Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Az elmaradt gyerektartás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az elmaradt gyerektartás fejében el tudom tőle perelni a házat?

Figyelt kérdés
Márciusban kimondták a válást. A lakásra osztott használatot, amit senkinek nem kívánok. A három gyereket nálam helyezték el. Nem járul hozzá semmihez, beleeszik a mi kajánkba. Gyerektartást nem fizet. Nem is akar fizetni, nincs is neki miből. Munkahelye évek óta nincs, nem is szándékozik elhelyezkedni. Lehetséges az, hogy X év múlva az elmaradt gyerektartás fejében a tulajdonrésze átszáll ránk?
2011. máj. 4. 18:59
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
15%

Ameddig azonos a címük, addig én is úgy tudom, hogy nem kell gyerektartást fizetni.


Egyébként ne lázongjatok, én ismerek olyat, akitől az 5. gyereket veszik el, mert nem tudná eltartani, de persze örökbe nem adja,nevelőszülőkhöz kerül a gyerek, amit az állam fizet.

2011. máj. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:
Mint említettem nekem van jövedelmem.
2011. máj. 4. 20:03
 23/39 anonim ***** válasza:
77%
Nincs köze a közös lakcímnek a gyerektartáshoz.
2011. máj. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
Ha nem fizet mert nincs munkája, akkor az állam megelőlegezi és behejtja rajta. Az is lehet, hogy te kéred tőle rendszeresen és ha nem fizeti, akkor végrehajtást kérsz. (Automatikusan azonban semmi sem megy.) Ez esetben ráterhelhetik az ingatlanra, de azért az egész házat ne akard a tartásdíj fejében elszedni, mert a két dolog közt nagyságrendnyi eltérés van.
2011. máj. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim válasza:
Attól, hogy közös címen laknak, a férjnek kell fizetni gyerektartást..Gondolom megosztott a vagyon, megfelezett a ház, így hiába laknak egy címen, olyan mintha két külön háztartást vezetnének..
2011. máj. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:

Kérvényezd a bíróságon a közös tulajdon megszüntetését arra hivatkozva, hogy az ex férjeddel lehetetlen egy fedél alatt élni, nem fizeti a ráeső költségeket (sem a gyerektartást) és nem hajlandó semmit sem tenni.

A bíróság elárverezi a házat, megkapod az értékének a felét kp-ban és menjetek el a gyerekekkel. Ő meg csináljon amit akar.


A gyerektartást pedig jelentsd be, hogy nem fizeti, így az állam 6 hónapig állja majd. (talán még meg is lehet hosszabbítani többször 6 hónapra)

2011. máj. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:
Nem a teljes tulajdonrészére gondoltam. Hanem ha pl. felértékelik a házat 10 millóra, annak a fele 5 milló, X év múlva megállapítják hogy az elmaradt gyerektartás kb. két és fél millió és akkor nem kéne fizetnem neki csak két és fél milliót. (Nem biztos hogy annyi, csak egyszerű számokat írtam.)
2011. máj. 5. 10:06
 28/39 anonim ***** válasza:
10%

Azt nagyon bírom amikor egyesek ide jönnek panaszkodni, és elferdített tényeket közölnek, amire a válaszolók felháborodnak és szidják a másik félt amikor nem is tudják mi az igazság.

Kedves kérdező gondolkozott volna előbb, egye meg amit megfőzött (válás), hogyan gondoltad, hogy munkanélküliből,majd 3 gyerek után fizetnek neked gyerek tartást. Ész értelem a cipő talpa alatt...

Most meg szidhatod itt nekünk. Nem értem hogyan utálhatod ennyire a gyerekeid apját. Mi van akkor ha beleeszik a kajába? Haljon éhen? A munkanélküliség országos probléma! Te is kerülhetsz ilyen helyzetbe megnyugodhatsz, de nem hiszem, hogy lesz melletted vki, mert a leírtak alapján elég gonosz ember lehetsz.

Sajnos a kérdésedre nem tudom a pontos választ, de ezeket muszáj volt leírnom.

Még hogy kitartotok egymás mellett jóban rosszban...

Remélem megjön az eszed.

2011. máj. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:
Itt nem egyszerű munkanélküliségről van szó. Nem is akar elhelyezkedni, hogy ne legyen miből levonni semmit.
2011. máj. 5. 11:20
 30/39 anonim ***** válasza:
51%

A torveny nem tesz kulonbseget ferj es feleseg kozott, meg a vegen o fog hazastarsi tartasdijat kerni a te jovedelmedbol arra hivatkozva hogy nem tud megelni es te meg a falatot is kinezed a szajabol...

Egyebkent en se tudok ezzel egyutterezni, eloszor kell megismerni a masikat, aztan kell hozzamenni meg gyereket szulni neki, nem utolag sirni es megszegni a jobanrosszban eskut.

2011. máj. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!