Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A barátnőm kiváló a szakmájába...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm kiváló a szakmájában. Két kisgyermeke van. Soha vissza nem térő lehetőséget kapott 5 évet olyan országban tölteni, mint kutató, ahol évi 10 M-t keresne. Gyermekei nagyszerű iskolákba járhatnának?

Figyelt kérdés
Nem tud elmenni, illetve visszamondta. A volt férj nem ír alá semmit. Egy éve nem is fizet semmit. "Kiszámolta": már teljesítette a gyerekek felnevelsi költségeit.(24 évre vetítve, a gyerek 10 éves korára.) Megakadályozta a bírósági végrhajtást is. A barátnőm már semmit se szeretne, csak nyugalmat. Nem tudok mit tanácsolni... Kértem, menjen. Mindenkinek ez lenne az érdeke: neki nem lenne adóssága, a gyerekeknek külföldi iskola, a volt férj így sem fizet semmit. Miközben több ingatlana, jó állása is van. Azt felelte: "Nem akar a Tv Híradóban szerepelni", hogy külföldre hurcolta a gyermekeit. A férfi ugyanis nmzetközi joggal fenyegetőzik, valamint, hogy egzisztenciálisan tönkreteszi őket...
2011. jún. 2. 21:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Ha a pasi nem fizet, tessék szépen perre vinni a dolgot, ha a per elindul, egyúttal megvonatni tőle a láthatási jogot is, nem fizet, fenyegetőzik, stb... ha ez megvan, nem kell az aláírása, a barátnőd mehet is. :)
2011. jún. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem úgy néz ki, mintha érdemes lenne engedni a férjének.
2011. jún. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Ugyanebben a helyzetben voltam, csak én Brüsszelbe jöttem.


Perre vittem az ügyet, az exférjem nem fizetett gyerektartást, akkor vitte el a gyereket amikor neki kényelmes volt és kedve volt hozzá stb. Ha a barátnőd fogad egy jó ügyvédet, akkor nyert ügyetek van, kár lenne egy ilyen lehetőséget emiatt kihagyni.


Én gond nélkül megnyertem a pert, annyi kikötést szabtak ki rám, hogy biztosítanom kell a láthatás lehetőségét, mivel én vagyok a külföldre költöző fél. Így havonta egyszer vendégül látom a saját kontómra, nincs mit tenni, a fiam miatt kibírom.

2011. jún. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Nos, ha ő a gondviselő, akkor gyámhivatali engedéllyel kiviheti a gyerekeket gond nélkül. Ehhez csak egy kérvényt kell benyújtania a területileg illetékes gyámhivatalhoz.
2011. jún. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nincs rá idő-most kellene igazolni az iskolát, a munkahelyet stb. Fél vet meghaladó kinttartózkodásnál a gyámügy engedélye kell...ha nem írja alá a volt férj
2011. jún. 2. 21:42
 6/11 anonim ***** válasza:
25%
minek házasodott össze egy balf@sszal
2011. jún. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
27%
Akkor irány a gyámügy. Gondolom, nem most derült ki a dolog, hanem volt idő az intézkedésre.
2011. jún. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ezt már én is felvetettem. Van ügyvédje.Azt tanácsolta, menjen. A volt férj rovásán annyi minden van. Erre vaálaszolta, hogy nem akar címlapsztory lenni. A palinak mindegy...
2011. jún. 2. 21:50
 9/11 anonim ***** válasza:
71%
A jog az ő oldalán állna. Persze, ha neki egyszerűbb meghunyászkodni és egy ekkora lehetőséget elutasítani, akkor tényleg jobb, ha nem tesz semmit.
2011. jún. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nincs idő jogi döntésre. Azzal mennének el, hogy még nincs jóváhagyva!
2011. jún. 2. 21:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!