Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Anyóséknak hogyan van engedély...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyóséknak hogyan van engedélyezve a láthatás?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom az apuka nem viheti el a 3 évnél kisebb gyereket 1 órára sem. Mi történik, ha az anyósék 250 km-re laknak és persze ők is látni szeretnék? Nekik kell hozzám jönni, vagy köteles vagyok én elvinni hozzájuk a babát?

Ráadásul ő még szopizik is.

Hozzá teszem nem vagyok jó kapcsolatban velük.

Még nem váltam el, sajnos még együtt is élünk, de nagyon fontolgatom a kérdést.


2011. júl. 28. 07:33
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
De, de a szerelmem az más. És egy férfi szerintem a feleségének mondjon ilyet! Te olyan vagy, aki szájon is csókolja a gyerekét?
2011. júl. 28. 08:14
 12/31 anonim ***** válasza:
70%
Hát képzeld előfordult amikor pici volt. És nem vagyok vele egyedül, ezerszer láttam már játszótéren, bölcsiben ilyet, ahogy azt is hallottam már, hogy apuka/anyuka szerelmemnek szólította a gyerekét. Ez miért gond???
2011. júl. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

A szájon csókolás?

Én is láttam sok ilyet! De ettől még nem azt jelenti, hogy normális. És pont a múlt héten olvastam is erről. Azt hiszem pont a júliusi Baba magazinban: idézem: "a szánkat tartogassuk a párunk számára".

Régen nem is nagyon volt ilyen szájra puszi. Ez valami új dolog.

2011. júl. 28. 08:30
 14/31 A kérdező kommentje:
De szerintem eltértünk a tárgytól...
2011. júl. 28. 08:31
 15/31 anonim ***** válasza:
82%

Jó, akkor a tárgynál maradva:

Apának láthatási joga lesz és amennyiben a gyerek nem 1 év alatti, ez a láthatási jog nem csak a te jelenlétedben fog élni, apa el is viheti. Lehetőség van ugyan rá, hogy 3 éves korig kérvényezd, hogy csak veled együtt láthassa, de ezt meg kell indokolni és a "betegesen szereti" az nem indok, hacsak nem pedofíliával akarod megvádolni.

A nagyszülők kérhetnek külön láthatási jogot, de az apa is dönthet úgy, hogy az ő láthatási idejét a nagyszülőknél töltik.

2011. júl. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
74%
Nekem ez az egész kérdés hányinger. Száz meg száz ilyet olvasok, de attól még undorító. Tipikus hogyan tegyek keresztbe ott, ahol tudok.
2011. júl. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
68%
Te igenis a tipikus okoskodó, mindentjobbantudó, idegesítő kismama vagy.
2011. júl. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
48%
És akkor mi van ha okoskodó idegesítő stb? Nem szíve joga? A legjobbat akarja a gyerekének! Megnéznélek titeket egy igazi rosszindulatú anyóssal akkor is ilyen kényesek lennétek-e arra, hogy valaki félti a gyerekét. Empátiát könyörgöm!
2011. júl. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
74%

Utolsó! Tudod nagyon sok ember rosszban van az anyósával, többek között az én anyukám is. Apukám meg anyukám anyukájával. Mégsem voltunk soha tiltva egyiküktől sem, a nagyszülői kapcsolathoz semmi köze az ilyen ellentéteknek. Aki a legjobbat akarja a gyerekének, az úgy viselkedik, mint az én szüleim.

Aki ezen képtelen felülemelkedni, azt iszonyúan sajnálom, de a gyereket, aki nem tapasztalja meg milyen a mama, azt még inkább.

2011. júl. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
83%

Akkor elmondom újra! NEM az ellentétek, meg az ego a döntő, hanem a bizalom. Az én anyukám is rosszban volt az anyóssal, mégis odaengedett, de ez a lényeg. Hanem az, hogy mennyire lehet megbízni benne. Pl az én anyósom egyszer, mikor félrenyelt a gyerek és lilult a feje, tudott jó hangosan jajjgatni, de hogy megfordította volna szegény gyereket azt már nem. Ha én nem vagyok ott a gyerek megfullad. De ez csak egy példa. Plusz látom, hogy nevelte a saját gyerekeit, akik enni se kaptak, verte őket stb. Nem mondom, hogy az én gyerekemmel is megtenné, de inkább önző bunkó vagyok és nem adnám oda, addig meg főleg nem amíg nem tudja elmondani mi történt vele.

A kérdezőnek is, a saját gyereke, nem anyóséknak szülte, és most le leszek hurrogva, de szerintem lehet nyugodtan önző. Majd akkor elmehet a gyerek teszem azt nyaralni stb, ha tud beszélni és el tudja mondani ha bántják. És itt jön a képbe a rosszindulatú anyós, aki nem tettekkel, hanem szavakkal üt, hogy anyád így meg úgy. Egy beszélni nem tudó gyerek megérti, de védekezni nem tud, és az anyja sem, ha nem is tud ezekről.

Önzés? Jó!

Megint le leszek pontozva, legyen: én így gondolom: a gyerekhez két embernek van joga, az anyjának és az apjának, a többieknek meg lehetősége van, nem joga.

2011. júl. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!