Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Idegileg és lelkileg összeomlo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Idegileg és lelkileg összeomlott feleségemtől most váljak el vagy várjak egy kicsit míg "felépül" beletörődik ebbe a helyzetbe?

Figyelt kérdés
Megmondtam neki, hogy nem szeretem, nem akarok vele élni és nekem ez a házasélet így nem jó, el akarok válni. Ő most teljesen ki van borulva, öngyilkossági szándékkal is fenyegetőzött. Van egy lányunk, vele is egyre agresszívabb.
2009. márc. 7. 07:56
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
90%
Hát ez ilyenkor várhato.De ha gyakorlatilag bele gondolsz,ha még vele maradsz és ápolod a lelkét,lehet ő majd azt gondolja,hogy van még esély a békülésre.Látogassatok meg egy házzasági tanácsadot ebben az ügyben,hogy azért lássa törödsz vele.
2009. márc. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
43%

Válj el és vidd el a gyereket. (Most már mindegy, hogy hogyan jutott a helyzet idáig, az a fontos hogy legyen ezután.

Lehet ezt kegyetlennek tartani, de ez a legjobb megoldás.

Attól, hogy ő most ilyen, te nem fogsz újra beleszeretni, ennek a kapcsolatnak annyi.

Ha egy anya képes öngyilkossággal fenyegetőzni, az más esetben se fogja a gyerekét figyelembe venni, nem ő áll az első helyen, ez se fog változni.

Tehát ebből kapcsolat már nem lesz és a gyereknek is csak rosszat tesz.

Ha ott maradsz a helyzet egyre csak romlik.

De ne csak a válópert add be, hanem költözz is el!


Hogy rajta segíts megpróbálhatnál segítségül hívni valakit akiben megbízik és aki a szitut is megérti, vagy megpróbálhatod valamilyen kezelésbe bevonni.

2009. márc. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
52%
Igazuk van az előttem szólóknak. Ha már ezt eldöntötted válj el most!!! Ha elkezded ,,ápolgatni,, a lelkét akkor azt fogja hinni, hogy meggondoltad magad, és mégis együtt maradtok.
2009. márc. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom milyen életetek volt eddig, de ha magamból indulok ki és a férjem egyik napról a másikra ezt bejelentené nekem is borulna az életem és a lelkem és nekem is megfordulna a fejemben, hogy semmi értelme a további létnek. Ilyenkor nem képes a ember ésszerűen dönteni, beszélni. Mi is voltunk kicsit hasonló helyzetben, és csak az segített minket át ezen, hogy páromnak volt elég türelme ahhoz, hogy még annál is több megértést tanusítson mint máskor. Ezt nem lehet a te eseteddel összehasonlítani, mert mi szerettük egymást, csak gondjaink voltak egymás családjával és idáig fajult a dolog. Az, hogy a gyerekkel egyre agresszívabb azért van (megint csak az én példámmal tudom magyarázni), mert ilyenkor nem tud tolerálni, rettenetesen fél, és közben tudja, h a gyerekedet mindig szeretni fogod, nem úgy mint őt. Ez egyfajta féltékenység. Közben meg gondolom látja, hogy vele szemben nem változtak az érzéseid. Nagyon kemény dolog. Becsülöm az őszinteségedet, és a bátorságodat. Most nem tudok neked választ adni, h mit csinálj, csak azt mondom, h én mit tennék. Szituációja válogatja. Lehet, hogy vele maradnék és minden este újra meg újra nekifutnék a beszélgetésnek, hogy megpróbáljam megmagyarázni neki a döntésem okát, esetleg még jó is kisülhet a lelkizésből. Ha viszont nagyon elfajul a dolog, előfordulhat, hogy átmenetileg elmennék a gyerekkel. Mindenesetre mindent megtennék amit csak lehet, mielőtt lépek. Nagyon-nagyon sok erőt kívánok és próbálj meg (valahogy)nyugodt, és józan maradni.
2009. márc. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
46%

Nehéz ügy, mert egyrészről jogod van az életeddel azt csinálni, amit akarsz, teát ha eldöntötted, hogy válni akarsz, akkor a feleségednek bele kellene ebbe törődnie.

