Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Idegileg és lelkileg összeomlo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Idegileg és lelkileg összeomlott feleségemtől most váljak el vagy várjak egy kicsit míg "felépül" beletörődik ebbe a helyzetbe?

Figyelt kérdés
Megmondtam neki, hogy nem szeretem, nem akarok vele élni és nekem ez a házasélet így nem jó, el akarok válni. Ő most teljesen ki van borulva, öngyilkossági szándékkal is fenyegetőzött. Van egy lányunk, vele is egyre agresszívabb.
2009. márc. 7. 07:56
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
89%
Amikor házasságot köt 2 ember megígérik egymásnak, hogy kitartanak egymás mellett betegségben bajban, meg bla bla...Aztán amikor jönnek a bajok, úgy hagyják egymást a sz@rban, mint a huzat.Ezzel nincs is gond, amíg nincs gyerek.Viszont ha már van gyerek, akkor tudomásul kell venned, hogy egy életre szóló kötelességet válalltál.Sokan csak a rossz tulajdonságokat keresik egymásban a házaspárok és a jót észre sem veszik.Általában ilyenkor szokott jönni a 3. aki sokkal szebben mosolyog, mindent megcsinál, sosem veszekszik és ott fityeg a glória a feje fölött, csak aztán mikor összekerül az ember fia vele is, akkor derülnek ki a dolgok apránként, hogy a glóriák lehullanak és ördögi szarvacskák nőnek helyettük.Gondolom, hogy volt előzménye annak, hogy ide jutott a házasságotok, habár erről nem írtál semmit, hogy miért alakult így.Azt nem értem, hogy az egykori szerelmed, hogyan csaphatott át utálatba?Az rendben van, hogy nem akarsz már vele élni, de ilyen kijelentést tenni, hogy nem szereted a gyermeked anyját, bizony elég durva dolog.Ha már a szerelem elmúlt, hát elmúlt.Mindenkinél elmúlik, vagyis átalakul valamivé.Azt hiszed mással jobb lesz???Egy idő után a saját gyerekedet sem fogod szeretni, mondjuk azért mert sok tulajdonságot az anyjától örökölt???Én nem vagyok agyturkász, de a bevezetődből arra következtetek, hogy iszonyú önző ember vagy, aki csak a saját boldogságát hajtja bárkin átgázolva a cél érdekében.Mindenesetre az én tanácsom:Mindenképpen váljatok el, mert ezzel a kijelentéseddel,miszerint már nem szereted őt visszafordíthatatlan a házasságotok rendbe tétele.Viszont ha még eddig nem tetted meg magyarázattal tartozol neki, hogy miért alakult így a helyzet és itt nem arról van szó, hogy vígasztald a lelkét és hazudozz neki, hanem konkrétan csak az igazat mondd el és világosítsd fel arról is, hogy feleslegesen fenyegetőzik öngyilkossággal, attól ti már sosem lesztek együtt boldogok.Itt már a fő szempont csak az, hogy te is és ő is még lehessen boldog valaki más oldalán.A gyerekedet meg ne dobd el így, mint a feleséged dobtad, hanem csak a saját tulajdonságaid véld benne felfedezni.Sok sztorit olvastam itt, hogy válás után apuka új családot alapított és igaz tartotta a régivel a kapcsolatot, de az újnak mindig mindenből többet adott.Legyen az pénz, szeretet, törődés és figyelem.Sok apa csak muszályból tartja a kapcsit a gyerekkel, de sajna vannak olyanok is akik még muszályból sem.A válás és különélés leghumánusabb változatát kívánom neked, hogy sikerüljön megvalósítanod.
2009. márc. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
84%

Sok ilyen okos, értelmes ember kellene, mint az előző válaszoló!

Minden szavával egyetértek!

2009. márc. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim válasza:
80%

Szia!

Én is egy ilyen feleség vagyok!

6 hónapos terhes voltam mikor az uram közölte hogy már nem szeret.Mind ezt 10 év után.

3 hónapos volt a pici mikor el is költözött,benőzött (hogy szépen fejezzem ki magam),majd 3 hónap múlva visszasírta magát.Én persze örültem mint majom a farkának hogy visszakapom a férjem, de a boldogságom karácsony másnapjáig tartott.

