Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Milyen formátumokban fizethető...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen formátumokban fizethető a gyerektartás?

Figyelt kérdés
Férjem elvált, előző feleségétől van 2 gyermeke. Évek óta fizetjük a gyerektartást, de most a volt feleség azt vágta a fejéhez, hogy ne foglalkozzon a 2 gyerekkel, csak fizesse a pénzt. Kérdésem: megtehetem e, hogy a gyerekekre költjük a gyerektartás összegét, és azt számlákkal igazolom felé?
2011. szept. 29. 21:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
82%
Azért az anyukát sem kellene szentté avatni! Volt egy kollégám, elvált a feleségétől! Az anyuka a gyereket nem adta oda az apjának, apuka ellen nevelte, állandóan emeltette a gyerektartás összegét a bíróságon! A végén a bírónő felháborodva elzavarta az anyukát, hogy hány bőrt akar lehúzni még az apukáról!? Az ember bankban volt biztonsági őr, pluszban még a szabadnapjain állandóan fusizott! Anyuka meg tengett-lengett, nem volt a munka hőse! Anyuka hozzáállása is gusztustalan, szerintem! Sok nő visszaél azzal, hogy anyaközpontú a jogrendszerünk!
2011. szept. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
38%

Sok férfi is kihasználja hogy ha nincs bejelentet munkája akkor egy fillért nem kell fizetni.

Ebben a történetben is apuka megudszná a rensszeres fizetést, anyuka tiltaná a gyereket a mostoha meg magasról tesz rá hogy a gyerköcök lakhelyén be van e fizetve a rezsi.

Azért van a bíroság hogy senki ne változtasda a szabályokat kénye kedve szerint.

2011. szept. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
63%
Milyen gusztustalan emberek vagytok már.. Kérdező én megértelek, az az egyetlen módja, hogy biztos a gyerekekre menjen el a pénz és nem Anyucinak új műköröm vagy valami.. De ezt szerintem a gyámügynél kell megérdeklődnöd, ők biztosra megtudják mondani.
2011. szept. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
68%
Azért ne értsétek félre a törvényt sem! Az a szülő, akinél elhelyezték a gyereket (legtöbb esetben az anya), az természetben tartja el a gyereket. A különélő szülő pénzzel támogatja a gyermek szükségleteit. Tehát a villanyszámlát meg a fűtést ne a gyerektartásból fizessétek már. Ha egy ember egyedül él akkor is ugyanúgy fel kell kapcsolni a villanyt, mintha 2 vagy 3 gyerekkel él együtt. A fűtés is ilyen, ha egyedül laksz , akkor is fűtöd az egész lakást, ugyanúgy, mintha 3an laknátok! A különélő a következőkhöz járul hozzá a gyerektartással: iskolai étkeztetés, ruhavásárlás, bérlet, ha szükséges gyógyszer és egyébb gyermeki szükséglethez. De azt se felejtsük el, hogy aki neveli a gyermeket a gyerektartás mellett kap emelt családi pótlékot is! Hát fizesse abból a fűtést!
2011. okt. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Na igen. Mindig furcsállottam azokat az embereket, akik ismeretlenül is ítélkeznek egy másik ember felett, anélkül, hogy ismerné a részleteket és a körülményeket! Azoknak, akik jóindulattal és segítőkészen adtak információt, köszönöm. Akik pedig gusztustalanul ítélkeznek, azt üzenem, szégyellhetik magukat, irigy, megkeseredett emberek. További szép napot!
2011. okt. 1. 09:29
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem biztos, hogy a rezsi ugyanannyi lenne, a gyerek miatt jobban befűtenek, több villanyt is használnak. És azért az a 20 000 Ft- nem olyan sok, hogy egy anyuka abból dőzsöljön.Ő sokkal többet költ. Ez a természetbeni fizetés ok, ha a gyerek azt kapja, amire szüksége van, és ezt az anyával egyeztetni kell.
2011. okt. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

" Akik pedig gusztustalanul ítélkeznek, azt üzenem, szégyellhetik magukat, irigy, megkeseredett emberek."


Kedves te meg egyszerűen hül.e vagy. Miért lennék én megkeseredett ember, amikor rendben a feleségemmel felneveltük a 2 saját gyerekünket. Most élvezzük a 3 unokát, és látod mi megtehetjük, hogy természetben járulunk hozzá a gyerekneveléshez. És ezt is megbeszéljük a szülőkkel. Nem pedig rájuk erőltetünk 20 db. húsdarálót, mert nekünk abból sok van. Szerintem abba ne szólj bele, ami nem a te dolgod. Egyébként ez a második, sokadik házasságosdi is olyan, akár a kutya vacsorája. Az elhagyott gyerek szempontjából minden esetben. Látod magad is. Nem azt akarod adni, ami jár, hanem ami neked teszik.

2011. okt. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
84%

OFF

Az emelt családipótlék az 13.700.-/gyerek, vagyis 1000.- forinttal több, mint a sima. Na abból tényleg lehet fűtést fizetni.

A fűtés valóban ugyanannyi akkor is, ha egy ember él a lakásban, mintha 5, azzal a különbséggel, hogy ha pl szabályozható, akkor egy felnőtt bőven jól el lesz 18 fokban is, a gyereknek az meg édeskevés. És bizony, hogy több lesz a víz számla, a villanyszámla is, ha nem egyedül él valaki. A havi tizen-huszon ezer forintos gyerektartás nagy része elmegy a gyerek intézményi étkezésére és emellett otthon sem zsíroskenyeret kellene ennie. Persze az őt eltartó szülő teljes jövedelme menjen a gyerek és a saját költségeire, míg a különélő szülő max 20%-ot ad a jövedelméből. Valóban fair, valóban....

2011. okt. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Ki beszélt itt húsdarálóról? Honnan veszed, hogy mennyit fizetünk most havonta, azt mire költi az előző feleség, és honnan tudod, hogy mit szeretnék adni a gyerekek javára? Honnan tudod, hogy a második házasság milyen? Egyébként 15 éve tart és mi is nevelünk becsülettel 2 gyereket.... úgyhogy, ha én hül.e vagyok, akkor te is. Miért írsz kommentet, ha nem is vagy kíváncsi a háttérinfóra???? Vicc :))))
2011. okt. 2. 18:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!