Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbeteg vagyok 8 éve, de...

Pánikbeteg vagyok 8 éve, de most nagyon el vagyok keseredve. Ugye nincs komolyabb bajom? Csak komoly válaszokat szeretnék kapni.

Figyelt kérdés

Serdülőkorban kezdődött a betegségem, járok pszichiáterhez azóta, Fevarint szedek, eleinte Anafranilt szedtem, amivel több, mint 1 évig tünetmentes voltam, de visszajöttek a pániktünetek, ezért át kellett térni Fevarinra. Ebből eddig naponta 1x 50 mg-ot szedtem, de mára már fel kellett emelni 1x 100 mg-ra. Volt, hogy sokáig normálisan tudtam élni vele, mertem busszal közlekedni akár egyedül is, de voltak közben hullámvölgyek, mikor csak kísérettel mertem menni mindenhova.. A hullámvölgyek főleg akkor jelentkeztek, mikor új suliba iratkoztam, vagy befejeztem a középiskolát és felsőfokú képzésre mentem, vagy más stresszhelyzetek.. Nagyon nagy trauma sosem ért engem, de vmi mindig kiváltotta a visszaeséseket.. Mostanában viszont nagyon rossz a helyzet, már kísérettel is alig vagyok hajlandó menni tömegbe.. Nyár végén néztem egy horrorfilmet, amitől nagyon megijedtem, kicsit magamra vettem, de kijöttem belőle.. Most ahogy jött az ősz, egyre rosszabbul lettem.. Nemrég, mikor párommal jötünk tőlük haza, az úton már nagyon zavart a sok inger (mert ezelőtt hosszú szünet után csak 2-szorra mertem elmenni otthonról), és mikor hazaértem, olyan érzetem volt, mintha nem is otthon lennék, mintha más lenne... Megijedtem, mi van ha igazából csak beképzelem, hogy ott vagyok és közben meg valahol anyám próbál felébreszteni.. Tudom, elég szürreálisan hangzik és olyan, mintha félig elhinném, holott tudom, hogy nem igaz.. Ez azóta ( 5 napja ) időnként eszembe jut és olyankor elmagyarázhatatlan félelem és kilátástalanság érzet jön rám.. Időnként el tudom terelni a figyelmem elég jól, de mikor újra eszembe jut, nagyon rossz...

Remélem, nem vagyok elmebeteg vagy nincs személyiségzavarom??? Mi lehet ez??? Emellett olyan érzetem is van sokszor, mintha az érzékeim kissé tompák lennének, érzékelem ami körülöttem zajlik, rendesen reagálok, de mintha mégsem lennék teljesen magamnál...


2011. nov. 4. 11:22
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Egyébként 21 éves lány vagyok.
2011. nov. 4. 11:23
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt is elfelejtettem hozzátenni, hogy sokat vagyok egyedül itthon, mert még nem találtam munkát amióta befejeztem a sulit.
2011. nov. 4. 11:28
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia, nekem is teljesen ezek a tüneteim, néha pánikszerű hangulat, mintha minden valótlan lenne, nem lennék magam. Ezt deperszonalizációnak, derealizációnak nevezik, sajnos része a pániknak, szorongásnak. Én szakemberhez kezdtem járni, szorongás oldót ill. antidepresszánst írt fel illetve elkezdünk egy terápiát. Egyébként szimbólikus jelentése van ezeknek a tüneteknek, valamit meg kell oldanod az életedben, pl.: párkapcsolat, munka (saját tapasztalatból mondom, mert nekem is számos életterületem megoldandó még) Én is ezen kell ,hogy dolgozzak, hogy újra meg tudjam élni önmagam és a valóságot. Tehát szerintem ez nem egyéb mint a pánik és a szorongás egy fajtája, minél többet foglalkozol vele annál kellemetlenebb lesz...
2011. nov. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Párkapcsolat az tuti nem lehet, mert boldogok vagyunk a párommal, és ő is nagyon sokat segít a betegségem terén is, és ezért is nagyon hálás vagyok neki.
2011. nov. 4. 12:43
 5/11 A kérdező kommentje:
Ezen kívül viszont fogalmam sincs mit kéne megoldanom az életemben, hiszen csak most fog kezdődni igazán... Csak annyit tudok, hogy eddig a családomban is történt olyan dolog, ami megviselt. Viszont nem én miattam volt, nem tudtam volna ellene tenni..
2011. nov. 4. 12:46
 6/11 anonim ***** válasza:
55%

Vigyázz a gyógyszerekkel! Mert lehet hogy ezek a tünetek a mellékhatásai!

Milyen okok miatt szoronghatsz?

Lehetséges hogy gyerekorodban kellene ezeket keresni! Itt valami más baj van!


Mire tudsz visszagondolni? Mióta vannak ezek a fura érzéseid? Mik válthatták ki? Mitől volt rossz érzésed gyerekkorodban? Milyen helyzet váltotta ki azt?


Ezeken gondolkodj, mert valószínű, hogy a tudatalattidban tárolod a problémát és nem engeded, hogy szembenézzél vele és leküzdjed azokat!

2011. nov. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az okokat a pszichiáterrel már felkutattuk.. Én esetemben a gyógyszeres kezelés elkerülhetetlen volt.. Legelőször pszichológushoz jártam, de az semmit nem használt, nem csökkentek a tüneteim, csak mikor pszichiáter kezdett el kezelni..

Gyerekkoromban nem volt elég önbizalmam, kissé ki voltam közösítve az általános iskolából, mert pl. túl vékony voltam a többiekhez képest.. Utána meg fogszabályzóm lett.. Emiatt sokszor magányos voltam, csak 1 barátnőm volt.. Akkor kezdődött a pánikbetegségem, mikor az egyetlen jó barátnőm elköltözött és kiiratkozott a suliból.. Aztán lett megint egy új barátnő, aki mellettem állt ( az elsővel ennek ellenére nem szakadt meg a kapcsolat, máig a legjobb barátnőm), ekkor javult az állapotom, de aztán mindig jöttek stresszhatások, változások, amik úgy hatottak rám, hogy visszaestem.

2011. nov. 4. 16:35
 8/11 A kérdező kommentje:
Persze sokat is változtam azóta, fogszabályzóm csak 14 éves koromig volt..De valami miatt az önbizalmam azóta sem 100%-os.. Csak mikor barátommal vagyok akkor gondolom magam szépnek.. Ha közlekedek és látok más lányokat, meginog az önbizalmam.
2011. nov. 4. 16:39
 9/11 anonim ***** válasza:

Én is úgyanígy voltam mint te: általánosban utáltak, volt h rettegtem bemenni. Állandóan csúfoltak, sokszor sírtam,nem voltak barátaim csak egy barátnőm de valahogy középsuliban megerősödtem,bár ott is csak egyetlenegy barátnőm volt, ami még máig is megvan.. most már nem érdekelnek ezek a dolgok!

Énmellettem mindig ott áll anyukám, sok mindent megbeszéltem vele, így megerősödtem.


Nem lehet hogy a szüleid nem álltak ki melletted?

2011. nov. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
De, az én szüleim is végig kiálltak/kiállnak mellettem.
2011. nov. 4. 17:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!