Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nem túlzás egy kicsit hogy az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem túlzás egy kicsit hogy az exnejem szerint a 3 éves kislányom havonta átlagosan 52. 000 forintba kerül? Holott a havi nettó jövedelme pontosan ennyi. (csal. Pótlék+GY. T. +Gyes)

Figyelt kérdés

Ezzel szemben a 12 ezer ft gy.t-levonása után nekem a maradék 23.000 ft segélyből kell fizetnem a kajámat,lakásrezsit, autó fenntartást, lakbért, és egyéb költségeket.


Persze, az exemnek könnyű, mert szüleivel él, és tömik pénzzel a gazdag szülei.


2011. márc. 19. 13:33
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:
84%

Két éves a gyerekem. Gyógycipő kell neki, csak azt hordhat. 8000 Ft két havonta növi ki, télen a csizmája 13500 volt...szóval a 12000 lóf@sz már bocs. S ez csak a lábbelije amit muszáj megvenni.

Hol van még a ruházat amit szintén minden harmadik hónapban cserélek mert nagyon nő(s nincs egyetlen márkás vagy új! ruhája sem), a kajája (nem kukival meg mindenféle vacakkal etetem), mi még pelusozunk, stb stb. Ja és játéka alig van, az is használtan vagy a nagyszülőktől kaptunk. Elmegy sok egy kicsire.



Talán gondolkodni kellett volna mielőtt segílyesként gyereket vállalsz.

2011. márc. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 anonim ***** válasza:
51%

Arra nem gondoltok,nagyokosok,hogy mikor a gyereket vállalták,még volt munkája az apának?

Ha nem hallottatok volna még róla,senkinek a munkahelye nem 1000%-ig biztos,bárkit kitehetnek egyik pillanatról a másikra.

2011. márc. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 anonim ***** válasza:
83%

Alapvetően nem az a baj, hogy most segélyből él. Hanem hogy egyrészt nem igazán hihető, amit ír, hiszen 23 ezerből nem jön ki egy lakás, kaja, meg minek ilyenkor autó?

Másrészt nem a szerencsétlen gyerekén kéne spórolni, így is elég nagy trauma lesz neki, hogy csonka családban nő fel...

2011. márc. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 A kérdező kommentje:

Az a szerencsém hogy a párom jólkeres és így ki tudunk jönni a pénzből, és jut benzinre. Egyébként csak 2 hónapja vagyok segélyen. A jövő hét közepén már kezdek az új melóhelyemen.

A nettó pénz kb. 85 ezer lesz, de az áprilisi csökkentési tárgyaláson ragaszkodni fogok továbbra is a mindenkori 20%-hoz.

2011. márc. 19. 20:26
 35/66 anonim ***** válasza:
44%
Az a baj hogy a gyerekedtől akarod elvenni a pénzt,őtőle sajnálod!
2011. márc. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok ugyan egy matekzseni, de 85e 20%-a az 17.000.- - hol itt a csökkentés? Anyuka meg a bíró pedig nem hülye, a 20% az meg lesz, de minimum összeghez kötve...
2011. márc. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:
31%

Igen a kötelező 20%ék,és plussz a mellékjövedelmekből is vonni fognak,ami ugye nem baj,mert a gyerek növöget-növöget.Neked meg kutya kötelességed utána fizetni,és nem avval foglalkozni,hogy neki mennyi a bevétele.Valószinű,hogy nem dúskál egy gyerekkel egyedül ilyen árak mellett.Te viszont valszeg jól élsz,ha egy autót is fent tudsz tartani,a mai benzin árak ellenére.

13.55-ös ne haragudj,de valahogy képtelenségnek tartom,hogy te három gyerekre(2 pelenkásra is)nem költesz el 52.000 Ft-ot.Ha nem költesz el ennyit,annak valószinüleg az az oka,hogy nem tudsz többet,mert nincs.Ami persze egészen más.

2011. márc. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim ***** válasza:
48%
Bocsika, jellemzően megértő vagyok, de miért is kell, hogy jusson neked benzinre???? Nekem például bérletre jut, pedig van autóm, és fizetésem is... A benzinköltségből megspórolt pénzt odaadhatnád a gyermekednek és örülj, hogy van egy párod aki eltart....
2011. márc. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 A kérdező kommentje:

Mellékjövedelemből tuti hogy nem fognak vonni, mert nincs. Ha lenne fekete meló akkor se vonnának, mert a bíróságon nem bizonyítható. Ezért nem foglalkozik vele a bíró.

Ideiglenesen 12 ezerre csökkentették a GY.T-t amíg segélyen vagyok, de ez így is a jövedelmem 33%-a. Ennél többet nem vonhatnak le segélyből. Ha elkezdek melózni, akkor megint 17 ezret vonnak majd, úgy mint korábban.

Szerintem a minimum összegnek nincs semmi jelentősége, ha melózom. Csak akkor ha segélyen vagyok, mert ilyenkor a 20% helyett az exnejem 33%-ot kap.

2011. márc. 19. 22:15
 40/66 anonim ***** válasza:
55%
A minimum összegnek az a jelentősége, hogy azt akkor is fizetned kell, ha nem dolgozol. Ha ez 17e lesz, akkor annyit. De tükörre nem kell költened, ha a gyerekedtől sajnálod a pénzt, magadra meg nem....
2011. márc. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!