Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha 2év után válok, de nincs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha 2év után válok, de nincs gyerek se házassági szerződés, akkor is illeti a fél vagyon mindkettőnket?

Figyelt kérdés
2011. máj. 26. 14:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
50%
MIÉRT mentél hozzá??? Komolyan nem értelek. Szabadulj meg tőle, és felejtsd el a közös életeteket, meg az ilyenolyan pénzből megszerzett javaitokat. Ha nem kell a pasas, a piszkos pénzén vásárolt holmik sem kellenének.
2011. máj. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
83%
Én úgy veszem ki a szavaidból,hogy a férjednek megvolt mindene (lakás,vagy ház, autó,munka stb...),a házasságkötésetek előtt is,neked viszont nem. Bármennyire is rossz ember és én is elítélem,de 2 évnyi házasság után te képes lennél elvenni tőle annak a felét,ami az övé volt? Már nem ilyen világot élünk,sőt,talán sosem éltünk ilyen világot. Jogilag ez semmiképp sem állná meg a helyét és erkölcsileg sem. Rosszul döntöttél a házasságkötésetek napján és sajnos ezért nem hibáztathatsz senkit, csakis magadat. Én nem védem a férjed,nehogy félreérts,de amiért Ő dolgozott meg,vagy amiket Ő seftelt,lopott össze,azt ne akard elvenni tőle 2 évnyi házasság után. Amit viszont 2 év alatt "szerzett",annak a fele téged illet,bár így,hogy nem volt kereseted,nincs gyerek, így még ez sem áll meg. Szerintem hagyd a francba,nem ér ez az egész annyit,hogy tönkremenj benne. Pakold össze a ruháid és költözz el,ha van hová (szülők,testvér)! Légy büszke,erős és kezdj új életet,mert bizony csak egy életed van és azt nem így kéne leélned!
2011. máj. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

CSAK a házasság alatt szerzett vagyon fele illetne meg, semmi más.


De ilyen körülmények között (pláne, hogy eltartott voltál) legjobb, ha csak eljössz és nem követelsz semmit. Ügyvéd férjnek minden haverja bíró vagy ügyvéd, úgyse látnál semmit, max aprópénzt évek múlva, addig meg kikészülnél idegileg.

2011. máj. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!