Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nem túlzás egy kicsit hogy az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem túlzás egy kicsit hogy az exnejem szerint a 3 éves kislányom havonta átlagosan 52. 000 forintba kerül? Holott a havi nettó jövedelme pontosan ennyi. (csal. Pótlék+GY. T. +Gyes)

Figyelt kérdés

Ezzel szemben a 12 ezer ft gy.t-levonása után nekem a maradék 23.000 ft segélyből kell fizetnem a kajámat,lakásrezsit, autó fenntartást, lakbért, és egyéb költségeket.


Persze, az exemnek könnyű, mert szüleivel él, és tömik pénzzel a gazdag szülei.


2011. márc. 19. 13:33
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy anyucinak esetleg mennyi pénze van ahhoz a gyerektartásnak semmi köze. A gyerektartást nem az anyának (ex-feleségnek) fizeti, hanem a gyerekének a vérének, akit ő nemzet. Világos? Ha feltételezi, hogy a nő nem a gyerekre költi, akkor vizsgáltassa ki a helyzetet. De a gyerekének jár a gyerektartás, függetlenül hogy anyu mennyit hoz haza. Nem a feleségének fizet hanem a gyerekének, innentől nem értem a problémát.
2011. márc. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 anonim ***** válasza:
60%

Mégis?!Te mennyit szeretnél fizetni a gyermekedre?semmit?500ft-ot?1000ft-ot?

gondolkodj már!!

2011. márc. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 anonim ***** válasza:
76%

23.35-ös

Mond te milyen hülyeségeket hordasz itt össze,a hozzád hasonlókkal együtt?Nem érted a szöveget?

12.000 Ft-ot fizet jelenleg a gyereke után,egy hónapra,ami lebontva napi 400 Ft-ra jön ki.Világos idáig?Szerinted ez kizsigerelés?Miért is kellene harcolnia?-amit tanácsoltál..Talán,hogy egy fillért se kelljen fizetnie?

Az óvoda nem kerül pénzbe?-szerinted.Nő létedre ekkora hülyeségeket,hogy irhatsz egy férfinek,aki a saját kölykétől sajnál havi 12.000 Ft-ot.Te mit szólnál,ha a férjed lelépne és ba@na fizetni a gyereketek után,vagy ha igen egy minimális összeget?Félre állna a szád mi?Persze lehet gyereket nevelni üres főzelékeken,és lehet arra hivatkozni,hogy az oviba kap kaját,otthon meg nem kell cirkuszt csinálni a kajából,persze igy is lehet.Persze lehet agyontaposott cipőbe,kinyúlt ruhákba,szétmosott alsónemükbe is járatni gyereket, persze igy is lehet.Lehet mindent megvonni a gyerektől,a csokitól kezdve,az üditőig,igy is lehet.Csak hogy gyereket nem azért szülünk,és csinálunk,hogy az egész gyerekkorát nélkülözze,remélem felfogható amit irtam.Apuka meg kocsival jár,az nem tünt fel???

2011. márc. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 anonim válasza:
29%

Osztom a 13.33-as véleményét 100%ban.Gyereket nem azért szülünk,hogy mindenben nélkülöznie kelljen.Akkor nem kell gyereket vállalni,egyszerű.

A 12.000 FT-os apukának meg a következőket:

Nagyon kiváncsi lennék,ha történetessen a kisgyerek nála lenne,ő mit szólna ha 12.000Ft-ot kapna az ex nejétől egy hónapra?Csak tájékoztatásul.Az 5,5 éves lányomnak minden egyes fülgyulladása 6-7000 Ft-ba kerül,csak a gyógyszerek.És sorolhatnám hová mennek még pénzek egy egészséges gyerekre is.

2011. márc. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 anonim ***** válasza:
59%

Őőőőőő hol lehet 500 Ft-ért rendes kabátot venni a gyereknek? Kérnék címet!


Amúgy igen, a gyerek bölcsödéje kb 12.000 lesz havonta. Ez a kaja és a csoportpénz, plusz amit még vinni kell (ceruza, színes, gyurma, pelus, wc papír, fogkrém stb stb stb) tehát NEM ingyenes!


S jogosan vonják a 33%-ot. Ha többszázezret viszel haza akkor is azt vonják, mert elvileg az a maximum. Ha nincs sok fizetésed, akkor abból fogják...nos elváltál, van egy gyereked a TIED IS, köteles vagy tartásdíjat fizetni.


Nem tudom, hogy szánalmas vagy, vagy szemét, hogy a SAJÁT gyerekedtől sajnálod a pénzt bármennyibe is kerül az egyébként havonta.

2011. márc. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 anonim ***** válasza:
49%
Én sem tudom melyik marha találta azt ki,hogy az óvoda ingyenes.Tisztasági,gyümölcs,fénykép,kirándulás,játszóház(mert légvárat visznek be egy napra)-szégyenemben meghalnék,ha nem tudnám a 300 Ft-ot beküldeni erre.És hol ez,hol az...
2011. márc. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:
69%

Óvónő vagyok.

Az állami óvoda ingyenes mivel az anyuka elvált, így jár neki többféle támogatás, pl. ingyen étkezés is!

Persze Pesten lehet, hogy fizetni kell, én miskolci vagyok.

2011. márc. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 anonim ***** válasza:

"A gyermekek napközbeni ellátását biztosító helyi önkormányzat, illetve állami szerv által fenntartott óvoda az alapellátásként nyújtott szolgáltatások közül csak a gyermekétkeztetés igénybevételéért kérhet térítési díjat. Rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülő gyermek után az intézményi étkezési térítési díj 100 %-át kedvezményként kell biztosítani."


Az étkeztetés pedig csupán pár ezres tétel.

2011. márc. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 anonim ***** válasza:
0%

Óvónő kedves!


Az óvoda attól nem lesz ingyenes, hogy anyuka elvált, hanem attól lehet ingyenes, ha a jövedelmük egy főre eső része nem éri el a mindenkori nyugdíjminimumot...

2011. márc. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 anonim ***** válasza:

Nem, az óvodáért valóban nem kell fizetni, csakis az étkezésért(4ezer/hó), valamint a csoportpénz (250/hó).

Ebbe senki nem hal bele.

2011. márc. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!