Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szétmegy a családom, mit tegyek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szétmegy a családom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Elég bonyolult lesz amit most mondok ..

Szóval én anyukámmal soha nem voltam jóban,egyrészt,mert rossz tanuló vagyok a másik két testvérem viszont jó tanulók voltak,ezenkívűl,mert középső gyerek vagyok,azoknak ugye mindig nehezebb állítólag .. meg ezenkívűl nem is szeretett annyira,mint a másik két gyerekét( ezt kijelentésnek irom,mert így is van ) énis sok mindenről tehetek,hogy ez a kapcsolat idáig fajult,de anyám is .. Szóval most egy éve elköltöztem otthonról .. apám mondjuk nem akarta,de sok volt a balhé már otthon,úgyh belement .. azóta egy szót sem beszéltem anyámmal,se karácsony se semmi,hát elég nehéz volt,de sajnos ezvan .. nem is lenne miről beszélnünk,mert ő ugygondolja,hogy mindenről én tehetek,én viszont belátom,hogy ez a kettőnk hibája,és eleve egy anya nem viselkedhetne így.Namost a történetnek nincs vége.. tegnap feljött hozzám apám és bejelentette,hogy elköltözik otthonról 25 év házasság után,mert ő szerelmes lett egy másik nőbe ... hát még mindig nem hiszem el egyébként,hogy mi a k.rva any.ért kelett ezt tennie,már elnézést a trágár szavakért .. anyám azóta nemtud enni,teljesen tönkrevan .. apámból ezt soha nem néztem volna ki,hogy megteszi,mert jó házasságuk volt,meg az a mocskos k.rva is aki szétszed egy családot,és most nemtudom milegyen,apám aztmondja,majd kiderül,nagyon remélem,hogy meggondolja magát :S

bocs a regényért ...

22/F


2011. okt. 4. 09:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom , hogy a szüleid házassága zátonyra futott te nem tehetsz semmit.

De ha már így alakultak a dolgok. lehet hogy azt megtehetnéd, hogy ebben a nehéz helyzetben megpróbálod helyrehozni édesanyáddal a kapcsolatot, félre teszed a régi sérelmeket és kibékülsz vele. Lelkiekben támogatva őt.

2011. okt. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mit tegyél? Békülj ki anyukáddal. Hátha ez kárpótolja valamennyire abban, hogy most édesapádat is elveszíti.
2011. okt. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Miér gondolod úgy, hogy ha Te megteheted, hogy elmenekülsz anyud mellől szinte gyerekként, akkor ehhez apudnak nincs joga 25 év házasság után. Abból amit írtál nekem az jön, hogy anyud se szent, akit ilyen vérmesen kellene védened. Lehet, hogy apudnak rosszabb volt anyud mellett mint neked valaha is. Amúgy nem igen értem, hogy a leveled első felébe szídod anyudat, beszélni se vagy vele hajlandó még karácsonykor se, a levél második felébe meg véded és sajnálod. Szerintem mielőtt bármelyik szülőd felett is pálcát törnél, először is tisztázd magaddal a saját érzéseidet, mert a mostani hozzáállásoddal nem igen fogsz tudni reálisan tekinteni a történésekre.
2011. okt. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogy is kezdjem, mert nem szeretnélek bántani. Vannak olyan dolgok, amelyekben nem tudsz mit tenni. A családod nem szét fog menni, már szétment régen, hiszen te is elköltöztél már otthonról. Apukád ugyanezt teszi most, menekül otthonról, és ennek nem az oka az a bü..s k..va, hanem az eszköze. Ő csak az legutolsó pici lökés volt ahhoz, hogy megtegye. Nem jósolgatni akarok, de nagy valószínűséggel egy bizonyos idő után ott sem lesz rózsás a helyzet. Ma mindenhol azt sulykolják a fejekbe, hogy valósítsd meg önmagadat, arra összpontosíts, hogy neked legyen jó, szerezz meg magadnak mindent, tehát egyfajta önközpontúságra nevelnek. Ez a természet viszont nem fér össze sem a családi, sem a párkapcsolattal. Mindkét kapcsolat alapja az önmagamról való lemondás, és a másikra való odafigyelés. Na, ez nem működött nálatok sem, és emiatt nem hibáztathatod csak és kizárólagosan valamelyik felet. Ez társasjáték, ma ezt játssza háromnegyed Magyarország. Azt, hogy apád meggondolja magát - kétlem, de ha meggondolja is, nem megy vele semmire. Nem a kapcsolaton kell kezdeni a meggondolást, hanem önmagamban. Kell nekem valami? Semmi sincs ingyen! Itt a vételárat a lemondásommal lehet megfizetni, pénzzel nem. Ezt nem tudják sokan, azt hiszik, pénzzel minden megvehető. Nos, szeretetet, meghittséget, családot pénzzel nem lehet megvenni, ha valaki mégis megteszi, akkor kap egy nagy látszat dolgot, ami előbb utóbb kipukkan. Valami ilyesmi történt nálatok is, nem biztos, hogy a pénz játszott főszerepet, de kipukkant a lufi, mert mindenki megtartotta önmagát, és nem volt hajlandó belőle engedni.

