Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nagyon nehéz helyzeben érzem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon nehéz helyzeben érzem magam. Mit tegyek? Váljak vagy ne?

Figyelt kérdés
Két kisgyerek anyukája vagyok. 7 hónapos és 2,5 éves csodálatos gyerekek. Van egy férjem aki amióta terhes lettem nem foglalkozik velem sem a gyerekekkel. Ennek oka, hogy heti szinten 5 órát vagyunk együtt. Hétköznap dolgozik(saját cége van). 1x egy héten gyülésre jár vagy éppen az üzletben tesz vesz 7 körül ér haza átlagba, majd lefekszik mikor hazajött. Hétvégén is vagy dolgozik vagy az előző házasságából született fiaival van, vagy fodrásznál vagy Ecseri piacon a lényeg, hogy mindig van hova menni. Ő beszélt rá annó a gyerekre ő volt az aki nagyon szerette volna. Már sokan mondták, hogy csak biztonságba akarta tudni magát, hogy nem hagyom el. Én 27 vagyok ő már 44. Sokáig szenvedem egyedül, a gyerekeket is én nevelem a fiam folyamatosan apa pótlékot keres magának. Mikor a kisebbikkel voltam terhes megfenyegettem, hgy elhagyom. Kétségbe voltam esve és tomboltak bennem a hormonok így megmondtam neki hogy állunk. Ő csak azt válaszolta, hogy buta vagyok. Azóta valami összetört beennem és mivel nem látom, nincsenek közös programjaink és még együtt se alszunk kiszerettem belőle. Ő úgy csinál mintha minden rendben lenne. Valóban nem látja, hogy mi a helyzet? vagy csak tetteti magát, mert így könnyebb? Ráadásul annyi kellemetlen élményem van mellette, ami nekem nagyon rosszul esik, mert úgy érzem a gyerekeimet bántja azzal, hogy nincs itt. Karácsonykor az előző házasságából született fiainál volt 19 és 21 évesek. Este 7 után jött haza. Lemaradt az ajándékozásról is, de nem foglalkoztatta. Ezt soha nem bocsájtom meg. Azt látom, hogyha ránéz a gyerekekre szereti őket de a tettei nem ezt bizonyítják. Hogy kezdjem el a beszélgetést? Mindig kiforgatja a szavaimat és engem állít be bűnbaknak.
2011. máj. 17. 21:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
65%
Azt nem tudom, hogyan, de kezdd el. Válj el.
2011. máj. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
63%
Ne válj el. Várj a csodára. Mennyivel jobb ez a "társas magány" a tényleges egyedüllétnél...
2011. máj. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Pfff... Szép kis helyzetben vagy, szegénykém...

Az a legrosszabb, hogy a gyerekek még nagyon kicsik...

Ha nagyobbak lennének, nem lenne kérdés, de így...

Mindig ők szívják meg, ezt tudjuk... :(((

Úgyhogy mindenképpen le kellene ülnötök beszélni, és ŐSZINTÉN elmondani egymásnak az érzéseiteket, vagy ami még jobb lenne, keressetek meg együtt egy szakembert, aki előtt a férjed is szégyellné, hogy minden aggodalmadat elintéz egy "buta vagy" című, ostoba csitítással...

Az, hogy mindig van valahol, csak otthon ne kelljen lenni, azt jelenti, hogy köztetek valami nagyon elromlott. Azt a pontot kellene megtalálni, hogy mi lehetett ez? nem lehet, hogy éppen a gyerekek távolítottak el Tőle? nem Te lennél az első, sem az utolsó...

Egy őszinte beszélgetés sok mindent megoldana!!!

Semmiképpen se úgy kezd, hogy na most aztán...

hanem próbálj meg kicsit más lenni, mint szoktál, ettől majd meglepődik, kicsit majd Rád figyel, Te pedig ezt kihasználva belekezdhetsz óvatosan, hogy neked nem hiányzik valami? Mert nekem igen: TE!

El kell kerülnöd a számonkérésnek még a látszatát is, és soha nem szabad kijönnöd a sodrodból, bármilyen nehéz is lesz, mert csak még mélyebbre sodrod vele magatokat!

2011. máj. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
65%

Inditsd el a Biróságon, és majd elolvassa az idézést, abból érteni fog, látni fogja, hogy komolyan gondolod. Nem fogja azt hinni hogy viccelsz. Azt meg pláne nem fogja mondani, hogy buta vagy. Ne halogasd, igy nem lehet élni. Hátha ez észheztéríti.


Ilyenkor azt érzem, félek a jövőtől,nekem még nincs családom, sajnos párom se, nem szeretnék bajba kerülni, gondolom ez sem igy indult. 34/N

2011. máj. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
21%

Jézusom! Minek szültél gyereket? Már alapban gyanús a pasas, ígen ő csak azért tart téged és csinált neked gyereket, hogy maradj vele. Gondolom jó gazdag pasas.

Két lehetőséged van: vagy élsz a gyerekek miatt ebben az érdekházasságban és mellette szeretőt tartasz,

-vagy elválsz és új kapcsolatot kezdesz...de elmondom hogy nehéz lesz, mert a pasiknak nem kell gyerekes nő. Úgyhogy ezt elk*rtad de nagyon!


