Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Lehetséges, a bíróságtól...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetséges, a bíróságtól kérvényezni egy független orvos bevonását, hogy megállípítsa, hogy a gyermeknek valójában milyen egészségügyi problémái vannak?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy hívják az ilyen szakembereket, nem pszichológus bevonására értem, hanem egy olyan szekembert aki kvázi tetőtől talpig megvizsgálná a gyermeket, és feltárná az esetleges betegségeket, és annak kezelését?
2011. nov. 21. 11:36
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó köszönöm az aggódást :) a válóper már folyamatban van, elég sok mindenben anyukát lekeveri a bíróság, nem hisznek már neki, azt sem amit kérdez az anyuka...gyámügyet nem kellett bevonni eddig, hisz mindenben a bíróság dönt...már többször jeleztük ezt a fajta aggályainkat a bíróságon, de mivel még nem tart ott a folyamat, így ezért nem történik különösebb változás e téren. nyilván a bíróságokon is van egy forgatókönyv hogy mi után mi következik...valahol azt olavstam, hogy ha a bíróság hivatalból nem rendel ki szakembert, akkor magánúton lehet kérvényezni ennek ára kb. 60.000 ft. Legvégső esetben kifizetjük ezt az öszeget, hogy utána járjunk a dolgoknak!
2011. nov. 21. 13:43
 12/30 anonim ***** válasza:
Hahó, emberek! Ne tanácsoljunk már olyat, amit nem tehet. Igen bemehet nyugodtan az OEP-hez, majd nyugodtan ki is jöhet onnan. Sajnos ma Magyarországon ez a jog. Mi is voltunk benn és elhajtottak, mert nem a miénk a gyerek felügyeleti joga. Ne bíztassuk olyanra, amiért anyuka feljelentheti. Mert sajnos feljelentheti, ha elviszi az orvoshoz úgy, hogy az nem sürgősségi eset. Sajnos ez tényleg így van. :(
2011. nov. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
Mivel még nem zárult le a válásuk, nyugodtan viheti orvoshoz, és kikérheti a tb kártyáját is.
2011. nov. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Időközben írtál...

Ezek szerint még jogilag nincs egyikőtöknél sem elhelyezve a gyerek? Akkor viszont mindkettőtök felügyeleti joga él. Ebben az esetben kikérheted a TAJ kártyáját és elviheted orvoshoz. Szerintem kérjétek a bíróságtól az ideiglenes gyermekelhelyezést.

2011. nov. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
valóban én is hallottam egy ilyen betegségről...talán münchen szindróma a neve!! igen valóban az anya attól érzi magát fontosnak, hogy orvostól orvosig jár, elsírja ott a bánatát, hopgy milyen beteg szegény gyermek, és csakis ő az aki megtudja gyógyítani stb..ennek van súlyosabb fajtája amikor már szándékosan teszi beteggé a gyermeket (pl.mérgezés) Nincs még jogerős bírói végzés a gyermekelhelyezésről...mindkét szülő szeretné a gyermeket! Valóban igaza van az egyik válaszolónak, sajnos több probléma is van amit anyuka képtelen feldolgozni, és gyermekeket használja fel apuka ellen :( A betegségek is csak azért kellenek, hogy még több pénzt követelhessen apukától, mondván hogy milyen sok gyógyszer kell, meg kezelés stb.
2011. nov. 21. 13:49
 16/30 A kérdező kommentje:
igen nincs még jogerős elhelyezés...egyik válaszoló írta, hogy ép elméjű anyuka direkt nem teszi beteggé a gyermeket...ott van a kulcsszó! Épelméjű...e téren erős aggályaink vannak anyuka részéről...éppen ezért következik hamarosan a pszichológiai vizsgálat mindenkire kiterjesztve. ezért kérdeztem azt, hogy nem a mentális orvosi segítségre értettem a kérdést, hanem hogy ez esetben lehetne e egy olyan orvost is bevonni,aki viszont a fizikai betegségeket tárná fel...
2011. nov. 21. 13:52
 17/30 anonim ***** válasza:

Ha az egész betegesdi a magasabb tartásdíjért megy, akkor a bíróságon is felvetheted, hogy szerinted nem is annyira beteg az a gyerek. De mi van, ha mégis? Azzal meg magadnak ártasz.

Biztosan nem tudjátok kulturáltan megoldani a válást? Nem is csak miattatok, hanem a gyerek érdekében is ez lenne a legjobb megoldás.

2011. nov. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
sajnos nem lehet, hiába akar az egyik fél kultúráltan megállapodni, ha az egyik fél passzív, akkor lehetetlen az egész. apuka többszázezres tartásdíjat felajánlott már, nem fogadta el anyuka, mondván még többet akar...bíróságra is ment ahol elhajtották őt többször is...ez az amit képtelen feldolgozni, és vélhetően az idegei rámentek :(
2011. nov. 21. 13:57
 19/30 anonim ***** válasza:
Szomorú ezt olvasni:( Mi lesz így a gyerkőccel?
2011. nov. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

ha még el sem váltatok, akkor mi a probléma? a felügyeleti jog meg a válás után is meg fog illetni, csak nem nálad lesz elhelyezve a gyerek (bár akár azt is kérhetnéd)

nem mellesleg ha más nem a munkáltatódnál meg van a kölyök taj száma, mert minden szarhoz elkérik (családi adózás, gyerektartás, iskolakezdési támogatás, mikulás csomag, húsvéti csomag, stb)


szóval az oep ki fog neked állítani másik taj kártyát, ha kéred


az orvos meg nem tagadhatja meg, hogy a felügyeleti joggal rendelkező szülőt tájékoztassa, ha megteszi, akkor a kamaránál és a betegjogi képviselőnél kell panaszt tenni


nem mellesleg anyuci sem tagadhatja meg, hogy megnézd a gyerek leleteit, sőt elvileg azonnal meg kéne mutassa neked ;)

2011. nov. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!