/l

2011. márc. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Én amúgysem aggódnék emiatt, átsöpört már ezen az országon 2 világháború, azt is túléltuk, ezt is túl fogjuk.


http://www.youtube.com/watch?v=fNWKEmlQh7Q

2011. márc. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

15 éves lány vagyok. Noha engem is megtalálnál facebookon, van valódi szociális, családi életem. Vannak barátaim és ha véletlenül kiengednek a szüleim, elmegyek pár órára bulizni is. Nem vagyok magamnak való, megsavanyodott "stréber", noha az átlagom sem félévkor, sem év végén nem volt még soha rosszabb 4,9-nél. A szüleim együtt vannak és mint megkapok tőlük, amire egy tinédzsernek feltétlenül szüksége lehet a boldogsághoz. Nem vagyok visszataszító, de fiúm még sosem volt és természetesen szűz vagyok. Az egész környezetemre rá lehetne húzni ugyan ezeket a jellemzőket.


Hidd el, nincs még minden veszve.

2011. márc. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

tuvtuv:

igen, mi még túléljük...de vajon a következő nemzedék is túléli, mondjuk a 20 éves kort? vajon a jövendőbeli fiam/lányom osztálytársai túlélik, ha már 12 éves kórtól alkoholban fürdenek és droggal élnek?


Igen régen is voltak ilyen fiatalok akik ittak ezerrel de az a tinik 10-15% volt, mivel mindenki elutasította őket, kibeszélték mindenhonnan, stb...most ez megváltozott, legalább 60%-ra nőt és sokan "Élj a mának!" jelszóval élnek

2011. márc. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Nagyon jól látjátok, elkorcsosult a világ, hogy ez hova vezet, azt senki nem tudja előre, de, hogy rossz az irány, az biztos. Minden társadalom alapja a család, de működőképes család alig-alig akad. A borzasztó pedig, hogy a normális családokból kikerülő, emberi érzésekkel és értékekkel rendelkező fiataloknak ebben a veszett környezetben kell helytállniuk, érvényesülniük. És igen, jelszó: élj a mának, mert ahhoz is buták, hogy a jelen alapozza meg a jövőt.
2011. márc. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Biztos hogy egy országban élünk?


Itt születtem, és nőttem fel Budapesten, ami ezek szerint maga a megtestesült erkölcsi fertő és züllés, a szakmámból kifolyólag rengeteg fiatallal/tinivel találkozom/beszélgetek, és mégse találkoztam még soha olyan 14 évessel akinek már 10 fiúja lett volna.

Azt meg nem tudhatod hogy mi egy válás oka, talán jobb a gyereknek a folyamatos üvöltözés, veszekedés, netán verekedés mellett felnőni? Mert ilyet bizony sokat látok sajnos...

Azzal meg nincs semmi baj ha egy 14 éves tini eljár néha szórakozni, vagy barátja barátnője van (érdekes egyébként hogy a nemi élet/randevúzás megkezdésének korát kizárólag a lányok szempontjából tartják fontosnak, legalábbis még senki se hőbörgött hogy "a 14 éves fiam már csajozik, szégyen gyalázat") A cigit meg nem lehet megtiltani sajnos, velem is kipróbáltak anno mindent, a lelkemre beszéléstől kezdve, az összes létező büntetésen és fenyítésen át odáig hogy el akartak velem szívatni vagy fél doboz cigit hogy "na majd akkor megutálom", mégis rászoktam alig 14 évesen. Aztán 21 évesen benőtt a fejem lágya, és leszoktam. ennyi. Sokan azt hiszik hogy "de majd én úgy nevelem hogy szót fogadjon" és akkor majd úgyis lesz, na az ilyen emberek fognak majd jó nagyot pofára esni amikor lesz egy kamasz gyerekük:)

