Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Megmenthetetlenül tönkre ment...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megmenthetetlenül tönkre ment a kapcsolatom a férjemmel. Miért ragaszkodom mégis hozzá és félek lépni? Megszokás volna?

Figyelt kérdés

Igen, tudom hogy "ne minket kérdezz hanem magadat".

Az érdekel, hogy éreztetek már ilyet? Van egy kétéves gyerekünk, lehet azért ragaszkodom. Hosszú ideje csak élünk egymás mellett mint a szomszédok, semmi de semmi értelme az együttélésnek. Változni sem fog a dolog, már nem is akarjuk. Mégsem tudok még elszakadni. Ez csak idő kérdése és el tudok távolodni, vagy csak a megszokás, mert a rossz is hiányzik egy idő után?

Nem értem magam, mi tart vissza, miért nem vagyok képes összepakolni és lépni. Mindnekinek jobb lenne így. Megcsalás, bizalmatlanság, csúnya beszéd, közös dolgok, közös programok hiánya, totális elhidegülés, hónapok óta egy puszi sincs köztünk, csak a hivatalos beszéd, az is a kislányunk miatt.


2012. jan. 25. 15:22
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Hogy fogod majd a fejed 28 év múlva, hogy a lányod ugyanazt a hibát követi el, mint te, és te látod, de ő nem!

Anyád hogyan csinálta? Apád milyen ember?

2012. jan. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
a szüleim mintaházasságban élnek, csodálatos szülők és nagyon szép gyerekkorom volt
2012. jan. 29. 09:37
 13/22 anonim ***** válasza:
53%

Hogyan kezelik a konfliktusaikat? Ki viseli a nadrágot? Anyádnak miben van szava?

Hogyan mutatják ki az érzelmeiket egymásnak?

Mit tesznek meg egymásért, mi látszik ebből?


Gondolom, hogy szívesen követnéd a példájukat, és lenne olyan szép családod, mint nekik. A furcsa az, hogy mintha nem tudnád, hogy hogyan tedd ezt.


Első kérdés: sikerült téged rendesen elengedniük, utadra bocsátaniuk? Nem vagy még mindig a kislányuk? A testvéreid hogy vannak ezzel?


2.: Tudod, hogy mitől működik jól a szüleid házassága? Te miért nem teszed azt? Vagy ha nem rajtad múlik, akkor miért nem hagyod ott a férjed?

Beszélgettél arról anyáddal, hogy ő hogyan kezelte a helyzeteket apáddal, pl. szülés után, érzelmi hullámvölgyekben, stb.?

2012. jan. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
szüleim házassága harmonikus, van amiben apum szava a mérvadó és van hogy anyumé. a konfliktus helyzeteket ők úgy kezelik, hogy amelyik hibázott az bocsánatot kér és kedveskedik a másiknak. maximálisan utamra vagyok bocsátva, mind érzelmileg, mind anyagilag és erkölcsileg. nem vagyok tutyimutyi, döntésképtelen jellem. a párom sosem kezdeményez semmiben, sem békülésben, sem kommunikációban sem testi kapcsolatokban. csak akkor van előrelépés, ha azt én teszem meg. viszont nem bújik hozzám és nem ér hozzám testileg. és ennek nincs köze a szüleim egymáshoz viszonyulásának illetőleg az én utamra bocsátásnak. belefáradtam hogy csak én görcsölök azon, hogyan fordulhatna jobbá a kapcsolatunk. elfáradtam és már nincs kedvem sem harcolni de tenni sem érte, mert látom hogy ő csak ül széttett lábbal és sajnálkozik és a hibáim látja erények nélkül. és képtelen tenni azért amit szeretne.
2012. jan. 30. 13:19
 15/22 anonim ***** válasza:

Állj fel és nézz bele a tükörbe!Mit látsz?!


