Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi a jó élet folyik itt?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a jó élet folyik itt?

Figyelt kérdés

Őszintén, mi van ebben az országban? Mindenki elvál, otthagyja a gyerekét, erkölcsi romlásba taszítva őket, a család lényege elhalványul vagy megszűnik?

Mi van itt? Mi lett ezzel az országgal, világgal?

Egyszerűen borzalmas.

21 éves vagyok, átlag ember, néhány közösségi oldalon fent vagyok, ott szoktam ismerkedni, illetve a facebookot is használom. Az utóbbin több 14 éves lány jelöl be...

Néha beszélgetek velük, és egyszerűen elképesztő. 14 évesen buliznak, isznak, cigiznek, és minimum 10 fiújuk volt. Majd amikor rátérünk más témára, mind azt mondja, hogy az apja, anyja elhagyta őket, egyedül az egyik szülőjével, aki nem is foglalkozik vele, csak adja a pénzt a bulizáshoz. És ezzel az a probléma, hogy nem csak egy kettő, hanem a 98%-uk... És nem csak a 14 évesek, mások is.

Könyörgöm, mi van itt? Nincs egy normális ember se?


2011. márc. 16. 21:31
1 2 3
 21/25 anonim válasza:
látom azért vagyunk egypáran akik normálisak a szüleim mindíg azt mesélik hogy amikor ők voltak fiatalok a discoba 18 éves alatti személyt nem engedtek be, 10 óra után ha egy fiatalt szülői felügyelet nélkül láttak az utcán azt hazazavarták most meg 10 órakkor kezdődik az élet én nem azt mondom hogy 10 órakkór mindenki haza csak azon tudok elszomorodni hogy hajnali 2 kor 13 éves lágyok miniszoknyába kivágott topba riszálják magukat a 18 20 éves srácoknak ,azért elgondolkodtató aztán ha terhes lesz akkor meg csodálkozik meg szégyenkezik hogy tönkretette az életét emberek ezt kéne korlátozni pl a való világ ha ilyen lenne a való világ szívesen élnék én is ebben a világban és ez a baj hogy ezt látja a mai nemzedék
2011. márc. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

A fiatalokon, főleg a lányokon nagy a társadalmi nyomás. Ez a társadalmi nyomás kettős természetű (double standards néven ismeri az angol nyelvű szakirodalom). Egyfelől meg kell felelniük a klasszikus nőképnek, szende, szűzies, visszahúzódó, ez általában a családjuk és a tágabb értelemben vett társadalom elvárása felé. Másfelől a kortárs csoport nagy részének elvárásainak, ez a vad, belevaló, bulizós, aki bármelyik fiút az ujja köré tud csavarni.


Mivel a lányok tapasztalatlanok és éretlenek, nem tudják, hogy ezt a kettős, egymásnak gyökeresen ellentmondó nyomást hogy oldják fel. Nem őket kell hibáztatni érte, ők csak a maguk eszköztárával akarnak alkalmazkodni az elvárásoknak (mert azt hiszik, ha megfelelnek az elvárásoknak, szeretni fogják őket).


Az, hogy azt állítják, hogy már 10 fiúval voltak együtt tizenakárhány évesen, korántsem biztos, hogy igaz. Tizenéves koromban én is azt hazudtam, hogy nem vagyok már szűz, pedig az voltam. Meg akartam kímélni magam a gúnyolódástól, attól, hogy belém töröljék a lábamat, hogy én nem kellek senkinek. Szerintem nem én voltam az egyetlen. Pedig én már 30 éves vagyok, de az én időmben is ez ment már. A mostaniaknak meg még nehezebb a helyzetük.


Aztán kb. a huszas éveim közepére kinőttem a konformizmusomat és a kényszeres megfelelésvágyat (ami a tizenéves generációra mindig is nagyon jellemző volt). Most már nem hazudok senkinek, nem játszom meg magam, sok mindenben nem felelek meg a társadalmi ideálnak, ezért sokan megszólnak, de már nem foglalkozok vele. Viszont ehhez meg kellett érni. És van, aki soha életében nem jut el erre a szintre, az emberek nagy része egész életében képmutató és hazug lesz. De ezt nem rosszindulatból teszik, hanem félelemből (lemaradnak, megszólják, kigúnyolják) vagy szeretetvágyból (ha olyan vagyok, mint az elvárt, sokan fognak szeretni).


A tizenéveseket nem kell hibáztatni. Ők az egész társadalom tükörképei. Csak reagálnak arra, amibe beleszülettek.

2011. márc. 17. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

23.42-nek:


ha a kivágott topban magát riszáló 13 éves kislány a 18-20 éves fiútól terhes lesz, az nem a kislány hibája, ne őt hibáztasd, ő annyira éretlen, hogy fel se fogja mit csinál. Nem véletlen, hogy még a cselekvőképes kiskorúság is 14 éves kornál kezdődik a törvény szerint. Ő egy nem cselekvőképes kiskorú, ugyanúgy nem tehető felelős ezekért a tetteiért, mint pl. ha egy kisbaba kiesik az ágyból, ha egyedül hagyják (nincs normálisan - értsd: felnőtt szinten - kifejlődve az agyműködése és valóságérzékelése).


