Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha egy házasságban elmúlik a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy házasságban elmúlik a szerelem, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
36 éves nő vagyok, és alapvetően többszörös bizalomvesztés vezetett a részemről odáig, hogy ma már nem szeretem a férjemet. Két kis gyerekünk van, egyébként jó apa. Férjnek kedves, segít, gyakran szenvedélyes, de nem bízom már benne. Mit tehetnék? Bízni már nem tudok benne, de akkor a válás lenne az egyetlen megoldás?
2011. júl. 13. 21:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
54%
Legjobb példa: Egy Rém Rendes Család.
2011. júl. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
78%

Nem az az egyetlen megoldás.

Túl kell magad tenni a dolgon, megbeszélni és hinni abban, hogy megváltozik. A te fejedben dőlnek el a dolgok. Ha akarod te is, akkor meg tudsz bocsátani.

Én nem bántam meg. 42 éves vagyok és túl vagyok rajta.

Nem könnyű, de a másik sem lenne jobb. Ezt elhiheted.

2011. júl. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy vele nem igazán lehet átbeszélni a dolgokat, mert csak ímel-ámol és bólogat. Próbáltuk már. De félek válni a gyerekek miatt is... De sosem fogom szeretni, ezt tudom, érzem...
2011. júl. 13. 21:37
 4/21 anonim ***** válasza:
84%
Általában a házasságkötés után 2 évvel megszűnik a szerelem, és egy átlagos, teljesen normális családi (vagy nem tudom hogyan fogalmazzam) szeretetnek kell kialakulnia. Gondolom ha már van 2 kisgyerek, akkor már több mint 2 éve házasok vagytok. De akkor már tényleg probléma áll fenn, ha nem tudsz bízni benne. De biztos hogy ne kapkodd el a válást, nekünk is volt egy ilyen időszakunk a férjemmel, amikor még hetente ment a szex (tudom hogy most nem ezt kérdezted) aztán volt hogy havonta alig-alig, nem is voltunk sokat együtt sehogysem. Mégis helyrejöttünk, és kívánom hogy legyetek ti is boldogak! Egy felmérés szerint pedig a gyerekek 2-3 éves korukban leggyakoribb a szülők válása, a ,,stressz" miatt.
2011. júl. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
30%

Hát én csak 24 éves vagyok, de arra már rájöttem, hogy nem érdemes arra várni, hogy a másik majd megváltozik.

Ha boldogtalan vagy valaki mellett, el kell menni.

Pokolian nehéz és ijesztő egyedül maradni, főleg ha anyagilag sem úgy állsz egyedül, de valahogyan felszabadító érzés is.

Mindenből ki lehet törni, csak akaraterő és elszántság kell hozzá.

Maradni is lehet, de akkor gyáva vagy, és ezt te is érzed.

2011. júl. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
nálunk a férjem többszörös félrekacsingatása az ok, mégha nem is csalt meg, vagy legalábbis nem tudok róla. Hiába van gyakran szex és jó is, hiába stimmel itthon látszólag minden... mégis kell neki a flört (és nem light-osan!)
2011. júl. 13. 21:41
 7/21 anonim ***** válasza:
78%

attól függ, min veszett el a bizalom.

Ha nem lennénk már szerelmesek, de még szeretnénk egymást, ellenénk együtt, én biztos nem válnék el.

Ha nem lehet benne bízni, mert hazudozik... hát...

Megcsalásnál biztos, hogy válnék.


Az én szüleim elváltak, apumnak szeretői voltak, hajnalban járt haza, nem foglalkozott semmivel. Neki jót tett a válás, szinte kicserélődött, megnősült és mintaférj lett belőle a 14 év alatt. De anyum mai napig azt hajtja, bárcsak ne vált volna, pénzügyileg mennyivel könnyebb lett volna.


Van olyan komoly probléma, hogy tényleg a válásra kell gondolnod?

2011. júl. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
És mi lenne, ha ezt a dolgot fölvetnéd neki? Mármint, hogy nem szereted már őt, mivel teljesen kiölte belőled az érzelmeket a kikacsintgatásaival.
2011. júl. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
ülj le vele beszélgetni. mond el neki, hogy neked ez a félrekacsintgatás milyen rosszul esik. esetleg megemlítheted, hogy ha a családja helyett más kell, te nem állsz útjába... hátha észhez kap
2011. júl. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
lehet, hogy ez hatna rá...
2011. júl. 13. 21:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!