2011. márc. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

22:20 :

itt nem is az a baj, hogy a szülők külön mentek, jó pár haveromnak ismerőseimnek a szülei különmentek de mégis normálisan vannak megnevelve...és ha szerinted normális, hogy egy 14 éves lány bulizni jár, (amihez alkohol fogyasztás is társul) és dohányzik, akkor sajnálom én vagyok prűd...én srác létemre 16 éves koromban ittam először alkoholt akkor is 1 pohár sört...és ismerek nem egy 14-15-16 éves lányt aki már többször volt illuminált, állapotba mint én, és ezzel dicsekednek is...és azt sem tartom normálisnak, hogy egy 14 éves lánynak aktív nemi életet kellene élnie, főleg mikor szó szerint többségük tudatlanok, és ezen az oldalon nap mint nap jönnek a butábbnál butább kérdések, hogy így lehetek-e terhes??...és nem az a baj, hogy pasizik a kicsi lány, hanem az, hogy a pasija 21-22-24 éves

2011. márc. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

22:34


No igen, a butábbnál butább kérdések tényleg kiábrándítóak, de a tudatlanság nem hiszem hogy a gyerek hibája lenne, ezeket a kérdéseket legtöbbször az szüli, hogy a gyerek nem mer ilyen jellegű témákkal a "prűd" szüleihez fordulni. Az a helyzet hogy a gyerek így is úgy is akkor kezd el nemi életet élni, amikor akar, és amikor a hormonjai azt diktálják, nem pedig akkor, amikor a kedves szülő áldását adja. Sokkal többre vezet ha őszinte, baráti kapcsolatot tart fent a szülő a gyerekével, és ha a 14 éves lány nemi életet akar élni, a kérdéseivel, aggályaival a szüleihez fordulhasson, és ne névtelen közösségi oldalakon kelljen feltennie azokat. Illetve mivel tapasztalatlan, nincs önálló keresete, stb, ezért a fogamzásgátlásról is a szülőnek kell gondoskodnia. Ha nem teszi meg, puszta morális agybaj, vagy bármi más miatt, az aztán olyan szép kis történeteket szülhet, mint amikor a leányzó teherbe esett, de mégcsak el se merte mondani a szüleinek, inkább rakosgatta a kukába a betéteket, és eljátszotta hogy menstruál. És most még tudnék itt példákat mondani.

Be lehet csukni a szemet, homokba dugni a fejet, a 14 éves lányok már nemileg érettek, és vágynak a szexualitásra (amit persze nem feltétlenül kell megtenni, vannak más alternatívák is)

Furcsa hogy milyen hamar elfelejtitek hogy ti is voltatok tinik, ti is lázadoztatok, ti is megbotránkoztattátok az "akkori" felnőtteket, és ez így volt akkor is, amikor a dédnyagyanyáink voltak kamaszok. Nem kell mindent túldramatizálni, semmivel se rosszabbak a mostani tinik, mint amilyenek mi voltunk. Jelenleg is ugyan úgy vannak közöttük "mintagyerekek" is, úgy ahogy örökös lázadók.

2011. márc. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim válasza:
éppen ezt kérdezem én is mindenkitől 27 évef srác vagyok és az embernek kedve nincs sehova menni mert mindenhol részeg bedrogozott kötekedő tizenéveseket lát "tiszt a kivételnek" akik annyi pézzel mászkálnak hogy más abból a pénzből egy hónapig jól lakatja a családot persze tudom hogy az apuci vagy anyuci adta neki de ezzel mit érnek el a szülők. Azt hogy majd követelőznek meg lopnak. amikor én voltam tizenéves ha azt mertem mondani szüleimnek hogy "te hülye vagy" kaptam akkora pofont hogy megemlegettem és lett vmi bajom semmi csak azt érték el vele hogy tisztelem a szüleimet.ez is hiányzik sok gyereknél ,nem a pofoszkodásra gondolok hanem az illem megtanítására persze akinek nem tanítják meg az nem is fogja megtanulni.A másik probléma az hogy a párkapcsolatokban az emberek képesek felrugni a kapcsolatot a pillanatnyi kalandért majd amikor ez alábhagy után a gyávák szembenézni a z öszinteséggel sok válás nem végzödne igy ha mindkét fél elmondaná hogy neki mia jó és mi a rossz csak az a baj hogy a válás a könnyebb megoldás
2011. márc. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!