Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Azok az élettársak, ahol már...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azok az élettársak, ahol már van gyerek, "maguk intézik" a válásukat?

Figyelt kérdés
Élettársi kapcsolatban élek. 1 közös gyermekünk van.
2012. febr. 24. 01:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Mármint hogy nem indítanak gyermekelhelyezési pert, hanem megegyeznek maguk?
2012. febr. 24. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha nem tudnak szépen,csendben "elválni",akkor igen.

Szerintem jobb,ha van gyermekelhelyezési per,mert a későbbi konfliktusok elkerülését el lehet kerülni,azzal a papírral amit ott adnak.Rajt lesz a láthatás és a gyerektartási megállapítása is.

Szóval szerintem sokkal jobb ha van róla bírósági papír.Akár a bíró előtt is tehetnek egyezséget,hivatalosan.Akkor előbb lezárul a per.Az egyezségről kapott papíron is rajt lesz minden.

2012. febr. 24. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%

2-nek

Szerintem nagyon rossz tapasztalataid lehetnek ez ügyben, már mert többször olvastam hasonló választ, hogy nagyon fontos a birósági papir.

Én az ellenkezőjét állitom. Ha külön tudtok válni úgy hogy jó viszony maradjon kettőtök között, akkor egy hivatalos papir kieröltetése csak ront a helyzeten. Mindig a gyerek érdeke a legfontosabb, és ha ebben meg tudtok egyezni, akkor teljesen feleslegesnek tartom a birósági papirt.

2012. febr. 24. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy maguk intézik a válást? Élettársaknak nem kell elválni! Igazából mit szeretnél? Ki intézné a dolgaidat, ha nem Te?
2012. febr. 24. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hivatalos válóperre nincs szükség, viszont a gyerektartásról meg a láthatásról célszerü közjegyzönél megállapodást irni.

A gyerektartást mindig átutalással célszerü fizetni.


Ezek azért ajánlottak, mert ha jelenleg meg is tudtok egyezni mindenben, késöbb még jöhet olyan helyzet, hogy valamelyik fél nem tartja be a továbbiakban ezt. Pl. új partner, aki befolyásolja, hogy "nehogy ennyit fizess, kevesebb is elég, igy nekünk nem marad semmi", vagy a masik oldalról, hogy "kérj hivatalosan gyerektartást, fél évet megitélnek visszamenöleg plusszban, ha kézbe fizetett, akkor úgysem tudja bizonyitani".

Sajnos elég sok ilyet lehet hallani, jobb elöre mindent lepapirozni.


A vagyonmegosztásban ha megegyeztek, akkor azzal nincs többé gond.

2012. febr. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A harmadiknak üzenek: elvileg igazad van, ha most meg tudnak egyezni, az jó dolog, de papir nélkül mégsem célszerü, mert idövel megváltozhat valamelyik fél álláspontja, és akkor a másik van bajban.


Ez természetesen nem jelenti azt, hogy ha a papiron kéthetenkénti láthatás van, akkor ennél GYAKRABBAN nem lehet ott a gyerek, hanem ez a MINIMUM, amire joga van a másiknak.

2012. febr. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én 20 éve élettársi viszonyban éltem 2 gyerekkel.nem jött össze a kapcsolat,így teljes barátsággal szét mentünk.Nem voltunk házasok,így válóper nem volt.A közösen szerzett vagyont becsületesen elosztottuk egymás között.A gyerekek nálam maradtak,az apjuk akkor jöhetett értük amikor akart.Amikor nagyobbak lettek,és menni akartak az apjukhoz hétvégén akkor mehettek.Sosem gördítettem akadályokat az gyerekek és apjuk közé.Volt,hogy az egész nyári szünetet az apjukkal töltötték.A gyerektartás összegében mi megegyeztünk,és mindig fizetett.Amikor magasabb lett a fizetése,megemelte a tartásdíj összegét is.Amikor kevesebb lett,akkor csökkentette.De mindig előre megbeszéltük.A gyerekeim bár tanulnak még,de már kész felnőttek.Ma is jó barátságban vagyok az apjukkal,és ma is szívesen mennek hozzá..

Kedves kérdező.Ha ti is ugyanilyen barátságban vagytok,ha ti is tudtok egymással normálisan beszélni,és mindig a gyerekek érdeke a fontos,akkor nem kell semmiféle bíróság,gyermekelhelyezési per.Nem minden férfi vagy nő változik meg..

De ha már 1 dologban nem tudtok megegyezni,akkor nincs arról szó,hogy "közös megegyezés" akkor kérni kell a gyermekelhelyezést,és a vele járó egyéb dolgokat.

2012. febr. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos hozzászólásokat. Kedves 4-es: persze, h magam intézem a magam válását, de kiket érdemes/nem érdemes jogilag bevonnom a dologba? Erre vonatkozott a kérdésem.


Kedves 7es: bárcsak ilyen "rendben" és "szépen" történne nálunk is a dolog. Gratulálok!


Kedves 5ös: szted, mi a különbség, ha kjö-nél vagy ha bíróságnál intézzük a dolgot? a kjö papírja is "azonnal végrehajtható". Nekem elég lenne a kjö is.

2012. febr. 25. 23:20
 9/10 anonim ***** válasza:

Az 5. vagyok; ha jól tudom, a közjegyzö papirja csak megállapodás, ha nem fizetne a másik, akkor pert kell idnitani a betartására, a birósági papir az határozat, aminek alapján azonnal lehet feljelentést tenni, ha nem fizet.

A biróságokon mindenhol van ingyenes panasznap, ott meg tudod kérdezni, hogy most mi az érvényes. De ha még úgy van, mint pár éve, akkor a biróságnál is csak egy meghallgatás illetve tárgyalás kell, ott megirják a határozatot, ha egyetértetek mindketten.

2012. febr. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, kedves 5ös!
2012. febr. 27. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!