Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Apám mondhatja azt, hogy nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Apám mondhatja azt, hogy nem hajlandó gyerektartást fizetni, sőt, még ő kér pénzt?

Figyelt kérdés
Szüleim elváltak. Én anyámmal élek. Apám most miattam pereskedik, mert el akar vinni (de úgysem fog). Írt egy levelet anyámnak, amiben közölte, hogy a továbbiakban nem hajlandó gyerektartást fizetni (pedig még itt vagyok, HA nála lennék, akkor ok... nade...) (és már összesen kb fél évet nem is fizetett ki). Sőt, úgy véli, hogy anyám tartozik neki, mert ő 'túlfizetésben' van. Teljesen jogosan megállapodtak x millióban, hogy ennyit kap anyám. Apám ennek egy részét kifizette, de a többit nem hajlandó, sőt még ő akar pénzt... Megteheti ezt? Én ezt már őszintén nem értem.
2008. febr. 10. 15:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem,ezeket a dolgokat nem tehetné meg az édesapád.

Ahogyan azt sem,hogy nem fizet utánnad gyerektartást,amennyiben anyukád nevel.

Egyébként úgy tudom,visszamenőleg csak fél évet követelhet az anyukád utánnad apukádtól,tehát érdemes gyorsan intézni,az ügyet.

Nem írtad ugyan,hány éves vagy,de ha ide írsz,biztos nem vagy már kicsi.Ez esetben nem vihet csak úgy el apukád az akaratod ellenére,meg fognak kérdezni téged is a bíróságon,hogy kivel szeretnél maradni.Illetve van erre lehetőség,de lehet,hogy kérni kell.

Nagyon sajnálom a helyzetedet,hogy ezt kell átélned,hogy a szüleid válnak.Azért remélem nem törsz le nagyon,minden jót neked.

2008. febr. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi:)) Igen, annyira már nem vagyok kicsi, meg fognak kérdezni, csak félek, mert apám a 'nem megfelelő körülményekre' hivatkozik. Szerinte nincsenek meg a körülmények az egészséges szellemi fejlődésemhez. Szerintem meg akkor nem lesz, ha odakerülök. Történtek dolgok, amit most itt fel tud használni, de azok igazából miatta történtek... :S Remélem nem kerülök oda...
2008. febr. 11. 06:49
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem fizethet utánnad, ha nincs keresete.

Èn sajnálom hogy a szüleid ennyire veszekednek.

Ha szereted apukádat is azért, akkor lehet segít ha megnyuktatod, hogy te akkor is szeretni fogod, és akkor is az apád marad ha anyukáddal élsz. attól hogy külön kerültök még lehet jó apa gyerek kapcsolat és rendszeresen csinálhattok programot.

Csak hogy ilyenkor a szülök sokszor hergelik a nagyobb gyereket a másik iránt. lehet apa annyira nem is rossz mint ahogy anya leírja. és stb.

szóval lehet apukád csak fél hogy örökre elveszít. ha nem akarja ezt a fél évet kifizetni az is megoldás ha mondjuk egy nyári tábort ö fizet ki, vagy veszneked tavaszi ruhákat, vagy beirat egy fizetös valamire, pl úszni vagy táncolni vagy vigyen el egy nyaralásra stb...

2008. febr. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Apukád valószínűleg anyukádra mérges. Ezért nem akar fizetni. De arra nem gondol, hogy ezzel végülis nem anyukádat károsítja meg, hanem téged. Mert neked jut így kevesebb: anyagi támogatás, apa szeretet, nyugodt család...


Szomorú történeted van. Bízom benne, hogy idővel apukád is belátja ezt.

2008. febr. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
szia. én is hasonló helyzetben vagyok,csak a szüleim között ez már vagy 10 éve tart,én 18 éves vagyok.az apám félévente ha küld 10 ezer ft gyerektartást, pedig havonta kellene. az anyám most emiatt jár a bíróságra, végrehajtókat fognak küldeni az apámhoz.engem is elakart vinni az apám, pszihológushoz is küldött a bíróság, h ő döntse el, kinél helyezzenek el.az apám megígérte, h amíg nem érettségizemk le, addig nem fog értem harconi, de már mindjárt itt az érettségi, nem sokáig lesz nyugtom.remélem te szerencsésebb leszel,mint én, mert nekem emiatt kikészültek az idegeim, sokszor már nyugtatót kell szednem.
2008. febr. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nos. Ez 2 éve tart 'csak'. Az idegeim nekem is ki vannak. De nem csak apám miatt, vagy csak anyám miatt, hanem ez az egész miatt. És apám ráfogja anyámra, hogy ez miatta van, azért nincs megfelelő körülmény. De én egyáltalán nem szeretem apámat. És nem akarok odamenni. És apám nem csak hogy nem hajlandó fizetni, de még pénzt kér. Hivatalos levelet küldött erről anyámnak. Mikor egy éve méghivatalosabban megegyeztek valamiben... És köszi a segítséget:) De azért írhattok még:)
2008. febr. 11. 14:50
 7/9 A kérdező kommentje:
Pedig én még fiatalabb vagyok, mint az utolsó hozzászóló, de már most is vannak lelki bajaim... Depresszió, és társai... És apám ezt anyámra fogja...
2008. febr. 11. 14:52
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szegénykém, nagyon sajnállak! Én 8 voltam a hugom (féltestvérem) 2, az apja elrabolta, holott neki ő volt a 9. gyereke. Bíróság pereskedés. Végül Anya úgy döntött, hogy nem kell neki pénz, se semmi, csak felejtsen el minket. Nem szerette a lányát, ő is Anyát akarta bántani, az ilyen emberrel nem lehet beszélni.. :(

Fel a fejjel, kitartást, próbálj meg Anyukáddal egymásra támaszkodni, és tartani egymásban a lelket. Ne húzzátok ezt sokáig, mert rámentek teljesen. SOk sikert!

2008. febr. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

előszöris ne idegeskedj!A bíróság meg fog téged kérdezni, kimennek megnézik a családi körülményeket, és azután döntenek.Ha te nem akarsz apádhoz menni nem is kell.A bíróság szerint a gyereknek az anyja mellett a helye.Nagyon durva körülménynek kell lennie (alkoholista, szenvedélybeteg Stb. szülő) hogy elvegyék az anyától a gyerekét.A pénz miatt se aggódj, mert anyukád kérheti a bíróságon, hogy hajtsák be rajta, és akkor megy a végrehajtó.Szóval nem kell aggódnod.Ha enyire kivagy, kérd meg anyukádat vigyen el egy pszichológushoz.Előfordulhat, hogy megviselt a válás, meg apád dolgai és nem árt ha valaki segít feldolgozni.Hidd el nem rossz dolog, és senkinek nem kell tudnia róla. Engem sajnos nem vittek.Én 10 voltam amikor elváltak,14 amikor külön költöztek.Közben, utánna balhé.Most 26 vagyok de még mindig nem tudtam teljesen feldolgozni.

Szörnyű ez az egész egy gyerek számára, főleg ha az apa akkora kretén (már bocsi), hogy a gyerek előtt kell cirkuszolni.Sajnos sok ilyen van.

fek a fejjel!

ha gondolod nyugodtan írj privibe!

2008. febr. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!