Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A párom kisfia után mennyi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom kisfia után mennyi gyerektartásra kötelezheti a bíróság a páromat? A kisfiú anyja állandóan hozzánk passzolja le a gyereket, mondván, hogy a hétvége neki KELL, + hétköznap is elég gyakori az éjszakai kimaradása.

Figyelt kérdés
Egy 30 napos hónapból kb.10-13 napot/éjszakát tölt velünk a gyerek.Még hivatalosan nem váltak el, de a párom havi 50. 000, -ot fizet az "exének". Így mi sem tudjuk a mindennapi életünket élni, de persze arról hallani sem akar, hogy a kisfiút nálunk helyezzék el. Ilyen mértékű megosztásnál is köteles gyerektartást fizetni? Nagyon el vagyok keseredve, mert az exe úgy használja ki a páromat ahogy lehet. Várom a mielőbbi hozzászólásokat, kérem valaki segítsen! Van erre valami jogszabály?
2009. jún. 8. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

Szia!

Egy gyermek után max a párod fizujának 20%-a, ha fizujának 20%-a 50ezer akkor ok, de akkor jól is keres... szóval sok az az 50 ezer egy gyermek után- szerintem (én is a te helyzetedben lévő lány vagyok...)

De nálunk a távolság miatt a gyermek nem tud ennyi időt tölteni, még az anno bíróság által megszabott sem teljesül szerintem... na mindegy, ez már más történet.

De szerintem, a párodnak a bíróságon ezt mindenképp fel kéne hoznia, páromnál úgy volt, hogy két hetente hétvégén láthatást szabott meg a bíróság - így 20%-a a fizunak.

De nálatok ez több így szerintem e 20% mérséklését kérjétek, ha az anyával nem tudtok megegyezni értelmesen, mert vagy megegyeznek havi összegben, vagy ez a % van.

Remélem jót írtam, és segítettem, s remélem még kapsz segítséget.

2009. jún. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Bárcsak én is 50 ezret kaphatnék a fiam után!! Tényleg jól írták. A fizetés 20%-a vagy ha nincs bejelentett munkaviszonya(azt ,hogy feketén mennyit keres azzal a bíróságon nem foglalkoznak)A minimálbér 20%-a vonható le gyerektartási díjként.A láthatást is megszokták adni,de mi evvel nem foglalkoztunk,mert apa és fia nagyon szeretik egymást,és mi rábíztuk a gyerekre..Szerintem jobban jártok,ha kéritek a bíróságon,hogy szabják ki a gyerektartásdíjat(ezt lehet akkor is ha nincsenek elválva).De ha elválnának,és a bíró megszabja a gyermek láthatási idejét,és nem akarjátok,hogy a gyermek mindig veletek legyen,lehet hivatkozni az anyukánál a bírói határozattal...Egyébként a kisgyermeket sajnálom nagyon mert úgy jön le az egész,hogy ti se akarjátok,hogy mindig veletek legyen,és az anyuka sem...(ha nem így van ,akkor harcoljatok azért,hogy nálatok legyen végleg ha már az anyja nem foglalkozik vele)
2009. jún. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Hu, hat neked nagyo rendes parod van! Jol is fizet, es sokat van nalatok a gyerek!

Ugy szokott altalaban lenni a lathatas, hogy minden 2. hetvegen az apanal van a gyerek a honapban. Penteken du.apa megy a gyerekert az oviba, es vasarnap este 7-kor hozza vissza. Az unnepeknel elso nap itt, masodik nap apanal, vagy forditva, ovi szunetekben (oszi, tavaszi, husveti, nyari szunet...stb. )felet apanal tolti a gyerek.

Szerintem az ex tulsagosan is kihasznal benneteket!

A penzrol mar irtak a tobbiek, de gondolom van mibol fizetni ennyi gyerektartast. Az is kulonben rengeteg igy, hogy a gyerek nalatok is van sokat.

