Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válok, sajnos. A férjem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válok, sajnos. A férjem szemétkedik elég rendesen. Hogyan tudnék én is borsot törni az orra alá, hogy ne legyen olyan elviselhető az élet neki a közös otthonban?

Figyelt kérdés
Válunk, sajnos. A férjem szemétkedik elég rendesen. Most épp kikapcsoltatta a TV-t, internetet, telefont. Mondván ezekre nincs szüksége mivel mindent elintéz a munkahelyén, este meg úgy is a barátnőjénél van, vagy ott is alszik. Én meg otthon vagyok "elvágva a világtól" 3 pici gyerekkel (5 éves a fiam, 15 hónaposak az ikerlányaink). A gyesből tartom el a gyerekeket és magamat (ahogy tudom), nem fizet a gyerekeknek sem semmit; egyenlőre a rezsit és a hitelt fizeti (szerintem csak azért, mert ha ezeket nem fizetné kiskorúak veszélyeztetéséért fel lehetne jelenteni...). Szóval azt szeretném kérdezni, hogy tudtok-e ötletet adni hogy hogyan tudnék én is borsot törni az orra alá, hogy ne legyen olyan elviselhető az élet neki a közös otthonban? Persze amivel nem sértek csúnyán törvényt vagy nem tud bizonyítani a bíróságon. Tudom, hogy nem hangzik szépen, de aki már volt benne ilyen szituban gyerekekkel az tudja miért kérdezem. Ha van ötlet szívesen várom, akár priviben is. Köszi előre is.....
2010. dec. 28. 21:37
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
5%
Szia! Konkrét ötletem még nincs...de az tuti, hogy a biróságon kérj asszonytartást. A ház amiben éltek az kié?
2010. dec. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 Kokas Lajos ***** válasza:
82%
Nagyon nem hangzik szépen! Fizeti a rezsit és a törlesztőt? Mit szeretnél még? Gyerektartás, asszony tartás??? Internetet, tv-t lehet már előfizetni 3500.-ft-től. Nem lehet ítéletet mondani ezek alapján sem a férjedről, sem rólad, de valami nagyon nem stimmel. Közös gyermekeket vállaltatok és ezután két évvel, már nem is tudtok együtt élni? Nekem felelőtlenségnek tűnik. Persze a kérdésedre a válaszom: Ne kezdj bele a "Rózsák háborújába", mindegy kinek van igaza, megszenveditek mind a ketten, de leginkább a gyerekek fognak szenvedni!!!
2010. dec. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
88%

Asszonytartást ne kérj,mert azt nem fogják megítélni! Add be a válópert,kérj vagyonmegosztást és a gyerekek érdekében kulturemberek módjára váljatok el.

Igazat adok az előttem szólónak,hogy valami egyéb baj is lehet a házasságotokkal,ha másfél évvel a kicsik születése után váltok.

Az is igaz,ha fizeti a hitelt és a rezsit,az több is lehet,mint amennyi gyerektartást kellene fizetnie.

Ha szemétkedsz vele,akkor neked több jövedelmed lesz? Jobban eltudod tartani egyedül a gyerekekt,tudod fizetni a hitelt és a rezsit? Legalábbis a felét neked kellene állnod!

A gyűlölködés gyűlölködést szül. Ennek pedig a gyerekek isszák meg a levét,nem a párod.

2010. dec. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
93%
Talán nem kellett volna három gyereket szülni egy nem működő házasságba,a gyerek nem családterápia,kettő ez a kapcsolat már rég halott,és attól hogy szarra szivatjátok,teszitek egymást meg a piciket,még nem lesz boldogság happy end...
2010. dec. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
26%

Menj a gyámhatóságra és kérj segítséget, hogy a gyerekek tartásdíját a bíróság soron kívül intézze, mert a nevelésük veszélyben van.A telefont, tévét is mondd el, meg hogy a telefonra nagyon nagy szükséged lenne.

