Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Lehetséges, a bíróságtól...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetséges, a bíróságtól kérvényezni egy független orvos bevonását, hogy megállípítsa, hogy a gyermeknek valójában milyen egészségügyi problémái vannak?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy hívják az ilyen szakembereket, nem pszichológus bevonására értem, hanem egy olyan szekembert aki kvázi tetőtől talpig megvizsgálná a gyermeket, és feltárná az esetleges betegségeket, és annak kezelését?
2011. nov. 21. 11:36
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
23%
he??? elviszed a kölyköt ahhoz az orvoshoz, amelyikhez akarod és megtudod mi a baja a gyerekednek...a bíróságnak ehhez mi köze van?
2011. nov. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
amúgy igazságügyi orvosszakértőnek mondják, amire gondolsz, de egy válásnál nem értem miért lenne releváns, hogy a gyereknek mi a baja - pláne, hogy a gyerek saját orvosa sem adhat ki valótlan igazolást a gyerek állapotáról
2011. nov. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Szívesen elvinnénk mi is a gyermeket az orvoshoz, de sajnos nem kapjuk meg a Tb kártyáját a lurkónak. Értelemszerűen nem szeretnénk ugyanahoz a háziorvoshoz vinni, mert a háziorvos felől lehet érezni elfogultságot az édesanya felé..Sajnos a gyermek állítólag számos betegséggel rendelkezik, számos gyógykezelésre jár, gyermek sokszor sírva fakad hogy ő más mint a többi gyermek, közben pedig mi azt látjuk, hogy egy egészséges, mosolygós, korosztályával azonos szinten lévő gyermek...nagyon sajnáljuk őt, mert folyamatosan gyógyszereket kell beadni neki, amint nem kap meg valami gyógyszert, már megy a feljelentés, hogy veszélyeztetjük stb :(
2011. nov. 21. 12:04
 4/30 A kérdező kommentje:
Játszunk el a gondolattal, hogy mégis eltudnánk vinni egy orvoshoz, ahol esetlegesen kirajzolódna az, hogy nincs semmi baja a gyermeknek, semmi komoly főleg. Értelemszerűen az anyuka megtámadná ezt a véleményt, mondván biztos összebeszéltünk az orvossal(vélhetően magából indul ki, hisz ő ezt teszi) Éppen ezért gondoltunk arra, hogy a bíróság jelöljön ki egy független szakembert, akit nem ismer sem apuka sem anyuka, az orvos sem ismeri a résztvevőket, és így vizsgálja meg a gyermeket, és tárja fel, ha valóban van betegség...
2011. nov. 21. 12:07
 5/30 anonim ***** válasza:

jogiforum.hu


amúgy meg:

1. tb számát tudod a gyereknek, felügyeleti jogod is van, 2 perc alatt kiállítanak egy tb kártyát a gyereknek az oepnél

2. bemész a háziorvoshoz és részletes tájékoztatást kérsz a gyereked betegségéről, gyógyszerezéséről, sőt a a leletei másolatát is köteles neked odaadni, mivel felügyeleti joggal rendelkezel

2011. nov. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
amúgy milyen állítólagos vagy nem állítólagos betegségei vannak? milyen gyógyszereket szed?
2011. nov. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, és utolsó előtti válaszoló. Köszönöm a segítséget. Bármennyire is hihetetlennek hangzik, de nem tudjuk a tb számát,mert nem kapjuk meg a kártyát anyukától. Van a gyermeknek ilyen kártyája de nem adja oda nekünk! Vélhetően így kiállítani sem tudunk másikat, hisz a rendszerben látszódna hogy van a gyermeknek már ilyen kártyája...A háziorvosának a nevét tudjuk, de tartunk attól, hogy elfogult az anyukával szemben, és így nem azt a tájékoztatást kapnánk amit ilyenkor illene...Egyébként tényleg köteles lenne kiadni az összes leletet, papírokat stb? Ez fontos információ. köszönjük. Úgy fogalmazok, hogy tetőtől talpig van betegsége a gyermeknek, anyuka jóformán értelmi fogyatékosnak nevezi a saját gyermekét, gerincproblémái is vannak állítólag, meg csípő problémái, meg bőrproblémái stb. Egyébként meg egy jóeszű, egészséges, kis gyermeket látunk mi, az égvilágon nincs semmi baja...aggódunk, hogy nem ártunk-e azzal többet, ha valóban beadjuk a gyógyszereket? Ezért tettem fel a kérdést.
2011. nov. 21. 13:28
 8/30 anonim ***** válasza:
Hú ez elég durva! Én laikus vagyok, csak azt tudom leírni amit én csinálnék a helyedben! Elmennék a gyámügyhöz és kikérném a véleményüket! Ők tuti tudnak érdemben tanácsot adni! A háziorvos meg szerintem is köteles információval szolgálni, ha elmész a gyerekkel vagy igazolod hogy az édesapja vagy. Te is szülő vagy, miért ne adhatna információt? És tőle elkérheted a gyerek taj-számát is! Hiába van meg papíron, ha nálad van esetleg a lakcímkártyája is (vagy a gyereknél), mikor orvoshoz vinnéd, meg kell vizsgálniuk! Nálunk is volt így hogy rohantunk a sürgősségire és nem volt taj kártya csak lakcím, de mivel jártunk már ott, így elég volt. Remélem segítettem! Írd meg mi volt, érdekel és aggódom! sok sikert!
2011. nov. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Ha a válás során a bíróság jogilag az anyukánál helyezte el a gyermeket, akkor sajnos CSAK a bírósághoz tudtok fordulni, mivel az apukának nincs felügyeleti joga, csak láthatási joga. A láthatási jog pedig kevés az ilyen esetek intézéséhez, mert ha nincs felügyeleti jog, akkor valóban nem köteles sem az orvos, sem például az iskola információt kiadni. Sőt orvoshoz is csak sürgősségi esetebne lehet elvinni. Sajnos egy szülőnek nincs semmihez joga a saját gyerekével, ha csak láthatási joga van. Tudom miről beszélek, mert sajnos átéltük mi is.
2011. nov. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Nyugodtan menj be az OEP-hez. Elég ha azt mondod, hogy elveszett a TB kártya, kiállítják az újat. Bár arra kérdezz rá, hogy kell-e bármilyen egyéb papír hozzá, vagy elég a te személyid. Amikor nálad van a gyerek, nem kapod meg a Tb kártyáját is? Mi van, ha be kell vinned az ügyeletre?

Úgy érzem, nálatok nem az orvosi probláma a fő baj, hanem az, hogy nem tudjátok normálisan kezelni a válásotokat.

Nem hiszem, hogy épeszű ember betegnek kiáltaná ki az amúgy egészséges gyerekét. És hát sok olyan betegség is van, ami nem igazán látható. De tény, hogy van egy olyan elmeállapot (nem emlékszem a nevére), ahol az anya attól érzi nélkülözhetetlennek magát, és váltja ki mások sajnálatát, hogy megbetegíti a gyereket, aztán hordja orvostól orvosig.

Mivel ez nagyon ritka, én a helyedben nem orvosszakértőn gondolkodnék, hanem a kommunikáció erősítésén. Esetleg més a gyámügyön kérheted, hogy tegyék lehetővé, hogy belenézz a gyerek orvosi papírjaiba. Azt meg nem hiszem, hogy a háziorvos olyan diagnózist merne leírni, ami nem áll fenn.

2011. nov. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!