Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan tudom megmenteni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudom megmenteni a pénzemet váláskor a léhűtő férjem elől?

Figyelt kérdés
Vagyonmegosztási per lesz, kb. egy éve adtuk be a válást, akkor szűnt meg az életközösség. A férjem egy léhűtő alak, nem dolgozik, csak a nyakamon élt. Nekem viszont vannak megtakarításaim, aminek most akarja a felét. Mit tehetek, hogy az általam nehezen összekuporgatott bankbetétek felét ne tudja elvinni? Tudom, hogy törvényesen járna neki, de ha megkapná, pillanatok alatt elinná, és én dolgoztam meg érte. Ötletekre lenne szükségem, hogy mit mondhatok a bíróságon, amivel megmaradhatna.
2011. nov. 29. 09:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%
Semmit. Amit a házasság alatt szereztetek,az közös. A vagyon és az adósság is.
2011. nov. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%
Ha a házasság alatti bevételedből gyűjtötted, akkor úgy tudom, igényt tarthat rá. Kivéve ha tudod bizonyítani, hogy olyan forrásból származik, ami csak téged illet meg, de a fizetésből gyűjtött pénz nem ilyen a legjobb tudásom szerint. Miért nem fordulsz ügyvédhez? Ő jobban tudna segíteni.
2011. nov. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
91%
Megértelek. Ez a különbség a jogos és az igazságos között. A törvény jogot szolgáltat, de igazságot nem mindig. Férjed mindről tud? A házasság alatt tetted félre, vagy előtte is megvolt? Illetve az együttélés alatt, vagy utána?
2011. nov. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem vedd ki a bankból. Szüntesd meg a számlát és mond azt hogy elköltötted. A pénzt meg add oda megőrzésre egy megbízható személynek. Amíg lezajlik a vagyonmegosztás. Vagy ha van gyerek, akkor a nevére kötöd le.
2011. nov. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Andizsuzsi ***** válasza:
Szerintem is az a legjobb, ha kiveszed. Bizonyítsa be, hogy még megvan a pénz. Gyerek nevére szerintem nem jó betenni, mert a gyerek vagyonához nem nyúlhatsz annak nagykorúságáig azt hiszem. De tényleg a legjobb ezt ügyvéddel megbeszélni, ők ismerik a kiskapukat.
2011. nov. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
91%
Vedd ki, és "ajándékozd" anyukádnak. Vagy ha van idő, apránként vedd ki, hogy feléltétek.(Csak ha tényleg léhűtő, és elinná, máskülönben ez nagy sz.métség, emberként próbálj viselkedni váláskor is, bár én aztán tudom, hogy van amikor nem lehet....)
2011. nov. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Tud róla sajnos. Kb. kétmillióról van szó. Már kivettem, de nem jó hogy azt mondom, hogy elköltöttem, mert akkor nem tudom leverni rajta a kocsijának hitelét, amit a vagyonközösség megszűnése után én fizettem ki egyedül, mert ha nem tettem volna BAR listára kerülök én is miatta.

A pénz nem a fizetésemből volt, kiadtam albérletbe a lakásomat, meg egyéb nem igazolható jövedelemből. De úgy tudom, hogy nem számít, mert a magánvagyonom jövedelme is közös. És sajnos folyamatosan keletkezett, tehát még azt sem mondhatom, hogy kaptam kölcsön valakitől. Ezért lenne szükségem ötletekre.

2011. nov. 29. 09:47
 8/23 anonim ***** válasza:
33%
Ha a férjed tud a számládról,akkor nem veheted ki,mert az bűncselekmény.
2011. nov. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
70%
Akkor egy jó ügyvédet kell keresni.
2011. nov. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Kondor Judit ***** válasza:
100%
Milyen szenyaság,hogy mindent felezni kell még akkor is ha egy munkanélküli léhűtő ember,ezen a kormánynak változtatni kéne.
2011. nov. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!