Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Egy házasságban milyen indokok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy házasságban milyen indokokat találnátok arra hogy ne válás legyen a vége, és jól is érezzék magukat a házasok? (Próbáljatok meggyőzni)

Figyelt kérdés

Olyan pozitív dolgokra vagyok kíváncsi,ami a válással megszűnnének és hiányozhatnak is.

Erősen azon gondolkodom,hogy beadom a válási papírokat,de nem tudom igazán jól döntenék-e,pontosabban azt tudom hogy nyugodtabb lennék,de megéri-e?

Sajnos túl hamar összeházasodtunk a férjemmel,gyerek miatt főleg,bár annó a szerelem is nagy volt.Aztán múlt az idő és egyre több mindenben kezdtem alkalmazkodni hozzá,és ez a gond hogy úgy érzem már nem vagyok az mellette ,mint aki szeretnék,ami talán ha nem lennénk házasok és külön élnénk,nem így lenne.Ő is alkalmazkodott,de talán már későn,mert már nem tudta visszahozni azokat az érzéseket,a bizalmat,stb,amiket elvártam volna,ráadásul egy vmiben ami talán mind ennek az oka,nem tudott változtatni.

Én már nem hibáztatom,ő ilyen de nem tudom hogy magamat feladva elfogadjam továbbra is férjemnek is,vagy merjek önállóbb és sokkalinkább önmagam lenni,ezáltal boldogabb és kiegyensúlyozottabb.

Barátként és családtagként fontos maradna utána is.


2011. ápr. 29. 17:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kezdj új életet és SOK SIKERT!
2011. ápr. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Miért kell győzkődni téged, te magad megvászoltad hogy válni akarsz.
2011. ápr. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem fontos lenne leirnod, hogy mi az a dolog pontosan, amiben szeretted volna, hogy valtozzon, de nem tudott. Egy valas jol es rosszul is elsulhet, de a parod nem fog megvaltozni, ha o nem akarja es nem veszi a faradtsagot. Valoszinuleg ezek a dolgok mar nagyon a szemelyisegeben vannak, tehat nagy valtozast ne remelj. Mik azok a dolgok, amik miatt a valas foglalkoztat? Azert nem mindegy, hogy milyen kaliberu problemarol van szo...es miota vagytok hazasok?
2011. ápr. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Tegyél fel pár kérdést.

1. Számíthatsz-e rá?

2. Ha elváltok, akkor mi lesz? Mi az első gondolatod?

Az hogy találsz-e másikat? Mert ha igen, akkor váljatok el, másikat mindig lehet találni. Ha az az első gondolatod, hogy hiányozni fog, hogy szereted, akkor tegyél érte, hogy ne válás legyen a vége. A házasság egy szövetség, amiért hogy jó legyen, sokat kell tenni. Erre van egy vicc is: "Annyit veszekedek a feleségemmel, de váláson még nem gondolkodtam, de gyilkosságon..." :-)

Szóval emlékezz arra, hogy miért mentél hozzá, mit éreztél, ha nem jut eszedbe semmi, akkor sok sikert az új életedhez

2011. ápr. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
találsz majd valakit akibe szintugy beleszeretsz mint anno a férjedbe aztán rájössz h hát ez mégse igazán szerelem leszel 45-50 éves és akkor megint ujra akarod majd kezdeni?nem lehet mindenből kiszálni ha rossz probáld meg ugy alakitani h neked is jo legyen de közbe ne várd azt h férjed nagyon megváltozzon ügyelj arra h ne érezze h ő többet tesz a házasságotok egybentartásáért mint te. amugy érzésre lehetsz mondjuk 30-35 éves talán szerintem ha a tiszteled és becsülöd amit együtt elértetek és alapvetően nincs baj egymásal megvan a családi háttér gyerekek muinkahely baráti kör szerintem nem érdemes az egészet előröl kezdened ha csak ugy vagy vele h hát nemrossz ez de mi lett volna ha nem igy alakul, igy alakult ezt probáld minél jobban megélni
2011. ápr. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet mindenből kiszálni ha rossz,pedig tök könnyű,csak sokaknak kényelmesebb benne maradni,és megjátszani,félreb*szni.
2011. ápr. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
utolsónál a pont!
2011. ápr. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el az apróbetűs részt, hirtelen felindulásból az a válaszom, hogy egy szerelmi kapcsolat NEM ÉSZÉRVEK alapján működik.
2011. ápr. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy nem tudom milyen lenne nélküle,szeretem,de nem szerelemmel.belevagyok fáradva adolgok megbeszélésébe,amiknek ezredjére sincs eredményük,abba hogy könyörögni kell hétvégente hogy jöjjön haza és ne a testvéreivel vedeljen.Tudja hogy ez nem jó és hogy máshogy kellene,de mikor ott van,nem mondja azt hogy bocs,de a fiam és a feleségem vár.

Belefáradtam várni hogy mikor jön és könyörögni.

talán csak 1-2 hónap kellene nélküle,egy kis szünet,hogy eldöntsem mire is lenne szükségem.

egyébként abból a 30-35ből vonj le egy 10-est

Szerintem fiatal vagyok még az ilyesmikhez,hogy ilyen elkeseredett és lemondó,és főleg beletörődő legyek bármivel is.

Köszönöm a válaszokat,és sokat segítettek,mégha fáj is a felismerés

köszönöm

2011. ápr. 29. 18:22
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne egy feleségem és egy kisfiam, eszembe nem jutna nem velük tölteni a hétvégét. A gond ott kezdődik, hogy ezt nem neked kéne kérni, hanem evidenciának kéne lennie az ő számára. Így meg pláne, hogy te még külön kérted is.
2011. ápr. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!