Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elvált szülők, kik nem vagytok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvált szülők, kik nem vagytok jóban az exetekkel, ti is szeretnétek néha ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Anya vagyok, nemsokára 3 éves a gyermekem. 21 hónapos volt a szakításkor (nem voltunk házasok). Csúnya szétválás volt, sok vitával, agresszióval, fenyegetésekkel, egymás becsmérlésével, sok sírással. Pár hónapig gyűlöltük egymást, aztán elült a vihar. Azóta nem bántjuk egymást, de szinte egymáshoz sem szólunk, már egy éve. Úgy szeretném néha csak úgy felhívni, és megkérdezni: hahó, mi újság veled? Annak idején mondtam is neki, hogy legyünk barátok, de ő visszautasította. Igaz, akkor még a haragos időszakban voltunk. És mostmár egy éve úgy bebetonozódott köztünk a csönd, hogy nem tudom, hogy törjem meg, ha egyáltalán érdemes. Nem mintha újra akarnám kezdeni, ez soha meg se fordulna a fejemben, és félek is tőle, hogy ő ezt hinné. Vagy talán azt gondolná, hogy pénzt akarok (a lakásban hagyott milliókért cserébe nem kértem gyerektartást). De fő problémám, hogy érzelmileg roppant kiszolgáltatottnak érezném magam, ha kimutatnám, hogy a történtek ellenére én jó szívvel vagyok iránta. Most kimért, hűvösen illedelmes, érzelemmentes a viselkedésem vele szemben, ha a láthatásokra kerül sor, és ez jó, mert semmivel nem tudna megbántani, még ha akarna sem, és a múlt sem tud feldúlni. Pedig szívem szerint melegszívű és kedves szeretnék lenni, de akkor érzelmileg védtelen lennék, ha újra a lelkembe taposni támadna kedve, és a múlt is újra felsajogna egy-egy friss vágása nyomán.

Nálatok, akik gyermekkel váltatok/szakítottatok, hogy alakultak a dolgok a szétválás után? Nem hiányzik néha, hogy jóban legyetek?


2011. dec. 13. 20:02
 1/2 anonim ***** válasza:
ÉN elvált szülők gyermekeként írok neked. Mindenképp próbáljatok egy normális, ha nem is baráti viszonyt kialakítani. Az Én szüleim a válásuk óta nem beszéltek egy szót sem egymással (9 éve) és mindig mindent rajtam keresztül intéznek. Már felnőttem így annyira nem súlyos, de volt idő, mikor úgy éreztem beleőrülök...
2011. dec. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem nem hiányzik a kedvesség exem részéről, pedig mi nem haraggal váltunk el. Mondjuk nálunk ment a rámbeszélés minden szinten, baromság baromság hátán. 4 évig mosakodott, és gyártotta a miérteket a válásra, mert nem értette senki. Ezekre én nem reagáltam, nem érdekel mit beszél, de valahogy a társaságára nem vágyok.

Ő a múlt, és annyi ember van, aki ténylegesen megérdemli a kedvességet.

A gyerekeket is én viszem, ha azt akarom hogy találkozzanakl. Szánalmon kívül nem érzek mást iránta.

2011. dec. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!