Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen süteményt ajánlanátok?...

Milyen süteményt ajánlanátok? Nagymamám fél évente látogat meg, erre az alkalomra szeretnék sütni valami egyszerű, de nagyszerű süteményt!

Figyelt kérdés

Olyan receptet szeretnék,ami kipróbált,ezért nem a google-t használom,mielőtt valaki leteremtene a kérdésért :)

Édes sütemény,amiben valamilyen krém van.Minden ötletet szívesen fogadok!


2011. okt. 14. 12:01
 1/5 anonim válasza:
100%

Szia!Lehet hogy meg van Neked ez a két süti recept,de ez a család kedvence,és megosztom veled!

Zsermák(Aki szereti a mákosat,az imádni fogja!!Ha most itt lenne egy tepsivel,betermelném:-))


60 dkg liszt,20 dkg zsír,20dkg cukor

1 sütőpor

késhegynyi szódabikarbóna

2 tojássárgája

2dl tejföl

pici tej


Töltelék:

40 dkg darált mák

1 1/2dl víz

20 dkg cukor

1 üveg házi szilvalekvár


Máz:

3 evőkanál cukor

4 evőkanál kakaópor

1 dl víz

5 dkg vaj


Elkészítési mód:

Tészta:

A hozzávalók sorrendjében tésztát gyúrok, majd 4 lapra szedem szét és kinyújtom őket.


Töltelék:

A vízzel és a cukorral szirupot főzök, majd lehúzom a tűzről és abba keverem a darált mákot,nem főzöm!


Máz:

A hozzávalókból szirupot főzök, lehúzom a tűzről és abba keverem a vajat, hogy szép fényt adjon neki.


Összeállítás:

A kizsírozott tepsibe rakok egy tészta lapot, majd megkenem szilvalekvárral,utána jön a mák, addig amíg el nem fogynak a hozzávalók, a tetejére csak a tészta kerüljön. Légkeveréses sütőben 160 fokon 40 percig sütöm. Ha kihűlt leöntöm a csoki mázzal.


A másik a brownie,amerikai csokis kocka,de ennek van több változata.Bármelyiket sütöd is meg,isteni finom süti lesz a végeredmény!!

[link]


Sikeres sütést kívánok!!

2011. okt. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szia! már sokszor leírtam ide a gyk-ra a Parfé szelet receptjét, leírom most is Neked szívesen. szerintem ízlene a nagyidnak.

szóval a tésztája.

17 deka liszt, 17 deka cukor, egy sütőpor, 4 ek. méz, 4 tojás,10 deka durvára vágott dió.

a tojások sárgáját kikeverjük a cukorral, beletesszük a mézet, a diót, a sütőporos lisztet, végül a tojások keményrevert habját is óvatosan belekeverjük.

közepes sütőpapíros tepsibe öntjük (enyém 38x25ös) és

előmelegített sütőben tűpróbáig sütjük.figyelni kell, mert a méztől gyorsan barnul.

Krém: fél liter tejben megfőzünk 5 púp. ek. búzadarát és kihűtjük.

Közben egy rámát kikeverünk 25 deka porcukorral 1 van. cukorral. ha a dara teljesen kihűlt, a krémmel géppel jól kikeverjük.

szép fehér krémet kapunk, amit a mézes-diós tészta tetejére kenünk egyenletesen.

Tetejére tehetünk csokimázat, vagy olvasztott csokival

össszevissza megcirmozzuk.Ezzel a legszebb, de reszelt csokival is jól néz ki.

Hihetetlenül finom, eddig még senki sem csalódott benne, akinek megadtam a receptet.

üdv.

2011. okt. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Első válaszoló vagyok!Ezt a parfé szelet receptet én is kipróbálom ma;-)!!
2011. okt. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia első! nekem meg a mákosod tetszik, elmentettem a karácsonyi sütik közé. de addig azért egyszer megsütöm, hogy képes vagyok-e rá:)))

majd írj, hogy ízlett-e a Parfé.

üdv.

2011. okt. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szia!!Örülök:-))!Biztos sikered lesz a mákossal!!!Isteni finom!!!
2011. okt. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!