Másik oldalról viszont ott van a kérdés, hogy miért romlott meg a házasságotok? Hogyan jutottatok el idáig, hogy a feleséged öngyilkossággal fenyegetőzik? Szerintem üljetek le, beszéljétek meg őszintén a dolgokat. Mondd el az érzéseidet, és hallgasd meg őt is. A feleséged valószínűleg most nagyon kétségbe van esve, mert:

1. Még mindig szeret téged, és nem akar elveszíteni.

2. Ő sem szeret téged, csak ragaszkodik az eddigi életéhez és a Csernus által leírt "sz*rból épült vár"-hoz.

Miután túl sok konkrétumot nem írtál a kapcsolatról, így én sem tudok jobb tanácsot adni, mint hogy beszéljétek meg végre a dolgokat.

2009. márc. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
57%

Nem szép dolog szarban hagyni azt az embert, akit valamikor szerettél, és feleségül vetted! Nyilvánvaló, hogy kiborult, mondjuk, nem tudom, hogy tálaltad ezt a "már nem szeretlek, el akarok válni" szöveget, de bármilyen formában durva lehetett. Ez egy normális reakció volt részéről. Ne szaggasd fel még jobban a sebeket, legyél kíméletes! Nyugtasd meg, beszéljétek át a dolgokat a saját, és a gyereketek érdekében!

Ha már a férje nem is tudsz maradni, maradj EMBER!!

Még egy idegent sem lehet ilyen állapotban otthagyni, nemhogy olyan valakit, akihez hozzákötötted az életedet. Valószínűleg te is hibás vagy abban, hogy tönkrement a házasságotok, csak te lekileg másképp dolgoztad fel.

2009. márc. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
76%

Kapuzárási pánikod van, pár év múlva bánni fogod az egészet. Mégis hogy van arcod ahhoz, hogy egy másik embert tönkretegyél?! Ha szépen-lassan jutottatok volna el ide és megbeszéltétek volna a dolgokat, most nem érte volna olyan hidegzuhanyként, ami miatt idegösszeomlást kap.

Persze, hogy agresszív a gyerekkel, ha nagy a stressz a hülye férje miatt, aki most új életet akar kezdeni. Ti pedig szép kis válaszolók vagytok "vidd a gyereket is"! Igen, tedd tönkre azt az embert, akire ráuntál, ezért otthagyod, szült neked egy gyereket, de el akarod venni még azt is tőle. Mit ártott neked ez a nő, hogy teljesen tönkre akard tenni az életét?

Nyilván ő biztos volt a kapcsolatotokban és hitt benne, hogy ez holtomiglan-holtodiglan, mert máskülönben nem zuhant volna meg ilyen nagyon. Tehát az egyetlen és egyedüli okozója a helyzetnek TE vagy és még sorsára is akarod hagyni. Remélem, ha a nejed elszánja magát az öngyilkosságra, mindegy már alapon veled kezdi!

2009. márc. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
30%

Kérdező sajnos tanácsot nem tudok adni.

De a 12:58-as válaszolótól szeretném kérdezni.

Ha valaki nem szereti már a másikat miért kellene leélni vele az életét? Miért legyen boldogtalan a hátralévő életében? Te nyugodtan és boldogan élnél úgy együtt a férjeddel, hogy tudod, hogy nem szeret téged, csak együtt marad veled valami ok miatt?

2009. márc. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
63%
Az utolsó kettönek üzenem.Végre vannak itt normális emberek is akik tudnak normálisan válaszolni!(nagyon kevés van itt belöle).Csak azt nem értem milyért öket pontozák le a nagy@okosok?Holott az ö válaszuk a legjobb!A többiek meg(akik azt tanácsoltál vegyék el a gyereket stb töle)süllyedjenek el!És szivböl kivánom legyen ugyebbe a szituba amit az úr elmondott részük ,de ugy hogy ök legyenek a vesztes fél!Remélem értitek!Nagyon el@kurvult a világ ,nagyon sok a pasi elszedö nö itt,(akinek a volt párja gyereke is kellne).Sajnos ez van.
2009. márc. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
79%
Az utolsó vagyok a 85%, és 86% százalékosoknak szántam az üzimet!a kettövel ,és hárommal elöttimnek!
2009. márc. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!