Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elvált férjem néha elmarad...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvált férjem néha elmarad egy-egy havi tartásdíjjal. Visszamenőleg hány hónapra követelhetem tőle? Van ennek egyáltalán határideje? / hónap vagy ilyesmi? Érdemes ezzel gyámhatósághoz, vagy bírósághoz fordulnom?

Figyelt kérdés

2012. febr. 27. 13:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha nem fizet, akkor indithatsz pert, ebben az esetben 6 hónapra visszamenöleg lehet kérni.
2012. febr. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
6 hónapra. Bírósághoz kell fordulni, vagy végrehajtóhoz.
2012. febr. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
de minimum 3 hónap nem fizetés után foglalkoznak vele csak a bíróságon..
2012. febr. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha tudod a munkahelyének nevét és cimét,irásban kérd a bíroságot,hogy a gyermektartást tiltsák le s fizujából,mert nem rendszeresen fizeti.Meg kell adni a pontos adatokat,és nagyon rövid idő alatt intézik,őt meg sem kérdezik hogy mi a szitu,de persze ez csak akkor müködik,ha biróságilag már meg van itélve a gyerektartás fizetése.
2012. febr. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hány gyerek van? Mennyi gyerektartást fizet?
2012. febr. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
23%

És azt megírnád, hogy miért marad el néha egy egy tartásdíjjal? Mert ez is fontos információ.


Köszi!

2012. febr. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
10%

14.52. miért fontos hogy miért marad el a tartás dij,a gyereknek nem lehet azt mondani,ma nem eszel mert apádnak gondja van-.

A tartás dij kötelesség,ott nincs kifogás hogy ezért meg azért nem tudok fizetni,

De egy rendes apa nem keress kibuvót,ha komolyan venné,már jelezte volna az anya felé,de akkor is segitséget kérne és lehet kapna is esetleg hogy a gyerekek meg kapják ami jár nekik.

2012. febr. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%

Azért fontos, mert lehet pl. hogy kirúgták az állásából és azért nem tudja fizetni, vagy mert a volt felesége ugyebár maradt a lakásban és neki az albérletre megy el a pénze. Ha csöves lesz sem fog tudni többet fizetni. Hiába toporzékol a bíróságon.


Azért minden oldalról körül kell járnia témát, nem lehet csak egyoldalúan nézni, még akkor sem ha nektek nem tetszik. A tartásdíj kötelesség, de ha nincs mit behajtani apukán, akkor hiába morog, akkor is ennie kell a gyereknek. Lehet követelőzni meg minden, de azért nem árt más alternatív megoldásokat is keresni.


Nem tudom miért ment tönkre a kapcsolat, nem is érdekel, de azért annyi minimális empátia akkor is van bennem, hogy ilyen helyzetben megkérdezném előbb apukát, mi a probléma, mert nekem sem lesz jobb ha még jobban aláteszek, a gyerek sem lakik jól a bosszúval. Azért kérdeztem.


Gondolom, vagy legalább is remélem, hogy a kérdező is tudja már a miértjét és ésszerű magyarázata van arra, hogy miért akarja behajtatni rajta. Erre lennék én kíváncsi.


Ha nincs ésszerű magyarázat akkor az elég szomorú.

2012. febr. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát jellemző.


Válasz nincs csak lepontozás. Ezek vagytok Ti.

2012. febr. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

nekem az a furcsa hogy azt írja a kérdező, hogy 1-1 hónappal néha elmarad. Akkor miért több hónapot akar visszamenőleg követelni?


pl. decemberit kifizette, januárit nem, de a februárit megint igen. akkor miért is kéne pl. 6 hónapra visszamenőleg követelni? követeljed azt a kimaradt hónapot. de természetesen nem látok bele a történetbe, de nekem ez megütötte a szemem.

2012. febr. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!