Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Anyóséknak hogyan van engedély...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyóséknak hogyan van engedélyezve a láthatás?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom az apuka nem viheti el a 3 évnél kisebb gyereket 1 órára sem. Mi történik, ha az anyósék 250 km-re laknak és persze ők is látni szeretnék? Nekik kell hozzám jönni, vagy köteles vagyok én elvinni hozzájuk a babát?

Ráadásul ő még szopizik is.

Hozzá teszem nem vagyok jó kapcsolatban velük.

Még nem váltam el, sajnos még együtt is élünk, de nagyon fontolgatom a kérdést.


2011. júl. 28. 07:33
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
56%

Nem, szerintem neked fogalmad sincs mennyire jó nagy családban élni. Az ilyen hozzáállással nem lehet felszabadultnak és boldognak lenni.

A kérdező arról beszélt, hogy nincsenek jóban az anyóssal, nem arról, hogy veszélyes a gyerekre nézve. Alkoholistára én sem bíznám a fiamat, de az ilyen nő már nevelt gyereket, jobban is ért hozzá, mint én.

Ahogy a szülői, mind apai mind anyai érzések nem pótolhatóak még a kettő egymással sem helyettesíthető,úgy a nagyszülői szeretet sem.

Ez meg hogy ezt mondja az anyáról vagy azt, épp egy hajszál választja el a gondolatot attól az elvtől, hogy azért nem engedik a gyereket az apához és annak új élettársához nehogy jobban érezze magát, mint otthon. Erre sincs jobb szó az undorítónál.

2011. júl. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
59%
idefigyelj utolsó! Nem szokásom személyeskedni, és határozottan ocsmánynak tartom, hogy ez alapján eldöntöd tudom-e milyen a nagy család, hát képzeld el tudom, és pont ezért válogatok. Nem az alkoholizmusról stb-ről volt szó. Alátámasztottam az elvet, miszerint amíg a gyerek nem beszél, addig az apján kívül más nem viheti el. Amit te csinálsz az szánalmas kapálózás, nem érvelés. Érvelj, győzd meg a kérdezőt, ő a téma nem én.
2011. júl. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező tudja mit csinál, nem hinném, hogy nála lesznek gondok. Te akartál megnézni minket a rosszindulatú anyósokkal és mindennel.


Egyébként azt hiszem a joggal tévedsz, de sem ügyvéd sem jogász nem vagyok, de olvastam, hogy a nagyszülőknek is van láthatási joga. Nem ottalvós jog,hanem láthatási jog és szerintem ez nincs életkorhoz kötve, hiszen így nem vinnék el a gyereket, de mondom ebben nem vagyok biztos.

2011. júl. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
82%
Nem az ügyvédi, törvényi jogra gondoltam, hanem arra, amit én gondolok, de mondom, ez az én gondolatom és kész. Ugyan hagy válaszoljak már a kérdésre saját legjobb belátásom szerint.
2011. júl. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

Mikor elkezdtem olvasni az új hozzászólásokat, azt hittem egy "kedves" anyós/após talált meg és nagyon nem olvasta el, amiket írtam, mert egyoldalúan megbélyegzett.

És aztán kiderült, hogy egy gyerekről van szó, akinek lemenő ágban még se kutyája se macskája, de talán még anyósjelöltje sincsen! JAVÍTS KI HA TÉVEDEK ÉS AKKOR BOCSÁNATOT IS KÉREK!

Nem tudom mi a nagy család? Nem vagyok családorientált? Valószínű azért törekedtem mindig arra, hogy ne egykét neveljek és valószínű azért vergődök még mindig ebben a helyzetben, mert nem a család javulását szeretném. Te már csak tudod.

Lehurrogtál a szellemi szintemet illetően és arra nem is reagáltál még negatívan sem (mert talán el sem olvastad), hogy anyós a két kezét össze tehetné, hogy ilyen felesége van a fiának!

Amit most leírok, nem magyarázkodás képpen írom, hanem ha maradt vagy van benned egy csöppnyi önkritika, akkor talán elszégyelled magad. (Bár szerintem a korod és makacsságod miatt ez nem fog megtörténni.)

- Főzök, mosok, takarítok

- Nem szórom a pénzt, már amikor megismerkedtünk volt egy kis garzonom

- Nem vagyok cicoma (műköröm, vakolat nuku)

- Mielőtt azt hinnéd otthon ülő háziasszonyka vagyok: közgáz diplomám van!!! Jó állásom!!! A gyerektartásra sem tartanék igényt, ha rá kerülne a sor!!!

- A férjem a 2. volt az életemben! (Kapcsolataim voltak, szóval tök naiv nem vagyok)

Szerinted melyik anyós nem becsüli meg az ilyet??!?!?!

Biztos a tökéletes, akinek a fenekét kellene nyalnom, akkor is amikor ő belém rúgott és az első trimeszterem nem a babavárás öröméről szólt kizárólag miatta, hanem a veszekedésről és gyomorgörcsről. Hozzá teszem nem velem direktben, hanem még a saját anyámmal is!!!

Gondolom az sem lenne fura számodra, hogy nekem mással soha nem volt gondom és velem sem másnak, de ha én ott ülök az asztaluknál, 10 emberre csak fújnak!!

De valóban nem erről szól a történet, hanem a bizalomról!!! Arra is írtam ezt-azt. Lapozz vissza.

És különben sem jó érzés a gyerekemet egy mártír, sunyi, hazug, hátbadöfős barlangba küldeni.

Aki a végén kiállt, nem ismétlem, leírta helyettem az én további véleményemet is.

2011. júl. 28. 15:11
 26/31 anonim ***** válasza:
Kérdező tévedsz. Az utolsó hozzászólók egymással beszélgettek, nem rád értették a mondandójukat.
2011. júl. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

Szerintem ezek nekem szóltak, bár a %-ból ítélve nem egy embertől:

"Te igenis a tipikus okoskodó, mindentjobbantudó, idegesítő kismama vagy."

"Utolsó! Tudod nagyon sok ember rosszban van az anyósával, többek között az én anyukám is. Apukám meg anyukám anyukájával. Mégsem voltunk soha tiltva egyiküktől sem, a nagyszülői kapcsolathoz semmi köze az ilyen ellentéteknek. Aki a legjobbat akarja a gyerekének, az úgy viselkedik, mint az én szüleim."

"Aki ezen képtelen felülemelkedni, azt iszonyúan sajnálom, de a gyereket, aki nem tapasztalja meg milyen a mama, azt még inkább."

"Ez meg hogy ezt mondja az anyáról vagy azt, épp egy hajszál választja el a gondolatot attól az elvtől, hogy azért nem engedik a gyereket az apához és annak új élettársához nehogy jobban érezze magát, mint otthon. Erre sincs jobb szó az undorítónál."

2011. júl. 28. 15:33
 28/31 A kérdező kommentje:

Amúgy látom, hogy egymással is vitatkoztak. :)

De persze miattam. :(

2011. júl. 28. 15:34
 29/31 anonim ***** válasza:
Az okoskodó neked szólt szerintem is, de a másik nem. Az 100.
2011. júl. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Ja és a két válaszíró sem azonos. Ez is 100.
2011. júl. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!