Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tegyek? Tényleg érdekelnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Tényleg érdekelnek a hozzászólások, tapasztalatok.

Figyelt kérdés
A kisfiunk kényszeres kézmosó lett az apai elvárásoktól, amit apa nem vesz tudomásul nem is érdekli nem kíván részt venni a "kezelésben". A gyökér probléma a túlzott apai elvárás és szigor vagy nem is tudom minek nevezzem ezt-pszichiáteri vélemény. Nem hajlandó elmenni a kicsivel egy alkalommal sem a gondozóba....közben apa természetesen engem is szapul a gyermek előtt. Mit csináljak???
2011. szept. 26. 20:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen be kell vonni az apját a kezelésbe. Próbálj határozottabban fellépni, ne hagyd, hogy még ezek után téged hibáztasson. Úgy látszik, veled se bánik jobban...
2011. szept. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom bevonni! Éppen ma voltam a kicsivel már legalább huszadjára és apával akarnának beszélni!!! Apa nem akar sőt, ma (mint mindig) meg sem kérdezte, hogy mi volt. Mintha semmi nem lenne. Közben gyógyszert (antidepresszánst stb.), akarnak már adni a kicsinek. Apa szerint nincs semmi probléma nekem kellene pszichológushoz mennem!
2011. szept. 26. 21:19
 3/14 Argloss ***** válasza:

Mostanában túl sok mindenre rámondják, hogy betegség. WC, kajálás, kutyázás-macskázás, séta, buszozás, földön kúszás-mászás, stb után érdemes kezet mosni... Mennyire kényszeres az a kényszeres???

Ha valamit kényszeresen csinálunk, akkor szorongunk. Azért szorongunk, mert apa és anya veszekszik, nem jól jönnek ki, haragszanak rám, különböznek az elvárásaik. Apának és anyának rendeznie kellene a kapcsolatát és közösen gyereket nevelni még akkor is, ha külön élnek. Nyilván könnyű azt mondani, hogy kettesben beszéld ezt meg apukával, de ezt kellene tenni.

2011. szept. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Atyagatya!Hány éves a kisfiatok??????



Nem szabad gyógyszereztetni...Hányszor most egy nap kezet?

Nem kell neki engedni,hogy annyit mossa,mert kényszerbetegség alakulhat ki,de ha időbe észreveszik,simán ki lehet kezelni gyógyszerek nélkül is!


Le kellene ülnöök hármasban beszélgetni,illetve kettesben is!Muszáj valahogy rávenni,hogy meghallgassa a problémáid...

2011. szept. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A pszichológusnak elmondtad, mennyire nem együttműködő a férjed? Nem lehetne, hogy ő hívja fel, és elmagyarázza neki, milyen fontos lenne, hogy bemenjen?
2011. szept. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A tisztaság mánia, igenis kényszerbetegség. Ha nem kezelik, később súlyosbodhat is. Szerintem, ha az apa nem akar részt venni a kezelésekben, akkor nem is fog. Sajnos, az anyának kell végigjárnia ezt az utat. Nem igazán derült ki a bevezetőből számomra, hogy elváltatok-e, de ha igen, akkor én a helyedben nem engedném, hogy a gyereket elvigye. Így megszűnik a forrás, ami miatt a kényszeres kézmosása kialakult. Talán idővel, és orvosi segítséggel javul majd a helyzet.
2011. szept. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Napi 20-30 x vagy többször mos kezet és tudom, hogy azért mert szorong és egyáltalán nem szeretném a gyógyszert. A pszichiáter pedig azt mondta, hogy akkor nem tud segíteni, ha apa nem megy be és a gyógyszert pedig én nem szeretném.
2011. szept. 27. 09:17
 8/14 anonim válasza:
100%
Én a helyedben elválnék. Ha egy apa igazán szereti a gyerekét, akkor nem így viselkedik. Semmibe vesz mindkettőtöket. Szerintem a picinek könnyebb lenne, ha nem lenne rajta ilyen nyomás állandóan.
2011. szept. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

10 éves korában öcsém is kényszeres kézmosó volt. Akármihez hozzáért, ment kezetmosni. Elfogyott napi 3 szappan is. Annyira kiszáradt a bőre a kézfején és a csuklóján, hogy teljesen kirepedezett, undorító volt hozzáérni, mint az elefántbőr...brrr.

Semmilyen szorongásról nem tudtunk, szépen kinőtte, de azalatt az egy év alatt egy hordónyi gyógyszeres hidratálót rákentünk (patikában receptre kevertet).


Szerintem próbálj a gyerekkel sokat beszélgetni, magyarázni a dolgokat, hogy ez nem szükséges. Ha az apuka meg ennyire vaskalapos és elzárkózó, egyszer, ha a gyerek nincs hallótávolságon belül, borítsd ki a bilit, hadd tudja meg hol lakik az atyaúristen. CSak azért, mert istenkomplexusa van, nincs joga tönkretenni a kisfiú lelkivilágát. Lehet meglepődne a változáson és felnyílna a szeme. Ha az én fiam lenne, a gyógyszert csak a legvégsőbb esetben engedném.

2011. szept. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szia! Én sajnos nem tudok tanácsot adni a probléma megoldását illetően, de olvastam, hogy az orvos gyógyszert szeretne felírni a fiadnak. Csakis a legeslegvégsőbb esetben engedd meg. Komolyan mondom! Nekem írtak fel 2éve kedélyjavítót, amire "nem lehet rászokni", "nem is fogom érezni, hogy bevettem", stb. jelmondatokkal. Hát szépen rászoktam, emellett, folyton álmos voltam és úgy viselkedtem (édesanyám mondta, nem én találtam ki), mint aki be van rúgva. Persze biztos nagyon jók ezek a bogyók másoknál, de én nem kockáztatnék a helyedben, pláne ha a kisfiadról van szó. Megfelelő segítséggel (sokat beszélgetsz vele, elviszed orvoshoz, aki tényleg megpróbálja kibeszéltetni a problémáit és nem telenyomja egy adag pirulával) valószínűleg túlteszi magát ezen. Persze jó lenne apuka segítsége is, de nem tudom megítélni, hogy mennyire lehet rá számítani ebben. Ez csak az én véleményem és nem szeretnék bántani senkit aki ilyen gyógyszert szed, vagy aki ilyet ír fel, csak gondoltam elmondom, hogy nem minden esetbe olyan ahogy azt elmondják.
2011. szept. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!