Egy megtört,szomorú szemű megvetett asszonyt?!Igen?!Akkor nézz bele jobban a tükörbe!Igen ott bújkál valami...egy szikra,a régi önképedről,amikor még boldog voltál,amikor még küzdöttél,hogy az élet szebb legyen,amikor még fontosak voltak a mindennapok megélése,kiélése,amikor még képes voltál rácsodálkozni a világra mint egy kisgyerek...igen,akkor még boldog voltál,és hitted hogy az élet szép...és most mi van?!Csak állsz és nézed ezt a szomorú arcot,és sajnálod magad,hogy neked miért kell így élned.NEM KELL!Ezt te választod minden egyes nap amikor felkelsz a párod mellett,és te választod minden este amikor lefekszel mellé.Csapj az asztalra és kiabáld ki magadból hogy: NEM AKAROK TOVÁBB ÍGY ÉLNI,BOLDOG AKAROK LENNI,SZERETNI AKAROK,HOGY SZERETNI TUDJANAK!


Anyagilag független vagy?!Igen?!Akkor mi tart vissza,de még az sem kifogás ha nem...mindent meglehet oldani,tudom a mai világban minden egyre nehezebb,de ez ne legyen kifogás.Félsz,hogy mi lesz utána,hogy Ő utána mi lesz?!Mi lenne,mennek tovább a napok,csak azok a napok nyugodtabbak lesznek,szebbek lesznek...és egy idő után mikor felkelsz,és újra belenézel a tükörbe újra azt a nőt fogod látni lángoló szemekkel,aki szeret élni,aki tud mosolyogni,és aki képes újra a boldogságra.


A gyermeked miatt ne aggódj,sok gyermek felnőtt már elvált szülők gyermekeként,mégis kiegyensúlyozott felnőttek váltak belőlük.

Ő nem attól lesz boldogtalan,ha a szülei szétmennek,ő attól lesz boldogtalan,ha olyan környezetben nő fel,ahol a bosszúság,és keserűség levegője terjeng.Ne tedd tönkre a gyermeked lelkét azzal,hogy látnia kell nap mint nap,hogy az a normális ha anya sír,és kiabál apával,apa meg csak mosolyog anyára,és nem csinál semmit.


Szedd össze magad,tedd meg azt a lépést,csak azt az egyet,és miután az megvolt,hidd el a lábad már önmagától fogja a következőket megtenni...és miután az első lépések hatalmas súllyal,nehézségekkel nehezednek majd rád,érezni fogod,hogy minden egyes lépéssel egyre könnyebbnek fogod érezni a lábaidat,amik csak visznek-visznek új életed felé.És akkor ha idáig eljutottál,leülhetsz,és nyugodtan kijelentheted,hogy : IGEN,KÉPES VOLTAM RÁ,ÉS MINT A KISBABÁK A JÁRÁST,ÉN IS MEGTANULOM ÚJRA ÉLVEZNI AZ ÉLETEMET,ÉS MEGTANULOK ÚJRA SZÍVBŐL SZERETNI,HOGY ENGEM SZERETHESSENEK!


Remélem megértetted a mondandómat,próbáltam kicsit mesélősen elmondani,hogy jobban átérezhesd amit mondani akarok Neked!


Sok sikert,és kitartást kívánok,ha szívesen beszélgetnél,priviben megtalálsz.

2012. febr. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Jelentem, már egyáltalán nem félek lépni! Csak lenne már munkám!!!
2012. márc. 13. 15:01
 17/22 anonim ***** válasza:

Ennek örülök!

És lesz munkád is...csak pozitívan állj hozzá a dolgokhoz,és ne hagyd hogy bármi megtántorítson a céltól.


Sok sikert az új életedhez!

2012. márc. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Amikor már minden érzés kihalt, és minden szál elszakadt, akkor lépni kell, hogy megmaradjon az önértékelésed. Ne egy savanyú áldozat legyél, hanem bátor. Főleg, ha van háttered, aki átsegít a változtatáson (szüleid)
2012. márc. 14. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Már csak 1 hónap a költözésig! :)
2012. ápr. 30. 23:40
 20/22 anonim ***** válasza:
Még ha csak az elhidegülés lenne, azt mondanám, hogy próbáljatok javítani, változtatni, de így, hogy megcsalás is volt, szerintem tényleg felejtős. Ilyen kis gyereket különösebben nem viselne meg egy válás, pláne ha az apja utána is látogatná, részt venne az életében.
2012. máj. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!