Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kedves Válaszolók! Mennyit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kedves Válaszolók! Mennyit tartotok irreális tartásdíjnak? Van olyan anyuka akinek megítéltek irreális akár 100. 000 ft-os tartásdíjat? Van olyan apuka akinek kb 100. 000 Ft-os tartásdíjat kell fizetnie kiskorú után?

Figyelt kérdés
2011. nov. 15. 10:24
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
85%
ez a fizetésétől függ. ha egymilliót keres, akkor jogos, nyilván ha minimálbért, akkor nem.
2011. nov. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm, Nem igazán hinném, hogy egy pl. 1 milliós fizetésnél 200.000 ftot megítélnének egy gyerekre...Azt már mindenki látná, hogy a gyerek szükségletét jóval meghaladná ez az összeg...

Érdekelnének közvetlen példák akik esetleg ismernek magas keresetű elvált apukákat, hogy az ők esetében, hogyan volt ez a dolog!

2011. nov. 15. 10:37
 3/40 anonim ***** válasza:
66%

Igaz,meghaladja a szükségleteit,de ha apukának van akkor a gyermekének miért ne lenne?számolgatná a pénzét a bankban,közben a gyerekének meg nem ad mindent amit akár megadhatna?!

A lényeg sztem az hogy a gyerek kapja és ne anyuka...

2011. nov. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
Igen az utolsó mondatban van a lényeg! Gyerek kapja és ne az anyuka!! Ezt hogy lehetne kiküszöbölni? Véleményem csak úgy, hogy apuka anyuka kezébe úgymond egy alap összeget ad csakis, de persze azon felül minden mást apuka fedez! Hisz az tényleg gyermekre fordítaná apuka. De persze ez lenne a gyakorlat. Én arra lennék kiváncsi hogy vajon a bíróság megítél-e 100.000-es nagyságú tartásdíjat?
2011. nov. 15. 10:45
 5/40 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem indokolt esetben megítélhet. Én nem vagyok elvált szülők gyereke, de pont mostanában számolgattam, hogy az iskolák és egyéb különórák, amire anno jártam, mai áron havi 100 ezret bőven elvinnének, és akkor nem esett szó pl. fellépőruhákról, jelentkezési díjakról, utazásról, ami szintén drága. Ja és persze a kaja, rezsi :D

Szóval ha egy szülőnek jó képességű gyereke van és szeretne mindent megadni neki, akkor simán elviszi azt a 150-200 ezret.

2011. nov. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
76%
A tartásdij megitélésénél figyelembe veszik, hogy a lehetöeség szerint gyereknek ne kelljen az eletmódján változtatni a válás miatt, tehát ilyen esetben (ha az apa igen jól keres), ne kelljen a megszokot életvitelen változtatni a válás miatt. Ezért jogos az ilyen extrém mértékü tartásdij, ha a gyerek(ek) ugyanis a válás elött drága különórákra jártak, márkás ruhákat használtak, esetleg privát iskoláka jártak, a válás miatt nem kerüljenek hártányosabb helyzetbe.
2011. nov. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
73%
A bíróság épp azért nem szokott ekkora összeget megítélni, mert ez már burkoltan asszonytartás lenne. Ettől persze még az apuka adhat többet, illetve elhalmozhatja a gyereket ajándékokkal, viheti külföldre nyaralni, de a bíróság nem kötelezi akkora összegre, hogy abból a gyereken túl bárki is megélhessen a családból.
2011. nov. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
Különórára észrevételem. a bírói gyakorlat ha jól tudom az, hogy a tartásdíj csupán az alap szükségleteket kell, hogy fedezze...Az már benne van egy jogszabályban, hogy apuka jogilag nem terhelhető azon felül tovább. Persze az apuka jó belátásán múlik, hogy azon felül mivel támogatja még a gyereket...Én itt most arra lennék kíváncsi hogy tételezzük fel, hogy ha nincs semmi különóra, nincs semmi különös kezelése,betegsége, gyógykezelése a gyereknek akkor mi lehet a helyzet?
2011. nov. 15. 10:55
 9/40 anonim ***** válasza:
50%

ez nem eldöntendő kérdés, a tartásdíj minden esetben az apuka hivatalos fizetésének x százaléka. ha 20ezerre jön ki akkor annyi, ha 100ezerre, akkor annyi. ez törvény, ezt a bíróságnak meg kell ítélnie. és a tartásdíj nem a gyereké, hanem az anyukáé, az más kérdés, hogy a gyerekre kéne költenie, de az összeggel teljes egészében az anya rendelkezik. tehát nem megtehető, hogy apa azt mondja 50ezret ad anyának a többit egy számlán gyűjti a gyereknek, mert ez tilos.

egyetemre járok még, ezért apa fizet utánam gyerektartást anyának. ám nemrégiben összevesztünk anyámmal, kidobott a lakásából, miegymás, így mondtam apának, hogy kapjam én a gyerektartást és megélek koleszban magam. addig nem adhatta nekem, amíg bírósági papírja nem volt arról, hogy már ő a hivatalos eltartóm. ez van, itt nem igazságossági alapon megy a dolog.

nyilván van, aki 15ezeret tud fizetni a gyereke után, ami nem sok, de ez van. van, aki sokat.

2011. nov. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
85%

Volt férjem elég szép tartásdíjat fizet nekem. Közel 200ezer forintot.

Nos, én azt a gyerekre költöm és nem magamra, mivel magamnak is mindent megtudok adni, amire szükségem van.

Ami fontos hónaponta megveszem, különórákat kifizetem, sportoláshoz a szükségeseket kifizetem/megveszem és a többit berakom a fiam bankszámlájára, amihez nekem és a volt férjemnek van hozzáférése. Igaz, a kedves volt-om csak akkor nyúlhat hozzá, ha esetleg meghaltam vagy cselekvőképtelen vagyok.

Nincs köztünk harag, egyszerűen úgy alakult, hogy nem lettünk örökké egymáshoz valók. Ettől függetlenül akkor látja a fiát, amikor akarja. Ünnepekkor pedig együtt a 'család'.

2011. nov. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!