Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szétmegyünk a párommal, ebben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szétmegyünk a párommal, ebben az esetben menyi lehet a gyermektartás díja?

Figyelt kérdés

Békésen megyünk szét, nem lehúzni akarom, ő ajánlotta fel, hogy nézzünk utána, mert ki szeretnénk kerülni a jogi utat.

Nem voltunk házasok, csak egyikünk sem tudja mi lenne a reális összeg, ami jogilag is helytálló lehet.

Az ő fizetése kb 350ezer forint nettón.

Vagy mi az, ami alapján meg lehet ítélni?

Egy gyermekünk van.



2012. jan. 31. 11:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
68%

5. vagyok

azt megint lefelejtetted, hogy a gyerek idő és energia ráfordítás, ezzel nem számolsz?

anyuka kevesebbet tud dolgozni, hiszen bölcsi, oviba kell menni a gyerekért, nem lehet mellette este 7-ig dolgozni. egy gyerekkel törődni kell, gondozni. Szerintem igenis megérdemli az anyuka a pénzt.

Gondolom, te apuka legalábbis férfi vagy, mert fogalmad sincs, hogy napi 24-ben mennyi türelemre, tanításra, gondoskodásra van szüksége egy gyereknek.

Egyébként, igen mi megtehetjük és a két gyerekre istentelen sokat költünk, de itt nem ez volt a kérdés.

Nem létszükség a bicikli, de a finommotorikus fejlődéshez kell, meglátja a másik gyereket kell, szóval szerintem te nem tudod, hogy hogyan működnek ezek a dolgok.

2012. febr. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
50%

Nagyon tévedsz, van egy lányom, napi 4 órában dolgozom, és mellette egyetemre járok, vezetem a háztartást, néha a férjem magánvállalkozásába is be kell segítenem.


Ja, és a lányom nem bölcsis, mert nem vették fel, magunk között van megoldva, ami plusz energia.


De ha szétmennénk a férjemmel, akkor sem akarnám lehúzni 70 ezer forinttal.

2012. febr. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Látod, különbözőek vagyunk. Én nem lehúznám, hanem a gyerekeim érdekeit nézném.

Tegyen akkor megtakarítási számlára félre, amihez csak 18 évesen nyúlhat.

Én gyeden vagyok, 35 éves, közgazdász. és a jövőt soha nem lehet tudni, majdha esetleg már nem lesznek annyira jóba, és valami gigszer beüt, akkor a gyerekem éhezzen?

Neeeeem.

De írtam, különbözőek vagyunk, mást gondolunk erről.

2012. febr. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de azért ne vesszetek össze! :)

Én is úgy gondolom, hogy 50 ezer forint havonta még nem a világ, mivel neki még így is 280-300ezer körül(átlag 350ezer, néha rosszabb, néha jobb)

Sajnos én nemrég utasítottam vissza egy olyan állást, ami a szakmám, jó fizetéssel, mert nem tudok korán bejárni a melóba, nem tudom olyan korán a lányom leadni az oviba.

Most megint van egy kilátásban, ami jó is lenne, de sajnos nem fizet olyan jól, így azzal a pénzzel ott lennénk, amit a visszautasított helyen kaptam volna.

Mi is albérletben lakunk, bár szerintem így anyukámhoz fogunk fogunk költözni egy darabig, amíg nem rendeződnek a dolgok, utána kisebb lakásba.

Most nem kötekedni akarok én sem, de szerintem akkor van sokba a gyermek, ha nem ésszerűen vásárolunk neki.

Megszületik akkor persze, kellenek kiságy, babkocsi, pelusok, stb, de amikor nő, akkor meg a ruha, vagy az oviköltségek, de szerintem az iskoláig a születésén kívül hatalmas kiadások nincsenek..

Legalábbis én most így látom.

De persze azért is szeretném az 50 ezret, mert ő megteheti, nem nekem, hanem a lányomnak lesz akkor jobb élete.

Ha 20-at adna is jó lenne, csak ő él mint marci hevesen egyedül a lakásában, nekünk meg nagy segítség lenne minden fillér..

2012. febr. 4. 12:43
 15/15 A kérdező kommentje:
Ja, 3 éves múlt a lányom.
2012. febr. 4. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!