Aki itt - a terhes kislány esetében - hibás:

- a kislány szülője - miért engedte el őt, miért nem húzta meg a határokat?

- a 18-20 éves fiú - mert ő már felnőtt, nagykorú. Bár a férfiakat sokszor felmentik, mondván az ő nemi vágyuk mindenek felett áll, és csak kihasználják a lehetőséget... ja, ebben az esetben ez a "lehetőség" simán a nemi erőszak kategóriába tartozik, még ha maga a kislány látszólag bele is egyezett. Milyen felnőtt ember az, aki szexuálisan kihasznál egy naiv, érzelmileg elhanyagolt, lelkileg instabil, általános iskolás korú GYEREKET?

- a médiafelügyelet, mert hagyják, hogy főműsoridőben népszerű csatornákon mindenféle erkölcstelen műsorokat nézzenek a gyerekek, és az ott látott mintákat tartsák mérvadónak (mivel más minta nincs előttük).


Kár, hogy a társadalom mindig a legkisebben, leggyengébben, legrosszabb önérdekérvényesítő képességgel rendelkezőn (ez esetben a 13 éves kislányon) akarja elverni a port, a többit (az igazi bűnösöket) pedig felmenti. A világ legkönnyebb dolga lek.urvázni egy kiszolgáltatott gyereket, kár hogy ez az égvilágon semmit nem old meg. Míg ha az igazi bűnösöket - szülők, nagykorú férfi, média - vonnák felelősségre TÖRVÉNYILEG, az rengeteget segítene a problémán.

2011. márc. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom,hogy ideje lenne a sarkunkra állni gyerek nevelés terén.Csak sajnos egyedül nem fog menni.Én nagy családban nőttem fel,ahol mi gyerekek is különbözőek voltunk.Nővérem kijárta a sulikat,bátyám nem járta ki.Én kijártam,az öcsém még nem érettségizett le,pedig egyidősek vagyunk és a legkisebb öcsém volt az akinek többszöri bukás árán sikerült az általános iskolát befejeznie.És anyukám hiába tett és küzdött ellene,nem tudott mit tenni.Olyan bandába,közösségbe kerültünk,ahol vagy megszöksz vagy megszoksz hozzáállás dominált.Nem loptunk,csaltunk,hazudtunk,ittunk,piáltunk,csak az iskolai nagyembereket követtük.Mármint inkább a fiútesóim.

NA,szóval arra akarok kilyukadni,hogy sajnos a közösség által felállított morált követi a gyerekek többsége és akik nem azt teszik,azok ki vannak közösítve és ők a kockák,stréberek.Nyilván nem akar mindenki az utóbbiak közé tartozni így "átáll" a másik oldalra.A szülők meg nem tudnak mit tenni.

Szerintem a tesóim közül majdnem mindenki betöltötte a nagykorúságot,mikor elvesztették a szüzességüket(én 18).Ebben legalább nem volt még akkor verseny.De egyre nagyobb versenyt rendeznek ebben a fiatalok,hogy ki milyen korán kezdi a szexuális életet.A bulizásról nem is beszélve...Nem jártam bulizni,főleg nem 14 évesen.Később is csak szilveszterkor vagy szülinapra mentem.És nem azért mert a szüleim tiltottak.Csak nem éreztem fontosnak.Míg más seggrészegre itta magát addig én üdítőt ittam és ugyanúgy buliztam,mint a többiek,csak annyi különbséggel,hogy én emlékeztem mindenre,ami történt.Pedig nem volt ez olyan régen,mert 23 éves vagyok.De ennyit változik a világ.

A lányomat nevelve arra gondolok,hogy vajon milyen közösségbe kerül,ha 6 év múlva iskolába kerül.Előre félek,pedig még változhatnak a fiatalok akár jó irányba is.Csak hát még nem ezt látom.A játszótéren is amilyen beszédstílust levágnak a gyerekek,pedig csak 4-5-6 évesek.Nem tudom elképzelni,hogy ilyen stílust felvegyen a gyerekem.Biztos vagyok benne,hogy ezt otthonról hozzák és ezt adják tovább egymásnak.


Na,mindegy.Már kezdek össze-vissza beszélni,pedig még tudnék írni.

Bocsi az összevisszaságért,csak annyi mindent írtam volna egyszerre! :)

2011. márc. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Kinövik, egyszerűen tinik. Én is ittam, dohányoztam, csöveztem, füllentgettem, aztán észbe kaptam, egyetemre mentem, férjhez mentem, gyerekeim lettek. A családok szétesése viszont nagy gond, elfogadottá válik, hogy pitty-potty dolgokért otthagyjuk a párunkat, gyerekeinket, átgázolunk mindenkin, ez tényleg rémes.
2011. márc. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!