Menj el a munkahelyére, és jó hangosan, de nem kiabálva kérj tőle pénzt a gyerekek ételére, gyógyszerére, ha már gyerektartást nem fizet. Ügyelj arra, hogy többen hallják, de ne kiabálj! Meg lesz róla a vélemény.

Egy hét múlva újra menj el, keresd a főnökét -ne a közvetlent, eggyel feljebb- mondd el, hogy szépen kéred, és ha lehetőséget lát rá, akkor hasson a férjedre, hogy a gyerekek ételéhez, gyógyszerhez, cipőhöz járuljon hozzá, mert gyes-ből ez nem megy. Ha nem is tud semmit, de megbeszélik a férjed háta mögött.

Mocskos módszerek, de nem lehet finomkodni, amikor a gyerekeid életéről, életminőségéről van szó.Amilyen a mosdó, olyan a törülköző.

A családi pótlékot ki kapja?

2010. dec. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
87%
Én kiváncsi lennék a férj verziójára is,mindig kettőn áll a vásár...
2010. dec. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
75%

1. Szerintem a férjed NEM szemétkedik, ha el akarsz töle válni, akkor az azzal IS jár, hogy ezentúl NEM tart el téged, és nem fizeti a szórakozásaidat. (Internet, telefon)

2. Örülj, hogy a rezsit és a hitelt fizeti, mert CSAK a felét kellene neki, a másik fele a te költséged.

3. A lakás közös, örülj neki, hogy ö nem teszi NEKED kellemetlenné az ott lakást.

4. Inkább egyezz meg vele békésen, úgy nektek is, de FÖKÉNT a gyerekeknek sokkal kevésbé lesz törés a válás. (A gyerekeket igy is meg fogja viselni, a szülök többsége nem gondol arra, hogy egy válással MIT TESZ a saját gyerekével).

5. Azért az sem igaz, hogy TE tartod el a gyerekeket a GYES-böl, mivel a megélhetési költségek nagy részét a férjed fizeti - ha a hitelt meg a rezsit NEM fizetné, akkor megnézhetnéd magad!

6. Aki asszonytartást emlegetett, az nincs tisztában azzal, hogy MIKOR lehet kérni - egy fiatal, MUNKAKÉPES nönek semmi esetben sem itélnék meg.


Szóval csak nyugodj le és ne rontsd tovább a helyzetet, mert a végén igencsak ráfizetsz!

2010. dec. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
54%
Pest megyei bíróság...tőlem többször is megkérdezte, a bírónő, hogy kérek-e asszonytartást...közös megegyezéssel váltam, semmi gond nem volt. Ilyet légyszi ne írj, hogy nem ítélik meg...Gyerektartás összege is meg volt fixben beszélve.
2010. dec. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
72%

Ha szeméátkedsz a munkahelyén,akkor nem fog fizetni sem rezsit,sem hitelt,te viszont kapsz valamennyi tartásdíjat! Ez jobb lesz nektek? Arról nem is beszélve,hogy a botrányok miatt esetleg elbocsájthatják. Sehol nem szereik a családi cirkuszokat,ezzel nem őt,hanem sajátmagadat járatod le. Akkor pedig még tartásdíjat sem tud fizetni.

Nem kellett volna egy rosszul működő házasságba gyereket szülni. Az soha nem javít,inkább ront a helyzeten.

2010. dec. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 Kokas Lajos ***** válasza:
84%
21.51 De dúrva!!!!!! Azt sem tudod, ki az akinek tanácsot adsz! Lehet, hogy egy teljesen normális férfit teszel ki annak a veszélynek, hogy egy ilyen gusztustalan akció után esetleg kirugják a munkahelyéről. Na az lesz aztán az elégtétel! Miből fogja majd akkor fizetni a rezsit, meg a törlesztőt??? Nem ártana egy kicsit gondolkodni!!!!!
2010. dec. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!