2009. jún. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem hagyjatok mindent így, későbbiekben a gyerek akar majd ott lenni nálatok, és titeket fog jobban szeretni. Anyuci meg maj fizeti x év múlva a tartásdíjat. Hány éves a gyerek?
2009. jún. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ez a nő így ebben a formában valóban kihasznál benneteket.Az viszont jó,hogy a gyerek ilyen sok időt tölthet veletek.Kérjen a párod közös felügyeleti jogot jobban jártok mert így változnak az anyagiak is.Habár ez biztos nem tetszene anyukának,de nem baj.Ha az anya nem tesz félre a gyereknek az 50 ezerből,akkor tuti nem költi rá mind.Ha a párod a fiának szánja azt a pénzt,akkor tegyétek el Ti neki,az a biztos.Próbáljatok meg ne ellenségeskedni,mert az csak a gyereknek a legrosszabb.Ne mondjatok előtte semmi rosszat az anyjára,így is biztos megviseli a szülei válása.Próbáljon meg a párod kulturáltan válni,már ha lehet.Gondolom,hogy mindkét részről vannak sérelmek,de emiatt ne a gyereknek kelljen szenvednie.Te már ezek szerint képben voltál mint szerető,azért gondolj bele a feleség helyzetébe is mert nem könnyű bármi miatt is alakult így.Ne hagyjátok kihasználni sem magatokat,de a gyerek ne szenvedjen hiányt semmiben arra figyeljetek.És nem utolsó sorban a kis lelkére kellene nagyon figyelni.
2009. jún. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
50%

Nálunk is így van, igazából nekem jó ha ott van,bár én nem is kérek gyerektartást.tartsa meg magának...Nekem azóta van egy férjem,és 3 gyerekem,így nagyon sűrűn ott van a lányom,ami teljesen korrekt...apja megvesz neki mindent,amikor ott van nála,akkor egész nap ráfigyel.itthon ez nem lenne megoldható,mivel azért 4 gyerek...De a legkisebb fiam szerencsére már elmúlt 2 éves,így lassan megyek vissza a cégünkhöz...


Amúgy szerintem szólj a csajnak!

2009. jún. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeket. A százalékos arányt én is tudtam, csak az érdekelt volna, hogy milyen módon csökkenthető. Azt olvastam valahol, hogy ha majdnem azonos időt tölt mindkét szülőnél, akkor nem kötelezhetik gyerektartásra, csak ezt most nem találom sehol.Ezt az összeget a párom önként fizeti, mivel az exe maradt abban a lakásban, amit hitelre vettek és így törleszti a részletek nagy részét. Az asszonynak ezen felül albérlője + extra bevétele is van. Nálunk is van egy gyerek, neki is szüksége lenne erre-arra. Párom örül, ha sokat van velünk a kisfiú, de úgy gondolja, hogy az a jobb neki, ha az anyja mellett van, tehát nem akar harcolni érte. Viszont ez azt eredményezi, hogy az anyja éli világát + kap egy csomó pénzt, ami a párom keresetének a 42%-a. Csak azért fizet ennyit, mert az asszony nem akarja eladni azt a lakást, minek is mikor van egy balek aki fizet helyette? Mi is albérletben lakunk és hó végére szinte kajára sem marad pénzünk. Szeretnénk egy közös gyereket is, de így nem merek belevágni semmi ilyesmibe.

Az exe minden hétvégén bulizni, pasizni jár és abba a lakásba hrdja föl hetente a vadidegen fickókat, ahol a kisfiú is látja őket. Minden héten másik pasi. Szinte egyből beköltözteti őket, a gyerekkel pedig nem foglalkozik. Ma és holnap is nálunk fog aludni, mert az anyja bulizni megy. HÉTKÖZNAP!!! A gyerek nevelését is lesz@rja, mindent megenged neki, csak hogy békén hagyja őt. Mi próbálunk alakítani rajta, de ezzel csak mindeg mi vagyunk a rosszak. Bár az azért sokat elárul, mikor egy 3,5 éves gyerek azt mondja az anyjának, hogy hozzánk akar költözni.

2009. jún. 9. 09:16
 8/8 anonim válasza:
ki pontozott le?
2009. jún. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!