Mit lehet tenni? Ha szembe akarsz nézni őszintén a tényekkel, akkor látnod kell, hogy csak rossz megoldás, még rosszabb, és legrosszabb megoldás létezik, jó nincs. Anyukád soha nem felejti el, ami történt, téged nem kárpótol semmi azok miatt, amit megéltél, apukád sem tud új életet kezdeni, mert az új élethez hozzátartozik a fiatalság, a fiatal évek is. Az meg nem jön vissza.


Neked mit javaslok? Legyen ez előtted hasznos példa, és úgy tervezd az életedet, hogy ne ilyen családod legyen, és ne kelljen otthagynod a párodat majd. Ne keseregj ezen, ez már így történt. Fel a fejjel, előtted az élet. Ha vigasztal, én is talpra tudtam állni, igaz, nagyon nehéz volt, de sikerült. Ami elmúlt, dobd a hátad mögé, és hajrá!

2011. okt. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Sajnálom ami történt. Amit tehetsz:

Papád: ha most ért bele az 50-55 éves korba = kapuzárás előtti pánik. Leélte az életét egy asszonnyal, előfordulhat, hogy a szexuális teljesítménye esetenként ott már nem mindig működött, ezért most örül, hogy "mégsem vele van a baj", mert mással viszont igen!

Beszélj vele, hogy te megérted, ha úgy érzi, hogy mennie kell, ahogy korábban téged sem tudtak volna visszatartani, most őt sem fogjátok. De tudjon róla, hogy ezt a kis kisiklást (ha a dolgok úgy alakulnak) valószínűleg a mama is meg fogja neki bocsátani.


Mamádnak: beszélj vele telefonon, mondd meg neki, hogy szereted és amiben tudsz, segítel neki. Próbáld meg "megmutatni" neki, (bármilyen nehéz is), hogy milyen az a szeretet, amit te is kapni szerettél volna tőle. Állj mellé, vígasztald: nem tart ez örökké, csak egy "kis" kilengés a papád részéről és ha elég erős, idővel vissza fog a papa menni stb. stb. Önts bele erőt!

A kezdeti időszakban hívd fel sűrűbben, ha nem ellenzi, keresd meg személyesen is, most lehetőségetek (!) van helyreállítanotok a kapcsolatotokat. Ne szalaszd el!


A többit pedig bízd az időre! Majd kialakul!

2011. okt. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

te azt hiszed,hogy a szüleid házassága jó volt, de biztos nem volt az, mert különben az apád nem nézett volna más nő után.

inkább örülj,hogy apád boldog lehet és segíts anyádnak átvészelni a dolgot. Talán még ő is találhat magának valakit.

2011. okt. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
22 évesen megérthetnéd a következőt. "az a mocskos k.rva is aki szétszed egy családot" Szerinted itt a legnagyobb hibás apád új nője? Örülj hogy nem pasija van. Abból amit leírtál apudnak sem lehetett valami rózsás az otthoni helyzete. Magyarul anyud egy házisárkány. Tehát ne a 3. félre tereld a hibát! Szétmennek és kész. Túl fogják élni. Anyud is. Szokj hozzá a gondolathoz, hogy a te szüleid is az elváltak táborát erősítik. Békülj ki anyuddal és jó éjszakát!
2011. okt. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
abszolut békülj ki anyuddal és szeressétek egymást
2011. okt. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Anyukáddal próbálj javítani a kapcsolaton, szinte mindenkivel meg lehet találni a hangot, bólogatni is lehet, akkor is, ha tudod, hogy nincs igaza... Apukádnak pedig a mai kor és sajnos a mai nők megengedik, hogy kidobja a szemétbe azt, aki 25 évig kitartott melette. Ha anyukád szomorú, nyilván nem egy tönkrement házasság volt azért az. Apád még talált egy vagy 10 évvel fiatalabbat, de arra nem gondol, hogy anyukád már egyedül marad. Ez a legnagyobb, legdivatosabb szemétség manapság, azért éreztesd vele, hogy nem sokra becsülöd.
2011. okt. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

nehéz de én is békülnék... tudom h nehéz az én határaimat is folyamatosan probálgatják.

másfelől, ott van helye 3.nak ahol valami nem stimmel. Ha rendben lenne a kapcsolatuk akkor nem jött volna az a nő. Ugyanakkor, ha te együtt lennél egy nővel de kiderül h nem akarod, mert működik vagy tudomis én akkor együtt maradnál vele?.....

2011. okt. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!