Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermektartásdíj ügyében mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermektartásdíj ügyében mit tehetek?

Figyelt kérdés

Férjemtől jó néhány éve elváltam, 2 gyermekünk után fizet gyerektartást rendszeresen. Most az új párjával közös gyerekük fog születni, és biztos, hogy kérni fogja a gyerektartásdíj csökkentését, hogy az új gyerekét is nevelni tudja. Minimálbért keres, én így is keveslem azt, amit most vonnak tőle. Attól, hogy fizet, kérhetem a gyermektartásdíj megelőlegezését? Én nem dolgozom, de az új nője igen, akkor neveljék abból a gyereket, ezt nem fogja figyelembe venni a bíróság?

És szerintetek 19 éves lányunk esetében joggal kér a volt férjem tőlem iskolalátogatási igazolást?


2010. márc. 22. 13:25
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
91%
Joggal kér iskolalátogatásit. Ha nem kap, akkor nem fogsz gyerektartás díjat kapni. Csak 18 éves koráig köteles fizetni, e kor felett már csak ha tanul s ezt igazolni is tudja. A gyerektatás összege várhatóan csökkenni fog, hisz születik egy másik gyerek akiről gondoskodnia is kell. Gyermektartásdíj megelőlegezését kitől kéred? Önkormányzattól, állambácsitól, vagy a volt férjedtől, s miért?
2010. márc. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
91%
Igen, jogosan kérheti, mert csak addig köteles fizetni 18 éves kor után, amíg tanul.
2010. márc. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
100%
Ha te nem dolgozol, akkor te hogy tudsz a gyerekek ellátásához hozzájárulni? És magadat miből tartod el?
2010. márc. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 A kérdező kommentje:
Amint kérni fogja a tartásdíj csökkentését, azonnal kérni fogok állam általi megelőlegezést, hogy egészítse ki az állam. Nekem nem elég, amit most fizet, pláne nem lesz elég amit majd az új gyerek után még le is csökkentet nekem. Arról én nem tehetek, hogy kedve szottyant az új élettársával is gyereket csinálni.
2010. márc. 22. 13:38
 5/62 anonim ***** válasza:
100%
Tudomásom szerint csak akkor kérhetnéd a gyermektartásdíj megelőlegezését, ha volt férjed nem fizetne rendszeresen. Ahhoz, hogy a volt férjed "új nője" mennyit keres, neked semmi közöd, pláne nem kéne megszabnod, hogy miből neveljék majd születendő gyermeküket. Feltételezem az "új nő" is szeretne legalább néhány hónapot otthon maradni a kisbabával, de még ha nem is így volna, neked ahhoz akkor sincs semmi közöd. Ha a volt férjed kérni fogja a gyermektartásdíj újbóli megállapítását, akkor a fizetésének max. 50 %-át állapítják meg, 3 gyermekre arányosan elosztva, hiszen akkor már 3 gyermeke lesz. Nem tudom, miért nem dolgozol, de ha munkaképes vagy, talán el kéne menned dolgozni, hogy kiegészítsd azt az összeget, amit volt férjed fizet a gyermekek után. Mivel a nagylány elmúlt 18 éves, csak akkor kell volt férjednek tovább fizetnie a gyermektartást, ha a lány tovább tanul és nem dolgozik. Szerintem reális, hogy erről kéri az igazolást. Szép napot!
2010. márc. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
100%
13:37!nekem is ez jutott eszembe egyből....
2010. márc. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
100%

"Én nem dolgozom, de az új nője igen, akkor neveljék abból a gyereket, "


Micsoda aljadék cigányhozzáállás. Mi közöd neked a másik keresetéhez? Mi alapon várod el, hogy a férjed ne tudjon beleszállni a 3. gyereke nevelésébe? Te mit szólnál ahhoz, ha lenne újra férjed, és annak a volt felesége így bánna veled?


Inkább keress munkát.

2010. márc. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 A kérdező kommentje:

Meghazudtolja a saját lányát azzal, hogy iskolai igazolást kér!

A vállásom után lett egy kapcsolatom, abból szültem egy kisfiút, és amíg a nagylányom is 18 év alatti volt, kaptam nagycsaládosként juttatásokat.

Most már mivel ő nagykorú, nem kapok annyit, ezért nem akarom hagyni hogy kevesebbet fizessen.

2010. márc. 22. 13:41
 9/62 anonim ***** válasza:
94%
De szép is lenne, ha az állam csak úgy kiegészítené a gyermektartásdíjat egy akkora összegre, amire az anyuka azt mondja, hogy neki így már elegendő... Ez most komoly?
2010. márc. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
83%
El kéne menni dolgozni és nem lenne ilyen probléma.Amúgy meg nagyon nem szeretem ezt a hozzáállást.Elváltatok örülj neki hogy kapsz valamit nem követelőzni kell.
2010. márc. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!