Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Az elmaradt gyerektartás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az elmaradt gyerektartás fejében el tudom tőle perelni a házat?

Figyelt kérdés
Márciusban kimondták a válást. A lakásra osztott használatot, amit senkinek nem kívánok. A három gyereket nálam helyezték el. Nem járul hozzá semmihez, beleeszik a mi kajánkba. Gyerektartást nem fizet. Nem is akar fizetni, nincs is neki miből. Munkahelye évek óta nincs, nem is szándékozik elhelyezkedni. Lehetséges az, hogy X év múlva az elmaradt gyerektartás fejében a tulajdonrésze átszáll ránk?
2011. máj. 4. 18:59
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
43%

Ha egy szülő -legyen férfi, vagy nő- azért nem vállal munkát, hogy ne kelljen a gyerekei tartásárról gondoskodni, az nem ember, kilövési engedélyt kell rá kiadni.Nem hogy etetni a sz@rházi ingyené_őt.

Ügyvédet keress, a gyerekek érdekében, nagyon hamar.

2011. máj. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
88%

Tegnap 19:28-as, kérlek, mutass rá, hogy hol kért a kérdező az állam anyagi segítségéből, miből gondolod, hogy az állam nyakára és költségére szült gyerekeket?

A kérdésre koncentrálj, és nem lesznek fals eszméid.

Kérdező, az elgondolásod jó és kivitelezhető.

2011. máj. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
30%

Gyerektartást nem fizet. Nem is akar fizetni, nincs is neki miből. Munkahelye évek óta nincs.


Nem nekem vannak fals eszméim az életről hanem annak a sok nőnek akik szülnek ilyen alakoknak,és utána itt sírnak...Fáj az igazság...Lehet lepontozni...

2011. máj. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:

A kérdező kicsit jogi, de mindenféleképpen tapasztalati tanácsot kért.Nem siránkozott. Nem hegyibeszédet, nem segítséget kért. Tanulj értőn olvasni. A te normáid pedig itt nem érdekelnek senkit.

Kérdező, lehetőség van az elképzelésed valóra váltására.

2011. máj. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
55%

Szia! Pár éve édesanyámék elváltak. Az akkor 12 éves öcsémet édesanyámnál helyezték el, de közösen használták a házat, ami 2 szintes. Édesapámék 3 évig éltek közös fedél alatt, de külön kasszán. Apukám havi 5 ezer ft gyermektartást fizetett az öcsémre, pedig egy fedél alatt lakott vele. Anyukám már meghalt, de utána a gyerektartást apukám az öcsém gyámjának fizette...

Nem értem mi köze az egy fedél alatt lakáshoz annak, hogy kell e GYT-t fizetnie az apukának vagy sem?

Nem értem miért kell oltani a kérdezőt, hiszen csak egy kérdést tett fel....

Lehet lepontozni.

2011. máj. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
Ha nincs jövedelme, akkor mit előlegezne meg az állam? Honnan tudja, hogy mennyi "lenne" a jövedelme?
2011. máj. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:

utolsó:


netto minimálbér 20%_át / gyerek

2011. máj. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
Az állami megelőlegezés azt jelenti, hogy az állam fizeti a jogerős bírósági ítéletben megállapított gyermektartásdíjat. HA az az összeg 5000.- akkor annyit, ha 25000.- akkor annyit, semmi köze nincs a minimálbérhez.
2011. máj. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy ilyen hapsim, aki már hosszú ideje munkanélküli volt (zenész) és gyereket akart, gyorsan lepattintottam.....igazából járni se kellett volna vele tovább, amikor kiderült az igazság, de sajnáltam.....


De térjünk rá a megoldásokra, a te helyzeted most a bili feneke, innen kellene kimászni....a lakást el kellene adni és az árából különmenni, ha ér a ház 10 milliót, akkor felezzetek, de az elmaradt tartásdíjakat te kapjad, a ház árából.


Sokan így csinálják, ne félj új lépéseket tenni!!!

Sokan válás miatt adják el a lakást és szétköltöznek, nem egészséges így együtt élni, a pokolban......

A három gyerek azért túlzás volt, egy is elég lett volna, ha babázásra vágytál! Egy gyereket még szépen egyedül is el lehet látni, főleg, ha idősebb, tudnék erre sok példát mondani........

Ha nekem valaha lesz gyerekem csak 1 lesz!!!!!

Mégpedig azért, bármilyen rossz helyzetbe is kerüljek, egy gyerekkel még mindig könnyebb, mintha 3at kellene eltartanom....

2011. máj. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!