Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ilen esetben mi a megoldás?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilen esetben mi a megoldás? Tapasztalatokat kérnék!

Figyelt kérdés

Kaptam egy lehetőséget, hogy augusztustól Amerikában dolgozzak. A férjemmel elváltunk, van egy másfél éves kislányunk.

A jelenlegi helyzetünk pocsék.

A kicsi imádja az apját, nem is akarom a saját sérelmeimet ráerőszakolni.

Nem tudom mi legyen!


2011. máj. 31. 07:59
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
*y elnézést!
2011. máj. 31. 08:00
 2/16 anonim ***** válasza:
Ha viszont ő nem egyezik bele,hogy elvidd,akkor nem mehetsz
2011. máj. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Ezt pontosan tudom.

Két lehetőség van:

vagy továbbra is tengünk-lengünk egy albérletnek csúfolt lyukban,

vagy kimegyünk.

De ilyen lehetőségünk mikor lenne?

2011. máj. 31. 08:17
 4/16 anonim ***** válasza:
ez nehéz ügy. szerintem beszéld meg az apjával. ha beleegyezik, akkor menjetek ki. az tény, hogy a kicsinek apa kell, de neked meg munka és pénz. ráadásul úgyis elváltatok, és immáron amúgy is csak hétvégi apukája van. tudom, az még mindig jobb, mintha évente egyszer látja.az gondolom teljesen egyértelmű, hogy te nem fogod itthagyni a gyereket az apjának, ne is tedd.
2011. máj. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Lehetőségek:

-Férjemuramat megkérni, hogy hadd vidd el a kislányt.

-Férjemuramat megkérni, hogy vigyázzon a kislányra, amíg bedolgozod magad és ki tudod vinni a kislányt.

-Megegyezni egy, mondjuk féléves vagy negyedéves periódusban, hogy mikor kinél lakjon a kislány. Ez ugyan elég költséges móka, de adott esetben járható.

2011. máj. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
08.20as vagyok. ez most lehet, hogy nagyon drasztikusan hagngzik, ne értsetek félre, de egy ilyen pici kisgyerek nagyon hamar felejt. valószínű, ha kiviszed, csak pár hétig sírna az apukája után. itt inkább az exed miatt aggódom. mert neki nagyon nehéz lenne, hogy a gyermeke majd a következő karácsonykor, amikor esetleg hazajöttök, nem ismeri majd meg. sztem esetleg megpróbálhatnád még azt, hogy keresel közelebb valamit, ahonnan sűrűbben haza tudtok jönni. a másik kérdésem, hogy amerikában hova tudod tenni a gyermeket, amíg te dolgozol? én azt javasolnám, ha mindenképpen amerika, hogy először csak neked kéne kimenned, és az apja vigyázzon rá. nézd meg, kb 1-2 hónap elég, hogy hogyan van az időbeosztásod, milyen lakást tudsz szerezeni, van-e bölcsi, stb. illetve, hogy kapsz-e rendes engedélyt mukát vállalni, mert feketeén ki ne menjél! amint kórházba kell valamelyikőtöknek mennie, vagy bármi szervhez, ami hivatalos, azonnal kitoloncolnak gyerkestől.
2011. máj. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ha ki akarsz menni, de volt férjed nem egyezik bele, attól te még kimehetsz, csak a gyereknek addig az apjánál kell lennie. Kimész, megkeresel annyit, hogy itt jobb életetek legyen, aztán visszajössz és kérheted, hogy újra nálad helyezzék el a gyereket --- a rokonom így csinálta. Azt nem mondom, hogy ez a jó megoldás, csak egy alternatíva. Mindenki maga döntse el, hogy milyen anyagi helyzete van, ill. képes-e elválni a gyerekétől hosszabb időre. Van véleményem az ügyről, de az nem ide tartozik.
2011. máj. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Képtelen vagyok itthagyni a lányomat. Apuka se tudna hosszan vigyázni rá, folyamatos műszakban dolgozik, minden második hétvégéje szabat, meg hétközben néhány nap. Akkor van vele a lányom, vagy nála vagyunk, vagy nálam, néha elviszi sétálni, akkor is, ha mondjuk délutános. Akkor a délelőtt a lányunké. Ha délelőttös, akkor hármaskával van.
2011. máj. 31. 09:46
 9/16 anonim ***** válasza:

Milyen munkát kapnál kinn? Biztos, hogy pici gyerek mellett el tudnád végezni? (Azért USA-ban nem a "magyar értelembe vett" 4-kor betolom a fiókot és műszakvége mentalitás uralkodik)

Jól keresnél?


Mert ha keresnél annyit, hogy beleférjen akkor A variáció:

- Mond meg az apjának, hogy ne fizessen gyerektartást, inkább amit amúgy fizetne tegye félre és utazzon ki évente párszor hozzátok egy hétre meglátogatni a gyereket. Természetesen akkor a vendéged...

B variáció:

- HA erre a GYT kevés akkor kisegíted a repjegyben.


Természetesen telefon, VIDEÓTELEFON (skype) kapcsolattartás az apukával lehet simán folyamatos. Tudom nem az igazi de jobb, mint a semmi.

2011. máj. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Egyetértek azokkal, akik azt javasolták, ki kellene menned először körülnézni. Vagy ha annyira biztos a helyed (nem írtad, mit csinálnál?) akkor írj alá próbaidőt és együtt meglátjátok... Viszont ha fél évnél tovább akarsz kint lenni, be kell jelentened a Gyámhatóságnak, ha a férjed nem írja alá.. igazolnod kell, miből éltek, a gyerek milyen elhelyezésben lenne (bölcsöde), hol laknátok, stb. Ha ezt nem teszed meg, még ha nálad is van elhelyezve, a volt férjed feljelenthet. Sajnos olyan drágák lettek a repjegyek, hogy nem hiszem, meg tudna benneteket látogatni csak úgy- ezt feltétlenül meg kellene beszélnetek. Annál is inkább, mert fél éven túli tartózkodás esetén az ő beleegyezése is kell, mint írtam. 2 éves korig van az un. bevésődési kor, ilyenkor alakulnak ki az alapvető,későbbi személyiségjegyek.kétség kívül elég szerencsétlen eset, hogy most kaptál lehetőséget és nem mondjuk 2 év múlva....nincs nagymama, aki esetleg veled tarthatna htb-nek?
2011. jún. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!