Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tehet egy elkeseredett apuka?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehet egy elkeseredett apuka?

Figyelt kérdés

Párom gyermeke 10 éves. Sajnos a válóper a mai napig tart még, bár már kezdünk kifelé menni belőle, de nagyon elhúzódik. Az utóbbi pár hónapban nagyon csúnya dolgok történtek a volt feleség részéről. A legszomorúbb az, hogy ezeket a dolgokat a gyermek előtt teszi meg az anyuka. A gyermek lelki beteg lett, nem akar hazamenni az anyukához. Vasárnaponként elkezd hányni. Látványosan romlik a kedélyállapota a gyerkőcnek, folyamatosan az órát kérdezi, számolja vissza az időt, hogy mennyit maradhat még az apukánál. Kérdésem, hogy mit tehetnénk ilyen esetben? Annyira szeretnénk segíteni a gyermeknek, de ha az egyik fél erre nem hajlandó, akkor sajnos nem tudunk mit teni. Pénteki nap és a szombati nap nagyon jól telik, sok izgalmas közös programot csinálunk, de a vasárnap sajnos már nagyon szomorú mindenkinek.

Páromat és engem nyugodtan bánthat az édesanyuka. Már megszoktuk, mi felnőtt emberek vagyunk, ezeken könnyebben áttudunk lépni, de egy gyermek lelkivilágában hatalmas rombolást tud végezni, ezért érdekel bennünket, hogy mit lehetne tenni.


Elkerülvén a félreértéseket és a lepontozásokat segítséget kérek tőletek, nem pedig kioktatást.(Biztos te voltál aki elvette apukát anyukától) Ilyen és ehhez hasonló válaszokkal nem leszek közelebb a megoldáshoz. Köszönöm.


2012. febr. 13. 11:00
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
9-es igen tudom, hogy lehet nálunk ugyanúgy a gyermek míg nincs jogerős végzés, de párom úgy érzi, hogy a lehető legbiztosabbra szeretne menni.. Tehát nem szeretné kitenni egy esetleges ide oda költözésnek. A legvégső döntést várjuk ki.
2012. febr. 13. 11:50
 12/23 anonim ***** válasza:
83%

Se a gyámhivatalosok, sem a bíróság nem hülye.

Anyuka bármilyen szerepet játszhat, le fog bukni, főleg, ha úgy viselkedik a tárgyalásokon, ahogy leírtad.

És kérjétek a gyerekelhelyezés kérdésében a döntést, legalább ideiglenesen, soron kívül.

2012. febr. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
72%
Azt hittem, hogy te vag az apuka, és , nem értettem, kié a gyerek, de már világos, SZÓVAL NEM ÉRTEM, HOGY MIÉRT PONTOZTÁTOK LE A KÉRDÉSEM!
2012. febr. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
én nem pontoztam le, én eddig mindenkiét felpontoztam aki válaszolt.
2012. febr. 13. 12:26
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

ma 12:18

nyugi..engem is lepontoztak,pedig én csak tanácsot adtam..

2012. febr. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
46%
Te el sem gondolkodsz azon, miért"őrült" bele a válásba az anyuka?! Őt nem akarod megkérdezni, mi van? Struccpolitika.Bizony, "apu"igencsak csúnya dolgot művelhetett, vigyázz csak vele. Gondolom, apuka otthagyta a semmiben, most anyuka megzakkant,lehet szidni,és megpróbálni elvenni a gyerket is. Könnyű ám 2 hetente 2-3 nap vigyorogni, főleg, amíg ki nem buknak apuka "jó" tulajdonságai is, és nálatok is jönnek a bajok...Anyukát beszéljétek rá pszihológusra, akkor a gyerek maradhat. Te már anyja helyett anyja nem leszel, az anyának ez az egy gyerek van, ti majd csináltok, ha kell. Az anyákat nem kellene tönkretenni, és akkor ezek a szegény gyerekek sem járnának így. Én tudom, ebben vagyok, az én férjem is lelépett, itthagyott a gyerekekkel, és bizony a depresszió, nyomor,kilátástalanság lassan tönkretesz, és velem együtt a gyerekeket is. Az a baj itt, hogy sokan nem tekintik tabunak a családapákat, pedig ha azok otthagyják a családot, abba nem csak az ex fog tönkremenni!
2012. febr. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Utolsó, sajnálom, hogy így jártál, látszik, hogy nagyon megkeseredtél.

De ne általánosíts, nem úgy van az, hogy mindig anyuka a szegény, és apuka a szemét.

Mellesleg a gyereket meg ne áldozzuk már fel azért, mert "szegény anyuka nehogy egyedül maradjon, neki csak a gyerek van". Ahogy mondtad, akár ő is "csinálhat" magának még egyet, ha annyira akar. (De utálom ezt a kifejezést a gyerekkel kapcsolatban!)

Amennyiben a kérdésben foglalt helyzetleírás helytálló, annak a gyereknek igenis apukánál a helye!

2012. febr. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

16-os ezek szerint te csak csinálsz gyereket igaz? Én inkább szeretném tervezni, és szeretettel várni a babát, de hát nem vagyunk egyformák! Sajnálom azt a "megcsinált" gyermekedet.


Egyetértek 17-essel. Te amúgy valami látó vagy? Láttad, hogy nálunk/náluk hogy történtek az események? Szuper, majd privátban megkereslek, hogy áruld már el a jövőnket is légy oly kedves.


Kérdésedre, hogy miért őrült bele asszony? Hát szerintem abba, hogy párom nem tudta elnézni neki az éveken át tartó, több férfival létesítő viszonyait. (tudom, párom a hibás, én sem értem miért nem lehet egy ilyet megbocsátani.)


Vagy talán abba őrülhetett még bele, hogy párom 110ezer ft-ot adott volna önként tartásdíjnak a gyermek után? Csak sajnos anyuka 170.000 Ft-ot követelt, így párom ügyvédhez fordult és most hivatalosan, végzés szerint "mindössze csak" 60.000 ftot kap. (Tudom megint párom a hibás.) Hát igen a mohóságba, kapzsiságba bele lehet őrülni.


Vagy talán még abba őrülhetett bele, hogy akármennyire trükközik, akár mennyire szeretné, hogy párom gyermeke ne szeresse az apukát, a gyerek annál jobban szereti az apukát.


Már már magam sem értem, hogy hogyan szerethetek egy ilyen embert, talán el is fogom őt hagyni! tényleg milyen galád egy ember az én párom! --> Remélem érezted 16-os a cinizmust a hangomban.


Egy kicsivel boldogabb életet kívánok neked, mint amit most élhetsz.

Többieknek köszönöm a segítséget, támogatást. A fejleményeket megírom majd szívesen.

2012. febr. 14. 09:27
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj a gyermek osztályfőnokével.Ha ő is látja a változást a gyermeken,kérheti a pszichologusi kivizsgálást.S te kimaradsz belőle.
2012. márc. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 vincennes ***** válasza:
27%

hat, ha az apuka 110 ezer forit tartasdijat adott volna magatol, akkor azert gondolom jol keres !


Erdekes, hogy te sem egy csepeli vasmunkas gyermekes apukat neztel ki magadnak... Szep is a szerelem !

2012. nov. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!