Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás után 1 hét nálam 1 hét...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás után 1 hét nálam 1 hét az apánál a gyerek? Működhet?

Figyelt kérdés
3 és fél éves a kislányunk, nem tudunk megegyezni, az apja ragaszkodik, hogy ugyan annyit legyen vele mint velem. Nem tartom jó apának, eddig nem foglakozott vele, előző kapcsolatából sem foglalkozott a 2 gyerekével. Mit tudok tenni....
2011. aug. 19. 22:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Van olyan ismerősünk, akik így oldották meg, bár ott már hatéves volt a kislány, amikor elváltak. Meg ha a kislány épp a másiknál akar maradni/aludni, szó nélkül átviszik (pár utcányira vannak egymástól). Szerintem egy hároméves még túl kicsi ahhoz, hogy ne legyen egyetlen biztos pont az életében, amihez igazodni tud. Ha az apuka is ennyire ragaszkodik hozzá, jobb megoldásnak találom, ha inkább minden nap vele van az ovi után 1-2 órát.
2011. aug. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
a gyermektartást és láthatást mindenképp rendezzétek bíróságon
2011. aug. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nem elég, hogy csonka családban kell élnie a gyereknek, még az állandóságot is elvennétek tőle? Elég hülyeség, azért tényleg a gyerek helyzetébe gondoljatok már ilyenkor, ne a saját fejetek után menjetek, mert ez baromira nem rólatok szól. És mégis a kölyök az áldozat.

Meg gondolj bele, pár év múlva suliba megy, addig esetleg elköltözik valamelyikőtök, két iskolába nem járhat mégse. Meg otthagyja valakinél a matekkönyvét, aztán elég rossz lesz magyarázni, hogy elnézést tanárnő, de most a héten muternál vok, a könyv meg faternál van. Vagy még csak oviban is. Ha épp a rózsaszín fodros ruhát akarja felvenni, ami nem ott van, vagy a legóval játszani, akkor mit csináltok? Mert minden cuccát folyton áthurcolni... XD Nem a szokott környezet, ágy, kilátás, frusztrált lesz tőle. Ezzel max annyit érnétek el, hogy szegény kislány sehol se érezné magát otthon, megzavarodna és pszichopata lenne.

Apropó, melyikőtök címe lenne állandó lakcímnek bejegyeztetve...?

Majd a bíróság eldönti, kinél lenne jobb helyen. Lehet, hogy apucinak benőtt a feje lágya, és mostmár felfogja, hogy a gyerekkel foglalkozni kell. Bizonyára nem csak viccből akarja a gyereket.

2011. aug. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 kék kolibri válasza:

Nálunk a bíróság döntött így, ettől sokkal kisebb gyermek esetében. Immár 8 hónapja citálja apucika innen el hetente.

A kisgyermeknek az anyjánál van a helye. Az anyai kötődés mindig sokkal erősebb lesz, mint az apai. Az anya képes neki biztonságot nyújtani, ő érti a ki nem mondott szavakból is. Ezt a tulajdonságot soha semmilyen apuka (bármilyen jó is legyen) nem fogja tudni überelni semmivel.

A bíróságot viszont nem érdekli, ha a gyermek cibálva van. Illetve a jogot nem. A gyermeket ingóságként kezelik, szinte szó szerint. Legalábbis nekem ez a meglátásom most. Remélem, változik.

Nálunk az apa pszichésen beteg nagyon, mégis nála lehet a gyerek. Az ideiglenes gyermekelhelyezésig. De hogy arra miért kell 1,5 évet várni????

2011. aug. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 kék kolibri válasza:
Mi a jelentősége az állandó lakcímnek a gyermekelhelyezés szempontjából?
2011. aug. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Én elváltam.Mind a 3 gyerekemet elhoztam.Itt is ragaszkodott apuka csak ne kelljen velük foglalkoznia mert az fárasztó.De hála istennek nem engedtem.A biróság nekem itélte a gyerekeket(mondjuk én ugysem engedtem volna a gyerekeket teljesen mndegy volt mit gondol egy idegen bíró).Ja azt hozzátenném,hogy mire a válást kimondták apuka vitt mindent(ház,bútor...)én csak a gyerekek és az én holmijaimat vittem el.Ma már ott tartunk,hogy ha szünetekben elviszi őket akkor sokat mondok.De nem is kiváncsi rájuk.Pedig én nem uszítom őket az apjuk ellen.Ugyhogy egyértelműen azt mondom:nem müködik és ilyen felállásban nem is fog.Ha szeretnél erről beszélni irj nyugodtan e-mailt.
2011. aug. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 fjord1977 válasza:
Mi így csináltuk 1 éven át...nem működött pokoli volt..a gyerekeknek az állandó alkalmazkodás.Pedig itt lakunk a szomszédos lépcsőházba.
2011. aug. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!