Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Megromlott a kapcsolatom a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megromlott a kapcsolatom a volt élettársammal, elköltöztem a gyerekkel, ő pedig bírósággal fenyegetőzik. Mik az esélyeim egy gyermek elhelyezési perben?

Figyelt kérdés

15 évet voltunk együtt, a lányunk most lesz 7 éves. Az "anyósomnál" éltünk, az ő lakásában, mert a volt párom nem akart sose elköltözni, mert neki kényelmes volt a 1,5 szobában. Két hónapja fogtam a lányomat, és elköltöztünk a testvéremhez, egy kertes házba, ahol a felső szint csak a mienk, nagyobb mint régen az egész lakás. A lányomat ugyanabba az oviba viszem, nem szakítottam el a barátaitól, és az apja akkor viszi el amikor csak akarja. Viszont néha megőrül, és fenyegetőzik azzal, hogy bíróságra megy, és biztos meg is kapja a gyereket. Ja és a bejelentett jövedelme havi bruttó 45 ezer forint. Van esélye arra hogyha tényleg perre viszi a dolgot elvehetik a gyereket tőlem?

Köszi előre is a segítséget.


2009. máj. 1. 13:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
100 %-os biztonsággal ezt megmondani nem lehet. Azonban jók az esélyeid, hiszen ugyanúgy családtagnál laksz, mint az apa. Kérdés, hogy mennyire stabil ez az otthon, meddig maradhattok ott a testvérednél. Amennyibben hosszútávon, akkor nincs komoly indok arra (még, ha egyébként mindketten alkalmasak vagytok is a nevelésre), hogy tőled elvéve az apának ítéljék a kislányotokat.
2009. máj. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jó lenne ha te mennél elöbb a biróságra,ha szétmentettek mindenképp el kell helyezniük a gyermeket hivatalosan is!az apának csak akkor itélik ha drogos vagy vagy stb.És kellene egy új "pár" hogy családban neveled stb.
2009. máj. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Egyetértek az előttem szólókkal: sosem lehet előre tudni (legfeljebb sejteni), hogyan alakul a gyerekelhelyezés, de így látatlanban - az általad felsorolt információk alapján - nem hinném, hogy az apánál helyezik el, vajon miért is tennék?

A pert tényleg jobb lenne neked előbb megindítanod. Ha pedig valóban biztosítod az apa számára a szinte korlátlan láthatást, az jó pont a perben.

2009. máj. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem vagyok ügyvéd, de az általad leírtak alapján szerintem képtelenség, hogy megnyerjen az apa egy ilyen pert! Ha csak rád nem bizonyít valami olyan dolgot, ami rossz anyaként tüntetne fel a Bíróságon... Majd minden esetben az anyánál hagyják a gyermeket, még akkor is, ha nem rendezettek az egzisztenciális viszonyok. Egy ilyen esetben, amikor az apa az anyjával él egy fedél alatt egy 1,5 szobás lakásban, miért lenne jobb helye ott egy iskoláskorú gyereknek, mint az anyjánál?!
2009. máj. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!