Sok pasi ezt eljátssza, neki valójában nem a gyerek kell hanem egy rongy, akit "fogva tarthat".

Elb*sztad a fiatalságodat erre az önző öreg zsarnok pasira.


És mi lesz ha válsz? Viszed a gyerekeket? Gondolom lakásod sincs meg állásod sem, ha lejár a gyes...

2011. máj. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
48%

Válj el!

Még talán helyre lehetne hozni ha a férjed úgy állna hozzá,de nekem nagyon úgy tünik őt ez nem érdekli.

Szinte pontosan abban a helyzetben voltam amiben te!annyi külömbséggel,hogy az én férjem gyári munkás volt+bántalmazott is!

Sokszor beszéltem vele,vagy mikor már elegem lett hogy beszélek,de mintha süket fülekre találtam volna.sosem hitte el nekem hogy ha nem változtat válni fogunk.azt hitte nem tenném,mert nagyon kicsik a gyerekek(annyi idösek voltak akkor mint a tieid),miután ugy megütött hogy a fiam mellettem àllt,ott azt mondtam vége.kellett pár hét mire összeszedtem a bátorsàgom,de megtettem.elküldtem!nem bánom,azota tudom nem érdemelte meg a fiainkat!boldog és megkönnyebbült voltam miután elment.6 hónappal késöbb már elvált emberek voltunk!azòta pedig egy sokkal jobb ember az apjuk!aki megérdemli őket.beszéljétek meg ha akarja ha nem!aztán lépj!!!ne félj a válástól!Lehet neked is ez a legjobb döntés.lehet majd rájön idővel a férjed mit veszitett amikor igy bánt veletek!sok sikert és bátorság!

2011. máj. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
85%

Valnal?Es utanna?Es a gyerekek?Hova mennel?Hogy keresned a penzed a gyerekekre?Akkor aztan mar anyjuk sem lenne nem csak apjuk nem...

Varj...en is azt teszem.Az idö segit.Hidd el,kibirod!Az ember erösebb mint gondolna.Es majd eljön a te idöd is, amikor törtenik v.mi (vagy valsz vagy "visszavaltozik" a parod)es jobbra fordul minden.Es elöbb utobb ö is lepni fog.Neki sem jo az ami van...VARJ ES NE VALJ!!!!!!

2011. máj. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
48%

Ez nem is tudom mi...ez kínzás...csak épp nem testi, hanem lelki...ennyire semmibe venni azokat, akik a családja...

ha ilyen fényévekre vagytok egymástól, akkor tényleg nem tudom, hogy van-e értelme bármiről is beszélgetni...én is válnék azt hiszem.

Ha teheted, menj el a gyerekekkel vhová, és add be a válópert, írj neki levelet, és az is legyen benne, hogy ne kezdjen kaparni, mert már késő, és a gyerekeknek csak rosszabb lesz, ha huzavonáztok.

Ha nem tudsz elköltözni, akkor pedig szedd össze minden erődet, és vágj bele, fiatal vagy, a gyerekek még kicsik, még kezdhetsz új életet, akár egyedül, hisz eddig is egyedül voltál, és majd jön vki, aki emberszámba vesz, és szeretni fog a gyerekekkel együtt.

2011. máj. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
77%

Tanácsot lehet adni,de a döntést Neked kell meghoznod.Egyik rokonom(férfi) régebben azt mondta,hogy egy férfi nem sok mindent tud kezdeni egy kisgyerekkel,kezdetekben az anyjáé.Ezt csak azért írtam,esetleg a férjed a nagy fiaival már megtalálja a hangot,nincs kedve a kicsikkel gügyögni.Persze ez így nem normális.Nekem egy 8 hónapos kisfiam van,a férjem ha fáradtan is ér haza,mindig játszik vele.A karácsony,hogy így telt nálatok,nálam betette volna a kaput.Megkérdőjelezném,hogy szeret-e titeket?

Ha nem lehet vele megbeszélni,nem változtat(bár sajnos én ebben nem hiszek,"kutyából nem lesz szalonna"),akkor válni kell.Még azt tudom tanácsolni,egyik barátnőmnél bevált,elköltözött a gyerekekkel.A férje fél évig könyörgött,járt utánuk,újra együtt vannak,már több mint egy éve(előtte már 10),újra boldogok.

2011. máj. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 yuda ***** válasza:
47%

Jajjj !!!ez a hollywoodi filmek rózsaszín atmoszférájában felnövő nemzedék olyan könnyen dobálózik a válással, mintha a filmeknek bármi valóságalapja lenne.

Meg ne próbáld, mert ezek követése súlyos és helyrehozhatatlan károkat okoz és a való világban megszenvedik az emberek mindkét részről a válást. Itt nem mosolyogva , boldogan élnek utána.


Mindent próbálj meg, beszéljetek, akár szakember bevonását is, rokonok, barátok segítségét stb....Ha ezek mind kimerültek, akkor is bőven ráérsz még a váláson gondolkodni.


Ilyen emberek járnak tanácsokat adni..pff

Ezért áll itt az ország...súlyos zavarok vannak itt a fejekben.

2011. máj. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!