Az volt az ajcsim hogy közölte mégsem jó így...

Jó oké voltak szurkálódásaim, de az érthető hogy az asszony nehezen dolgozza fel hogy miközben a gyermeket neveli az ura k.-zik.Szerintem ez a fájdalom nem múlik röpke két hónap alatt, föleg úgy hogy az ura hozzá sem ér.

Na meg persze a kiderült kis hazugságok sem javítottak a dolgon, na meg a jótakaró barátok, beleértve a családot-mi nem szólunk bele.....

Most már külön élünk minden hétfőn jön a férjem a gyerekéhez röpke két órára.

Gyerektartást fizet,megveszi amit kell, de ennyi.

Teljesen kizárt az életéből, nem tudok róla semmit, ha megkérdezem megsértődik.

Szóval nem csoda hogy a feleséged ki van.

Ha elfogadsz egy tanácsot egy hisztis megcsalt és elhagyott feleségtől próbálj higgadtan viselkedni, a gyereketek fogja megsínyleni.

Szerintem ezt a levelet küld el a feleségednek is,ha te nem Ő értékeni fogja mert pontosan tudom min megy keresztül.


Üdv:Egy magányos anyuka

2009. márc. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
69%
A 80% és 93%-os választ iroknak tökéletesen igazuk van!
2009. márc. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha te borítottad ki, akkor hagyd el gyorsan! Tudod, a foghúzás is fáj, de ha mindennap húznának rajta egy keveset, akkor rosszabb volna.

Ha más miatt ilyen, =pl. depressziós) akkor tedd félre magadat egy kicsit, hozd őt helyre, s úgy hagyd ott. Ez emberi kötelesség. Hálás lesz mindig. Tapasztalat mindkét tanácsom.

2009. márc. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
76%

Nos én úgy látom, h: 1. a feleséged ez a kijelentés valóban "hidegzuhanyként" érte és ilyen gyórsan képtelen váltani. Ha ô hitt abban, hogy megbízhat benned és, h te is bízol benne és szeretitek egymást, akkor ez mondhatni normalis.Képtelen e helyzetben masokra is gondolni, lefoglalja saját problémája megoldása és ezért agresszív a körülöttelévökkel. Ezesetben kis idô kell és magyarázat, ôszinte és tapintatos beszéd.

2.a feleséged sejtette, h valami nincs rendben,s csak hazudni probált magának és másoknak, h minden okes köztetek. Most meg mikor be is bizonyosodott, h itt most valamit tenni kell, akkor ô csak magára gondolva :érzelmileg manipulalni próbal az öngyilkosságával, hogy talan majd akkor velemaradsz. Fél a változtatástól. A gyerekkel meg,( ahogy említettek kicsivel elöbb)azért agressziv mert nemtudja elfogadni,h vele szembeni szereteted nem gyengült.Mondhatni féltékeny.


Mindkét esetben az ôszinte, tapintatos, de határozott beszéd a megoldás, az ,h átbeszéljétek.Ha nincs annyira ôszinte magához,h beismerje ez a házasság már nem fog müködni, ennek oka egyaránt a te és az ô hibája is, akkor valószinüleg megpróbál magamelett tartani, külömbözô okokkal. De ha tényleg nemmüködik a házasság köztetek, és nemis akarjátok "megmenteni" akkor valjatok el! De csak tapintatosan beszélj vele, indokold a döntésed, h ezért meg ezért nemjo nekem ez a házasság( ugye mert az nemvmi megnyugtato, h ha vki csak annyit mond: ez nekem nemjo -akko jön az h de miért? énvagyok aza tökéletlen, aki miatt?....)

Ha átbeszélitek, majd a reakcióiból tudni fogod, h mit kell tenned...h, csak felkell dolgozza és képeslesz elengedni, v álomvilágban él és sohasem akar majd felébredni.

A helyzetedet te látod! beszélj ôszintén,indokolj, és figyelj a válaszreakcióira. Akkor majd meglatod mi a jó választás. Ha meg igysem,akkor fordulj szakemberhez(házassági tanácsadó stb...)

2009. márc. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!