Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Lehetséges, a bíróságtól...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetséges, a bíróságtól kérvényezni egy független orvos bevonását, hogy megállípítsa, hogy a gyermeknek valójában milyen egészségügyi problémái vannak?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy hívják az ilyen szakembereket, nem pszichológus bevonására értem, hanem egy olyan szekembert aki kvázi tetőtől talpig megvizsgálná a gyermeket, és feltárná az esetleges betegségeket, és annak kezelését?
2011. nov. 21. 11:36
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Ez egy nagyon jó kérdés! :( Mi is erre vagyunk kiváncsiak, mi lesz így a gyerekekkel. mi jelen pillanatban annyit tehetünk, hogy abban a kis időben amit nálunk vannak, azt harmónikusan, kiegyensúlyozottan töltjük el, csak nehéz, mikor az első 20 percet azzal kell kezdeni, hogy megmaygarázni gyermeknek, hogy mi az amit hallott otthon, és mi belőle az igazság..:( így indul az első 20 percünk!
2011. nov. 21. 14:04
 22/30 A kérdező kommentje:
leleteket anyukától sosem kapunk, csak számlákat hogy ennyi meg annyi kéne...Köszönöm a segítséget mindejéppen érdeklődni fogunk akkor a háziorvosnál és kötelező lesz akkor válaszolnia...hát kiváncsian várjuk a fejleményeket...de mint már említettem a háziorvostól nem várunk túl sok jót, elfogult lesz úgyis...
2011. nov. 21. 14:07
 23/30 anonim ***** válasza:
Menj be a TB-hez, mondd meg, hogy elhagytátok, vigyél születési a.k.kivonatot, és 10 perc múlva meglesz. Én is így voltam múltkor, senki sem kérdezte, kié a felügy. jog, stb.
2011. nov. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Sajnos, ha valakinek láthatási joga van, az általában azt jelenti, hogy NINCS felügyeleti joga. Igaz egyelőre ez az eset még nem itt tart, de azért ezt nem árt tudni.
2011. nov. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
én úgy tudom, hogy ha a bíróság valamelyik szülőnek ítéli jogerősen a gyermeket a másik szülőnek bizonyos esetekben nem szünetel a felügyeleti joga tehát közösen kell meghozniuk bizonyos döntéseket pl. név változtatás, lakóhely kijelölése, iskola kijelölése, életpálya kijelölése stb. azért ez elég bíztatóan hangzik...nem? vgy naiv vagyok? :)
2011. nov. 21. 14:34
 26/30 anonim ***** válasza:
Igen, a láthatási joggal rendelkező szülőnek esetenként (ezek például azok, amiket írtál) "vétó" joga van. Javaslom, hogy olvasgassátok a családjogi törvényt (1952. évi IV. törvény), bár jobb lenne, ha ügyvéddel konzultánátok.
2011. nov. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
0%
A háziorvos nem állít ki hamis diagnózist, ír elő gyógyszeres kezelést,hogy valakinek a volt férjével kiszúrjon! Nem lehet, hogy veletek van a probléma? Ha az orvos és anya állítja hogy beteg, az apa meg, hogy biztos nem, mert akkor többet kell fizetni, én megkérdőjelezem, ki is alkalmas a gyerek nevelésére. Te meg az új nő vagy? Akkor gratula, miattad válnak, miattad "elmebeteg" az anyuka, lesz az a gyerekből, ami. Nem lenne pofám itt sajnálni a szegény gyereket, akinek az életét tönkreraktam...(ha nagyszülő, akkor nyilván bocs)
2011. nov. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Te jó ég mennyire megkeseredett ember lehetsz!! :( szomorú ezt hallani. Végig zongorázod a magad kis elméletét, de azért a végén bocsánatot kérsz ha én egy nagyi vagyok!! :) Válaszra sem méltatom ezt. Semmit nem tudsz, de úgy vélem nem te vagy a megfelelő ember ahhoz, hogy megértessem veled az álláspontomat. Gondolkozz el azon, hogy ki a rossz, ki csinál valamit nagyon rosszul akkor mikor egy 8 éves gyermek bepisil, bekakil... És jelzem a több időt nyilván nem apukával tölti gyermek...vagy így is apuka a hibás nyilván abban a 2 és fél napban igaz? Természetesen nem várok választ tőled.
2011. nov. 22. 14:57
 29/30 anonim ***** válasza:
0%

kedves nagyi - az apuka ugyanolyan hibás, mint az anyuka, mert nem képes két felnőtt ember, akik valaha szerették egymást, normálisan leülni és megbeszélni a dolgaikat + a gyerek érdekét szem előtt tartani, ehelyett szét akarják cseszni a másik életét...csak a bökkenő, hogy ebben egy gyerek megy tönkre


6* leírtam kb, hogy a háziorvos mindkét szülőt köteles tájékoztatni és nem hiszem el, hogy egy 8 éves gyerek taj számát nem tudja az apja (ha meg nem tudja, akkor érdekes egy apuka lehet) - de te csak a kifogásokat kerested itt, minden javaslatra - mindenesetre egy utolsó javaslat: elég elviselhetetlen anyós lehetsz/lehettél, most legyen eszed és a válásból maradj ki, mert ha nem a fiad fog meggyűlölni, akkor az unokád!!!!

2011. nov. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Látom nehéz értelmezni a magyar nyelvet...egy szóval nem mondtam, hogy én a nagyszülő vagyok...olvasd újra el a válaszomat, csupán csak megismételtem amit írtál...Ha alaposan elolvastad volna a válaszomat láthatnád, hogy megköszöntem a segítségeket, és azok alapján fogok cselekedni. Ennyi. A célt elértem, feltettem 1 kérdést, jöttek rá segítő - hasznos - válaszok, a többit majd intézem. Részemről lezártnak tekintem a kérdést. Minden jót!
2011. nov. 22. 20:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!