Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A fiam 2 hetente láthatáson...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fiam 2 hetente láthatáson van az apjánál, ez idő alatt az ő barátnője kérdésekkel zaklatja a gyermekemet a páromról, munkaidejéről, hétköznapjainkról! Mit tehetek ez ellen?

Figyelt kérdés
2009. febr. 28. 12:40
 1/10 anonim válasza:
100%
én elvált gyerek vagyok. még 16 éves. Apum bnője nem szokott zaklatni engem,de sztem ha a gyerek egy keményet visszaszólna a nőnek akkor leállna.
2009. febr. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Nem írtad, hogy hány éves a fiad. Ha kicsi, akkor jobb lenne, ha nem őt kérnéd meg arra, hogy ne beszéljen erről, ne válaszoljon ezekre a kérdésekre, mert nem kell az ő lelkét is felzaklatni ezzel. Meg nem is hiszem, hogy sok értelme lenne, mert ha kicsi, akkor úgy is úgy kezdené, hogy "Anyukám azt mondta, hogy ne mondjam meg...", majd egy felnőtt két kérdéssel úgy körbetekerné a tengelye körül a gyereket, hogy így is, úgy is megmondja.

Azt sem írtad, hogy beszéltél-e már erről a gyerek apjával, vagy a barátnővel, de nekem a legtisztább megoldásnak az tűnik, hogy felhívod, vagy megkeresed és (nem haragosan, nehogy felesleges harcot váltson ki) határozottan megmondod neki, hogy tudsz az érdeklődéséről, köszönöd szépen, de nem tudod mire vélni a dolgot és ha bármilyen kérdése van az életetekkel kapcsolatban, akkor azt nyugodtan kérdezze meg tőled. Ha úgy érzed, hogy a dolog rá tartozhat, akkor szívesen megosztod vele, ha indiszkrét, akkor arról ne érdeklődjön.

Szerintem ha egy értelmes felnőtt emberről van szó, akkor ebből meg kell értenie, hogy semmi köze hozzá, a gyereket meg főleg nem kell a kíváncsiskodásba belekevernie, esetleg még éghet is a búrája, hogy te tudsz az érdeklődéséről.

2009. febr. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom, mennyi idő a gyerek, de ha nagyobb, akkor értelemsen, semmi sértő szándékkal mondja meg a barátnőnek, hogy nem akar semmit mondani a párodról. Ha valamit akar tudni róla, akkor téged hivjon fel és kérdezze meg. Ő nem fog mondani semmit. Igy hamar le fog szállni róla a csaj. Csak a gyerek ne hagyja magát.
2009. febr. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
7 éves a fiam! Én nem faggatom, hanem ő "panaszkodik" nekem az apja barátnőjéről! Már lett szólva a nőnek is meg az apjának, de nem értünk el semmit!
2009. febr. 28. 13:56
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

A második vagyok. Ha emiatt pontoztál le (ha esetleg te pontoztál le), akkor olvasd át még egyszer figyelmesen, hogy mit írtam, mert én nem azt írtam, hogy te faggatod, hanem azt, hogyha nagyobb lenne a gyereked, akkor megkérhetnéd már, hogy ne beszéljen róla, de ha még kicsi, akkor nem szabad és nem érdemes.

Mindegy, próbáltam neked segíteni az első kapott információk alapján annyira, amennyire csak tudtam.

Ha az elbeszélgetős megoldás nem járható, akkor sok mindent nem tudsz tenni, a száját be nem foghatod a barátnőnek.

2009. febr. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 7 éves gyereknek nyugodtan mondhatod,hogy ha mégegyszer kérdezi a nő mondja azt,hogy tőled kérdezzen ne tőle.De mindenképpen tisztázd a gyerek apjával a helyzetet.Mondd meg határozottan,hogy nem tűröd,hogy a gyereked zaklassa az,akinek mellesleg semmi köze sem a gyerekedhez,sem a Ti életetekhez.Ha nem változik a helyzet,akkor bírósághoz fordulsz,és korlátoztatod a láthatást,hogy csak hozzátok mehessen az apuka a gyerekhez.Csak értenek belőle ha nem ezt akarja a volt párod.De semmiképpen ne hagyd,hogy a gyerekedet zaklassa egy számotokra idegen nő.
2009. febr. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Na elmesélem neked nálunk hogy volt, anno mikor a 2 lányom 4 ! és 8 ! éves volt, a volt férjem megcsalt munkahelyi dolog, volt a per követelte öket szinte heti szinten 3 x, mondtam még a tárgyaláson, mi lesz ha suli lesz, nem kaptam választ, eljött ez elvitel, vitték a 2 gyereket az uj növel 2 hetente , fél évig, aközbe jött a nagyobbik lányomtol a beszéd, ha kapott valami cukrot / nem többet / hogy azt mondták anyunak ne adjak, egyfojtába ellenem beszélték a gyerekeket. Söt veszekedések is voltak, amit a gyerek elmondott, eltelt nem igazán 1 év ,majd ritkábban vitte el, most a két lányom 18 és 14 évesek ott járunk, hogy nem is akarnak menni, söt apuka megfeledkezik mindenröl.

Visszatérve te nem tudsz ellene tenni, de ne is akarj, hiszen nem hiszem, hogy a párodat akarod védeni, vagy igen ? Ha még sem, idö után csillapodik minden hülyeség, majd a fiad eldönti, mint ahogy nálunk, hogy menjen -e oda, Csak ez idö kérdése, ne foglalokozz vele. De annyit mondhatsz neki, hogy ne a gyerek elött vitatkozzanak, az nem tesz jot senkinek, föleg nem a gyereknek.!!

2009. febr. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha még új a helyzet (pl. bármelyikőtök párja), akkor lehet, emiatt az érdeklődés, hogy hogyan is telnek a hétköznapjaitok. Lehet, a barátnő se tud mit kérdezni :s

Ha nincsenek nagy titkaitok, és amúgy rendezett a viszony, akkor legjobb lenne, ha találkoznátok, és megismerkednétek, megbeszélnétek ezeket a dolgokat.

Az valóban jó lenne, ha nem a gyerek lenne az "üzenőfal".

2009. febr. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az a probléma, hogy a barátnő a mostani párom volt felesége!
2009. márc. 1. 10:24
 10/10 anonim ***** válasza:
88%
Akkor sincsen semmi köze a Ti közös életetekhez.Ahhoz pedig semmi joga,hogy a gyerekedet zaklassa a kérdéseivel.Kérdezzen a párodtól vagy tőled,ha ennyire érdekli az életetek.
2009. márc. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!