Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Azokat kérdezném, akik már a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azokat kérdezném, akik már a házasság előtt évekig együtt éltek, de végül elváltak. Mi volt az ok?

Figyelt kérdés

Azért érdekelne mások tapasztalata, mert egyik rokonom pár hónapja házasodott, de már válni akarnak, pedig előtte 5 évig éltek együtt. Egy másik ismerősöm tavaly májusban esküdött és ők is válni akarnak 9 év együtt élés után.


Mit változtat meg a papír? Miért romlanak meg ezek a kapcsolatok? Akik ennyi évet együtt töltöttek, miért nem bírják tovább már, ha még meg is esküdnek? Talán már eredetileg vannak problémák a kapcsolatban és azt hiszik, hogy a házasságkötéstől majd szorosabb lesz a kapcsolatuk?


2009. ápr. 14. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is ismerek néhány ilyen esetet, legtöbbször az a gond, hogy már eleve ellaposodott a kapcsolat, és az esküvővel próbálnak újra lendületet vinni bele, ami mint utólag kiderül, halottnak a csók. Szóval nem a házasság miatt romlik meg a kapcsolat, hanem csak a remények ellenére nem hozza vissza a házasság az egyszer már kihúnyt szenvedélyt, így végleg borul a kapcsolat.
2009. ápr. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
nálunk úgy volt, hogy együtt éltünk évekig a nővel, de neki mindenképpen férjhez kellett mennie (szerintem a nőknél ez genetikus), és gyakorlatilag kihisztize hogy legyen eksüvő. volt egy méregdrága esküvő, ami tényleg tökéletes volt. de aztán rájött az én kis feleségem, hogy semmi sem változott azért mert összeházasodtunk, minden teljesen ugyanolyan, csak papírral. egy év múlva elváltunk
2009. ápr. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De látszólag minden olyan tökéletes. Legalábbis kívülállónak. 9 év alatt valaki annyira nem tudja megismerni a párját és önmagát, hogy tudja egy házasság nem segít? És ezek az emberek, akikről beszélek már majd' 40 évesek.
2009. ápr. 14. 23:37
 4/7 anonim válasza:
100%
Szia, majdnem hat évig éltem együtt a volt férjemmel, és már így utólag tudom, hogy az esküvőt arra használtuk hátha felpezsdíthetjük a kapcsolatunkat...hát két hónap után elváltunk. A kor nem számít, az ember képes homokba dugni a fejét és nem tudomást venni a problémákról, a megszokás ilyenkor nagy úr. Egy kapcsolatot folyamatosan táplálni kell, melynek alapja a szerelem!
2009. ápr. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
2 hónap után? Ez nagyon szomorú. :( Sajnálom.
2009. ápr. 15. 08:39
 6/7 anonim ***** válasza:
A szerelem nem tart örökké.Kb:2-3 év utána múlik,és előjönnek a hibák.
2009. ápr. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
57%

4 év kapcsolat (ebből 3,5 év együtt lakás) után jött a házasság. Fél év után elmúlt a rózsaszín köd, azóta már eltelt újabb 1 év, de egyre rosszabb...

Szerintem most jöttünk rá, hogy igazán nem is ismerjük egymást. Teljesen mások vagyunk: Ő egy lassú, kényelmes, "ó, ráérünk arra még", és "jó az úgy" típus, én pedig egy pörgős energiabomba, aki menne, fejlődne, tanulna... Sajnos ezt egyre kevésbé tudjuk összeegyeztetni, és egyre kevésbé tolerálunk...

2009. máj. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!